Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kinek mi a fontosabb, hogy 1...

Kinek mi a fontosabb, hogy 1 gyereknek adjon meg mindent, vagy kettő legyen, de nekik kevesebbet?

Figyelt kérdés
Itt nem a megélhetésre gondolok,hanem pl. arra,hogy 1 gyereknek még 1 lakásra össze tudtok sporolni mire felnő,meg a tanulására,de kettőnek már esélytelen
2015. nov. 19. 11:28
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
10%
demografia gyoz MAGYAROK ki fogtok pusztulni ha csak egyet szultok
2015. nov. 19. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
38%
Azt szeretném hogyha felnőtt lesz és mi már az apjával nem leszünk, akkor is legyen valakije aki közel áll hozzá és akire mindig számíthat, akivel töltheti az ünnepeket, aki meglátogatja a kórházban ha beteg. Lehet hogy nem nősül meg, vagy mondjuk elválik, nem akarom, hogy egyedül legyen a nagyvilágban. Úgy érzem ez fontosabb mint hogy tudok e neki lakást venni. Az én szüleim sem bírtak lakást venni nekem, dolgoztunk a férjemmel, megvettük. Viszont a 2 testvéremet nem cserélném el egy lakásra.
2015. nov. 19. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
82%

Itt mindenki ilyen gazdag, hogy simán összespórol egy plusz lakásra a gyerek 18 éves korára?

Máskor meg azon megy a rinya, hogy a már meglévő törlesztőjét se bírja fizetni....

Szóval akkor én most nagyon csóró vagyok hozzátok képest, de egy gyerekem van, és jelenleg normális körülmények között élünk, de a mai lakásárakból kiindulva esélytelen, hogy 18 éves korára vegyünk neki egyet. (hacsak nem akar valamiért falura költözni ahol 2-3 millióért már van ház.) Természetesen gyűjtögetünk a jövőjére már most teszünk félre, pedig még csak 3 éves, de ha bejön egy fizetős egyetem meg mondjuk tanulmányút vagy hasonlók, biztos, hogy hozzá kell nyúlnunk a félretett pénzhez, ha nem nyerjük meg addig a lottót. Férjemmel igyekszünk, tanulunk, keressük a jobb állást, de annyira drágul minden, hogy mire többet keresünk addigra már annyival többe kerül az átlag színvonal amit eddig is éltünk.

2015. nov. 19. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
72%
7. vagyok. Szerintem itt mindenki leragadt a lakáskérdésnél, pedig nem az a lényeg ebben a kérdésben (legalábbis nekem). Anélkül természetesen el lehet indítani egy gyereket az életbe, de a jövőjét azzal alapozzuk meg, ha biztosítani tudjuk, hogy azt tanuljon majd amit szeretne. Ha teszem azt az én gyerekem orvos akar lenni, akkor nem szeretném azt mondani neki, hogy ne haragudj fiam, sajnos nem futja az egyetemre, de nem baj, ott a testvéred, örülj neki. Biztosan jó dolog egy testvér, egy szóval sem mondom, hogy nem, de mindent nem pótol.
2015. nov. 19. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
64%
Utolsó egyáltalán nem kötekedni akarok, csak jót mosolyogtam, testvérem orvos én közgazdász vagyok, egyetemet végeztünk mindketten pedig a szüleink nem voltak gazdagok. Sőt mondhatni legalja fizetésért dolgoztak egész életükben, egyikük ápoló a másik gyári összeszerelő munkás.
2015. nov. 19. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:
46%
Persze, de most egy cseppet már más a felsőoktatási tanulmányok finanszírozása, mint a mi tanulmányaink idején, ezt ne felejtsd el. A gyerekeinknek mi fogjuk kifizetni a tanulását, nem az állam.
2015. nov. 19. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
26%
Én dolgoztam, hogy tanulhassak. Van testvérem is. Egy másodpercig nem cseréltem volna el pl. a tandíjra. De egy életre megtanultam becsülni, beosztani a pénzt! Ezzel én többet kaptam!
2015. nov. 19. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
18%
#16 nem felejtem én 2éve végeztem a hugom tavaly:-)
2015. nov. 19. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:

Miért ha egyke lettél volna, akkor nem dolgozhattál volna? És nem tanultad volna beosztani a pénzt?


Menjél már!

2015. nov. 19. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:
59%

Szerintem olyan dolgok miatt aggódunk amik 18-20-25 év múlva fognak megtörténni, ha megtörténnek egyáltalán.

Én fordítva gondolkozom: azon múlik most, hogy lesz-e családban még egy kisgyerek, hogy 18 év múlva mi szeretne lenni, hol szeretne élni a már meglévő? Lehet, hogy orvos, de az is lehet, hogy informatikus, vagy kozmetikus itthon, vagy külföldön... ezt képtelenség tervezni, mert az élet nem ennyire kiszámítható (szerencsére és sajnos).


Ha jelenleg, és még pár évig (max. ennyi a belátható időtartam, ha nem jön egy váratlan esemény) biztosítani tudjuk két gyermeknek a szeretet teli, normális körülményeket (idegbaj mentes szülők + a gyerekek igényeinek kielégítése) és szeretnénk másodikat, mi belevágnánk. Sőt, már bele is vágtunk... :)

2015. nov. 19. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!