Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy kell elkerülni az ősanyák...

Hogy kell elkerülni az ősanyákat a gyereknevelés és terhesség alatt? Hogy kell őket kezelni, amikor mindenhol velük találkozik az ember?

Figyelt kérdés

Azokat a nőket értem ezen akik:

-csak szoptatnak 2 évig

-nem engedik bölcsibe, oviba a gyerekeiket (bár most az ovi már kötelező)

-a kötelező oltásokat jól meggondolják

-nem adnak a gyereknek gyógyszertári fürdetőt meg gyógyszertári vitaminokat

-együtt alszanak

-csak a nő tud gondoskodni a gyerekről szerintük

-csak hordoznak

-a természetes szülés hiányát katasztrófának tartják

-a tápszer szerintük az ördög eledele

-erőltetik az akaratukat


Mostanában próbáltam néhány közösséget keresni, hátha találkozom kismamákkal/anyukákkal, akik jófejek. Mindenütt ősanyákkal találkoztam, internetes közösségekben.:/ Akik nagyon kirekesztők. Annyira sajnálom, mert más kismama ismerősöm nincs (korán szülök a mai trendhez képest), és szerettem volna barátkozni. De ők úgy erőltetik magukat.


Lehet, hogy ez az ősanyaság most az új trend, de nekem nem tetszik. És persze biztosan trendek jönnek és mennek, de valahogy csak ősanyákkal hozott össze a sors eddig.


Igyekszem elengedni a fülem mellett, de annyira nehéz ilyen hormongőzös állapotban.:) Úgy félek, hogy majd a játszótéren sem tudok beszélgetni senkivel...


27 hkm



2015. dec. 13. 09:09
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
51%
Egy darab ilyen anyát sem ismerek. Erős sarkítás a felsorolásod. Az ősanyázás meg egyenesen
2015. dec. 13. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
31%
undorító...
2015. dec. 13. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
39%

Szerintem ez nem kötődő nevelés amit a kérdező leír,hanem a gyereket ragasszuk magunkhoz és kapjuk elő a mellünket a buszon és közben gondoljuk azt,hogy ez csak így helyes... a gyógyszertári fürdetőt speciel nem használtam és gyógyszertári vitaminokat/gyógyszereket sem tartom jónak,jobban szeretem a természetes alapanyagú vitaminokat,de a többi eléggé távol áll tőlem.

A megoldás az,hogy nem foglalkozol Velük,sőt csak azzal foglalkozol amivel szeretnél,nem is gondolsz rájuk,nagyon sok olyan ember van akihez nincs kedve az embernek,hidd el ha arra koncentrálsz,hogy remek beszélgetőtársakat találsz akkor fogsz is,ne görcsölj aggódj ezen,ha bármi rosszat mondanak vagy erőltetnek saját magukkal van problémájuk,és csupán maguknak próbálják bemesélni,hogy az a jó csak amit Ők akarnak.

2015. dec. 13. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 A kérdező kommentje:

17: a férjem is ezt mondta, hogy vallási fundamentalisták.:) Mármint a térítés értelemben.:)


18: Van egy munkatársam (pasi és ő volt gyeden mindkét gyerekükkel), aki mesélte, hogy ő sose vitte a gyerekeket játszótérre, hogy ne kelljen az anyukákkal beszélgetnie:))


Szerencsére olyan kerületben lakunk, ahol nagyon sok a külföldi, a játszótereken is, majd úgy teszek, mintha nem beszélnék sem angolul, sem németül:)))

2015. dec. 13. 18:16
 25/35 anonim ***** válasza:
61%

Megmondom őszintén én nem barátkozom nagyon más anyukával.. egy-kettő kivétel van, de ritka, mint a fehér holló. Miért? Mert olyan beszűkült, unalmas és fanatikus egy társaságot, mint ami a környékünkön van ember nem látott... (anyai társaságra gondolok) Én szeretem az érdekes és színes embereket, szeretek nagyokat nevetni, bolondozni, vagánykodni. Ez az anyaságom után sem változott. Szeretek olvasni, naprakész lenni és szeretem az építő vitákat is.

Megmondom őszintén az apákkal sokkal jobban el tudok beszélgetni sokszor és nem azért, mert bármit is akarnék tőlük. Egyszerűen nincsenek annyira beszűkülve, mint az anyák.

Írtam a kivételekről, mert szerencsére azért vannak. Velük is tartom a kontaktot, időnként elmegyünk egyet kávézni, pizzázni, beszélgetni. Ezek a beszélgetések nagyon jó hangulatban telnek el.

