Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ilyenkor hogy működik az...

Ilyenkor hogy működik az oviba menetel?

Figyelt kérdés

Elvileg már most mehetne a kisfiam oviba, 5-én tölti a 3-at és be is van íratva.Viszont nem hajlandó a szoba tisztaságra.Üvölt a pelenkáért, ha tele van akkor sem engedi hogy le vegyem róla, és ha nagy nehezen leszenvedem, akkor csak akkor nyugszik meg ha adok rá másikat.

Szóval így most még nem tud menni.Kérdésem viszont ha 2 hónap múlva eldobja a pelust, akkor onnantól mehet vagy már csak jövőre?


2011. aug. 30. 07:00
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha beírattad, akkor szeptembertől kell mennie. Ha nem megy, akkor 3 hét hiányzás után kiteszik az oviból, hacsak nincs orvosi igazolása, hogy betegség miatt hiányzott.
2011. aug. 30. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

(2) Ha a gyermek az óvodai foglalkozásról, illetve a tanuló a tanítási óráról, a kollégiumi foglalkozásról távol marad, mulasztását igazolnia kell. A mulasztást igazoltnak kell tekinteni, ha


a) a szülő előzetesen bejelentette az óvónőnek, hogy gyermekét nem viszi el az óvodába,


b) a tanuló - kiskorú tanuló esetén a szülő írásbeli kérelmére - a szervezeti és működési szabályzatban meghatározottak szerint engedélyt kapott a távolmaradásra,


c) a gyermek, a tanuló beteg volt, és azt a szervezeti és működési szabályzatban meghatározottak szerint igazolja,


d) a gyermek, a tanuló hatósági intézkedés vagy egyéb alapos indok miatt nem tudott kötelezettségének eleget tenni.


(3) Ha a távolmaradást nem igazolják, a mulasztás igazolatlan. Az iskola köteles a szülőt értesíteni a tanköteles tanuló első igazolatlan mulasztásakor, illetve, ha a nem tanköteles kiskorú tanuló igazolatlan mulasztása a tíz órát eléri. Az értesítésben fel kell hívni a szülő figyelmét az igazolatlan mulasztás következményeire. Ha az iskola értesítése eredménytelen maradt, és a tanuló ismételten igazolatlanul mulaszt, az iskola a gyermekjóléti szolgálat közreműködését igénybe véve megkeresi a tanuló szülőjét.


(4) Ha a gyermek az iskolai életmódra felkészítő foglalkozásról egy nevelési évben hét napnál, illetve a tanköteles egy tanítási évben tíz óránál igazolatlanul többet mulaszt, az óvoda vezetője, az iskola igazgatója értesíti a gyermek lakóhelye szerint illetékes jegyzőt.

2011. aug. 30. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam sem volt még szobatiszta ovikezdésnél.

Eleinte be is pisilt jópárszor, de aztán egyre csökkent a pisis napok száma :)

Sokat számít a körülötte lévő gyermektársaság, ha látja hogy ott már senki nem hord pelust, az hatással lesz rá.


Beszélj az óvónővel, hogy mi a helyzet... valószínűleg segítőkészen állnak hozzá!

2011. aug. 30. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én már többször hallottam, hogy csak akkor mehet valaki oviba, ha már szobatiszta, de nem tudom törvény előírja-e. Ezt nem említetted a beíratkozáskor? A gyerekorvos mit mond? Valami pszichés oka lehet, hogy ő igy ragaszkodik a pelushoz. Bölcsibe járt?
2011. aug. 30. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Bemész az óvodába, és elmondod a vezetőnőnek, hogy mi a problémád. Valószínűleg "csúsztatott" felvétel lesz.
2011. aug. 30. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
7:47-es vagyok, én is azért kérdeztem a bölcsit, mert valóban ha látják egymást, ragadnak a szokások, viszont ha volt bölcsis és még ennek ellenére sem akar pelus nélkül lenni, akkor nehéz eset.
2011. aug. 30. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Két hónappal ezelőtt ugyanebben a cipőben jártunk mi is. Akkor volt az óvodai szülői, és megkérdeztem, mi van, ha a kisfiam szeptemberre nem lesz szobatiszta, minthogy akkor még a közelében sem voltunk. Először azt mondták, csak akkor vihetem, ha már nincs rajta pelus, ha ez csak novemberben következik be, akkor novemberben. Utána kicsit jobban beszélgettem az óvónénivel, és ő mondta, hogy vigyem szeptembertől, de pelus nélkül, és majd ott egy-kettőre szobatiszta lesz. Azóta szerencsére szobatiszta lett magától, így nálunk végül is nincs akadálya a csütörtöki kezdésnek!
2011. aug. 30. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!