Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy kell elkerülni az ősanyák...

Hogy kell elkerülni az ősanyákat a gyereknevelés és terhesség alatt? Hogy kell őket kezelni, amikor mindenhol velük találkozik az ember?

Figyelt kérdés

Azokat a nőket értem ezen akik:

-csak szoptatnak 2 évig

-nem engedik bölcsibe, oviba a gyerekeiket (bár most az ovi már kötelező)

-a kötelező oltásokat jól meggondolják

-nem adnak a gyereknek gyógyszertári fürdetőt meg gyógyszertári vitaminokat

-együtt alszanak

-csak a nő tud gondoskodni a gyerekről szerintük

-csak hordoznak

-a természetes szülés hiányát katasztrófának tartják

-a tápszer szerintük az ördög eledele

-erőltetik az akaratukat


Mostanában próbáltam néhány közösséget keresni, hátha találkozom kismamákkal/anyukákkal, akik jófejek. Mindenütt ősanyákkal találkoztam, internetes közösségekben.:/ Akik nagyon kirekesztők. Annyira sajnálom, mert más kismama ismerősöm nincs (korán szülök a mai trendhez képest), és szerettem volna barátkozni. De ők úgy erőltetik magukat.


Lehet, hogy ez az ősanyaság most az új trend, de nekem nem tetszik. És persze biztosan trendek jönnek és mennek, de valahogy csak ősanyákkal hozott össze a sors eddig.


Igyekszem elengedni a fülem mellett, de annyira nehéz ilyen hormongőzös állapotban.:) Úgy félek, hogy majd a játszótéren sem tudok beszélgetni senkivel...


27 hkm



2015. dec. 13. 09:09
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:
66%

Nekem itt az oldalon nagyon bőszen linkelgették be néhányan annak idején az lll.hu-t, hogy én kis oktondi, művelődjek arról, hogyan is kell szoptatni, és hogy úgy egyáltalán, miért is nincs nekem még csak gondolat szintjén sem jogom dönteni arról, hogy én mit szeretnék ezzel kapcsolatban. Na most, ahová olyan nők írogatnak cuki kis történeteket gyerekszáj címszó alatt, akik szerint a lenti szösszenet normális, azokat én olyan messzire elkerülöm, amilyen messzire csak lehetséges. Íme:


"Ábel tegnap hazajött az oviból és a következőt mesélte:

"Képzeld, Anya, azt mondták az oviban a többiek, hogy van olyan baba, aki MÁÁÁR 2 évesen abbahagyja a szopizást. Ez vicces, ugye?!"

Egész jó helyre jár a gyerekem, gondoltam magamban..."


Természetesen magánügye mindenkinek, hogy mit csinál, de ahol ez a gondolkodás az elfogadott, és aki szerint amúgy az anya részéről gyakorlatilag egy szinten van az elhanyagolással a szoptatás mellőzése (akár az elejétől, akár több hónapos kortól), az nekem onnantól kezdve ne nyomja a gombot, mert ilyen emberekkel nem tudok mit kezdeni. Mint mondtam, felőlem csináljon, amit akar, én nem szólok bele, de pont emiatt azt sem viselem el, ha valaki a saját szektás nézetét próbálja meg rám erőltetni. Egyébként is irritál az a fajta hozzáállás, ami szerintem főleg ebben az országban dívik (bár máshol is jelen van, csak talán nem ennyire), miszerint az anya melle kvázi köztulajdon, a méhe közkincs, a gyerek nevelése pedig közügy, amibe boldog-boldogtalan beleugathat (legutóbb tette ezt pl. Kövér László, aki az iránti reményét fejezte ki, hogy a nők önmegvalósításának legmagasabb szintjén az áll, hogy unokákat szüljenek az apjuknak). Hát köszönöm, de ezt inkább nem. Attól, hogy gyereket szültem, még nem lettem korlátozottan cselekvőképes, ugyanúgy el tudom dönteni, hogy mit szeretnék, mint korábban, és sem politikusok, sem mindent jobban tudó szülők kéretlen tanácsaira nem tartok igényt. Ha tanácsot szeretnék kapni, tudom, honnan kérjem, és majd kérem, ha úgy érzem, hogy szükségem van rá. Na ez az, amit a fenti típussal képtelenség megértetni. Mert ez az anyatípus valamiféle szent küldetésének tekinti, hogy mindenkinek átadja az általa helyesnek tartott elveket (mert neki elvei vannak, ő nem csak úgy szimplán gyereket nevel, ő ezt mind valami magasztos, mögöttes tartalommal összehangolva teszi).

2015. dec. 14. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 anonim ***** válasza:
93%
Akkor én mégsem vagyok ősanya? Ugyanis rendszeresen annak mondanak itt. Pedig: nem szoptattam két évig, bölcsis a kisfiam, nem szóltam soha semmit az oltásokra, kezdetben gyógyszertári fürdetőt használtunk, nem aludtam vele soha, másra is rábízom a gyerekemet, nem hordoztam csak két hétig kb, tápszert is kapott a fiam, az indokolt császármetszést baromi jó dolognak tartom, nem erőltettem soha senkire magam. Akkor miért használják rám is ezt a kifejezést? Már rég óta mondom, hogy ez a kifejezés nem csak, hogy sértő és bántó, de kb értelme az nulla. És ez a példa most pont jól be is mutatja.
2016. jan. 13. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 A kérdező kommentje:
32: a kivétel erősíti...:)) egyébként mi miatt mondják rád azt, hogy ősanya vagy? vagy milyen válaszod alapján?
2016. jan. 13. 14:45
 34/35 anonim ***** válasza:
25%
Pl azért, mert ellenzem az abortuszt, vagy azért, mert azt mondom, védekezzen duplán, aki nem akar gyereket. Úgy látszik, elég sokan úgy vélik, minden abortuszellenes "ősanya".
2016. jan. 13. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 A kérdező kommentje:
34: de furcsa, szerintem azok az emberek nem ősanyák. anélkül, hogy most véleményt mondanék róluk, nem ez a jó szó szerintem.:)
2016. jan. 13. 18:29
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!