Neked is ezt javaslom kérdező, hogy ne keseredj el, ah valaki idiótaságokat terjeszt, vagy nem szimpi. Egyszerűen tovább kell állni és keresni számodra megfelelő barátot, havert. Le fognak kopni elég hamar, ha látják, hogy nem vagy vevő a dogmáikra. Mindig lesz, aki jobban tud mindent, én is találkoztam sok ilyennel, akik csak azért, mert elolvastak egy két sikerkönyvet, vagy amerikai bestellert azt gondolták magukról, hogy már professzorok. Én meg ebből vizsgáztam éveken keresztül (pszichológiai tárgyak), nem fogok senkivel leállni vitázni hülyeségeken:)

2015. dec. 13. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
72%
Én egy "ősanyával" találkoztam, de ő nagyon idegesített. Államvizsgázni mentem az egyetemre, ő is ugyanahhoz a bizottsághoz került. Zuhogott az eső, mikor megérkezett hordozókendővel babával. Kiderült, hogy Pannonhalmáról jöttek vonattal Pestre. Mikor megkérdeztem, hogy nem volt senki, aki fél napig vigyázott volna agyerekre, azt válaszolta, hogy de az anyukájára rá tudta volna bízni, de akkor kimaradt volna egy szoptatás. Ezután bement vizsgázni. Oda nem vihette be a gyereket, így kint hagyta a folyosón. A bab másfél órát ordított egyfolytában. Nagyon sajnáltuk szegényt, de nem tudtuk megnyugtatni, és nagyon zavaró volt, nem tudtunk tanulni, koncentrálni. Végül az egyik tanár is kiborult, és közölte, hogy ő ilyen körülmények között nem tud vizsgáztatni. Végül végzett a lány, megtörtént a szoptatás és az esőben buszoztak , vonatoztak vissza vidékre. És én azóta sem értem, hogy kinek volt ez jó?
2015. dec. 13. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
Három gyerekem van, sok anyukával találkoztam. Én aszerint szoktam eldönteni, hogy érdemes-e velük kapcsolatot kialakítani, hogy csak a saját gyerekéről beszél folyamatosan, vagy érdeklődik az enyém iránt is. (Azt nem tekintem érdeklődésnek, ha azért kérdez valamit, hogy aztán elmondhassa ő hogy csinálja jobban.)
2015. dec. 13. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
54%

Vegre egy ertelmes kerdes,es nem egy "szerintetek terhes vagyok"....

Az ilyen anyak igen idegesitoek,es en is probalok nem foglalkozni vele,de valahogy nekem lelkiismeretfurdalast okoznak...Most 3hos babam mar 1honapos koraban uvoltott ha ebredes utan fel perccel meg nem kapott enni...at is jott a 200meterrel arrebb lako anyuka,hogy nem szabad a babat sirni hagyni...mondtam hogy ez van,nincs kesz a tapszer fel perc alatt....áááá hat en meg most is szoptatok es 2,5 eves a fiam es mai napig egyutt alszunk,hogy rogton tudjon szopizni ha felebred (jott a valasz)mondtam hogy sajat hibamon kivul nem tudok szoptatni...akkor meg kosd magadra amig dolgod van,de ne kenguruba hanem kendovel,mert a gerince..stb.stb.

Nincs kendom es nem is adok erte annyi penzt azert mert a babam sir naponta parszor es azert hogy ezert ne szoljon a szomszed,azert kivancsi lennek,hogy a nem hagyom sirni hordozokendosos szoptatos egyutt alvos termeszetes uton szulo noknek sosem sir a gyerekuk?Az en fiam ugy nez ram mintha en lennek az istennoje es ez nekem azt bizonyitja hogy mindegy milyen modszert valasztasz....es igaza van a kerdezonek,es sem oktatom ki pl.a szomszedot,hogy 2,5 eves gyerek mit keres meg mindig a szuloi agyban ami szamomra pl.egy intim hely.....

2015. dec. 14. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 A kérdező kommentje:

28: na igen. nálunk a nagyszüleim mindig azt mondták, nem vagyunk mi olyan szegények, hogy mind egy ágyban aludjunk.:))


engem nem is zavar tényleg, hogy hogy élnek, de a fundamentalizmus, ahogyan térítenek, az megijeszt. Mert igaza van az egyik válaszolónak, minden lehetséges, bármi lehet belőlem is anyukaként, de remélem, nem leszek térítős fajta.:)


Mi mondjuk vettünk kendőt, mert a villamosra nem tudunk felmenni babakocsival majd (vagyis nem mindre), így a férjem szeretné hordozni. Én meg elkerülöm majd vele a villamosokat.

2015. dec. 14. 08:04
 30/35 anonim ***** válasza:
57%

Nem vagyok en kendo ellenes sem,meg semmi ellenes,mindenkinek ahogy kenyelmes,csak az az ellenszenves nekem is,amikor pl.azt mondjak miii kenguruuu???autosules??? Hat a gerince???

Gerince?Amikor en voltam csecsemo,se kenguru nem letezett sem autosules,megis gyerekkorom ota faj a gerincem...

Na ok az a veglet akik a 2eves gyereket magukra kotik a konyhaban,mert a "gyerek latni akarta hogy fozok".......

2015. dec. 14. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!