Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nagyon hülye vagyok? Élhetetlen?

Nagyon hülye vagyok? Élhetetlen?

Figyelt kérdés
Lányom október végén lesz két éves. Sokat gondolkoztunk rajta, hogy mikor jöjjön a tesó. Anyagilag akkor járnánk a legjobban, ha ősszel visszamennék dolgozni (pár hetes tesóval a pocakban), kivenném a szabikat és utána elmennék táppénzre (kötelező is lenne, ráadásul 100% táppénzt kapnék). De egyszerűen nem tudom megtenni, úgy érzem, hogy lesülne a bőr a képemről... nem is a főnökök miatt, hanem a kollégákat nem akarom szarban hagyni (elég nehézkesen mennek nálunk a dolgok, amikor a lányommal voltam táppénzen, kb 3 hónap volt, mire a helyemre tettek valakit, addig a "párom" helyettesített, ami jó sok plusz terhet jelentett neki, de ez ugye senkit nem érdekelt. :( Szerencsére eddig úgy néz ki, hogy anyagilag talán nem lesz megterhelő (annyira), ha nem megyek vissza. Csak közben már hiányzik is a meló, viszont kinéztem egy sulit is, amit munka és gyerek mellett nem tudnék csinálni. Áááá, nem vagyok egyszerű :( Élhetetlen vagyok?
2010. márc. 20. 21:08
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem élhetetlen vagy, hanem becsületes. Elég ritka, főleg a mai világban, amikor a boldoguláshoz muszáj önzőnek lenni. Ha nem akarsz velük kitolni, akkor ne menj vissza, csak papíron, akkor maradhat a helyeden aki most ott van, és te is a pénzednél leszel. Beszéld meg velük, hogy így tudod megoldani, gondolkodjatok együtt, hogy a legjobb. Kérdezd a kollégákat, lehet azt mondják, csináld, ahogy neked a legjobb, ne foglalkozz senkivel. Ha nem megy, még mindig dönthetsz úgy, hogy nem mégy vissza.

Remélem minden megoldódik, úgy ahogy neked a legjobb!

ҝ

2010. márc. 20. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem vagy élhetetlen :) Mindig úgy jönnek a lehetőségek, hogy az ember kombinál, szerintem. Vagy nincs semmi, vagy egyszerre vannak, és dönteni kell. Tanácsot nem tudok adni, csak saját példát, én addig nem vállalok 2. gyereket semmilyen okból, amig ugyanannyira nem vágyom rá, mint az elsőre. Ha meg itt tartanék, valószinűleg nem akarnék mellette mást ugyanennyire csinálni :) Szóval én visszamentem dolgozni.
2010. márc. 20. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

A munka leginkább azért hiányzik, mert érzem, h kezdek beszűkülni, butulni, már két éve vagyok itthon... egyébként nagyon vágyom a tesóra már most is (csak előbb le kell fogynom, nagyon sok maradt rajtam, nem merek így terhességet kezdeni). A suli egy intenzív képzés, amit terhesség alatt el tudnék végezni (sajnos nem olcsó - emiatt is rágom a kefét, kevesebb pénz+suli ára - viszont nagyon jól tudnám a munkámban is használni + a későbbiekben talán mellékes munkákra is alkalmat adhat)

Ami az együttműködést illeti, hát... sajnos a kollégákkal hiába beszélek, nálunk a főnökök az urak, ők meg védik a feneküket, ahogy tudják...

Szóval egyelőre vacillálunk... a férjemnek saját vállalkozása van, talán nyár közepére kiderül, h mennyire jönnek be a számításaik.

Azért örülök, h nem néztek hülyének :)

2010. márc. 20. 21:53
 4/5 anonim ***** válasza:
Én a helyedben nem foglalkoznék a kollégákkal, ha nektek anyagilag ez lenne a legjobb megoldás, én úgy tennék, ahogy leírtad. Ha úgy gondolod, hogy két gyerek mellett ez nagyobb anyagi biztonságot nyújt, hát cselekedj.
2010. márc. 21. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Pár napja feltettem egy kérdést, nem Te válaszoltad, hogy 12. héttől nem dolgozhatnál amúgy sem? :) (Lehet, hogy tévedek).

Én is hasonló cipőben járok, csak nem sürget még annyira az idő, a babám nyáron lesz 1 éves.

Nekem abszolút nem hiányzik a munkám, sőt, utáltam.

Viszont a beszűkülést én is érzem, nagyon hiányzik a tanulás. Én mindenképp ezt az utat választanám, vagyis tanulnék. Ráadásul 27 év után jöttem rá, hogy mivel is szeretnék foglalkozni és most minden adott lenne, kivéve a pénzt... :(((

A kollegáimat nem sajnálnám, mert a mi érdekünk az elsődleges, nem az övék, ill. megértenének, esetlegesen ők is így csinálnák :)

És igaz, ciki ezt a dolgot "eljátszani", de meg fogom lépni :) - Mármint kiveszem a szabikat és táppénzre megyek utána. Simán :)

*L*

2010. márc. 21. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!