Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kinek mi a fontosabb, hogy 1...

Kinek mi a fontosabb, hogy 1 gyereknek adjon meg mindent, vagy kettő legyen, de nekik kevesebbet?

Figyelt kérdés
Itt nem a megélhetésre gondolok,hanem pl. arra,hogy 1 gyereknek még 1 lakásra össze tudtok sporolni mire felnő,meg a tanulására,de kettőnek már esélytelen
2015. nov. 19. 11:28
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
75%
Ha gyerekként választhatnék egy lakás és egy tesó között, a tesót választanám. Pénzem még lehet. Testvérem nem.
2015. nov. 19. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
83%

Az, hogy nem tudok minden gyereknek lakást adni a feneke alá, az nem érdekel, nekem sem adtak a szüleim, viszont segítettek abban, hogy ezt önerőből el tudjam érni.


Ha a taníttatásnak lenne anyagi akadálya két gyerek esetén, akkor már igen, azt mondom, legyen inkább egy, de minden esélye meglegyen az életben. Nem akarok semmit alárakni, de azt akarom, hogy rajtam ne múljon, hogy ő maga mit ér el az életben.

2015. nov. 19. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
60%

Egy gyereknek sem vennék lakást.

Én szívem szerint 3-at vállalnék, és annak adnék meg mindent (igen, a testvér is beletartozik a mindenbe)

2015. nov. 19. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
74%
Nincs az a kastély, amiért odaadnám a testvéremet. Ezerszer többet ér, mint bármilyen lakás.
2015. nov. 19. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
62%
Van tesóm és "csak" 1 lakást kaptunk. Neki adtam én majd megoldom mashogy. Ez teljesen lényegtelen dolog.
2015. nov. 19. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
63%
Szerintem is a testvér többet ér. Életre szóló barátságnál is erősebb kötelék, bármi lesz vele már nem lesz egyedül a világban, ha te már nem leszel neki.
2015. nov. 19. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
67%
Mi egy gyereket vállaltunk. Nekem fontos, hogy a gyerekemnek a képességeihez mérten tudjam a jövőjét biztosítani. Itt a továbbtanulásra gondolok, nem lakásra feltétlenül. Az oly nagyon magasztalt testvéri kapcsolat vagy jó lesz vagy nem (hány testvér nem beszél egymással például), ezt előre nem lehet tudni.
2015. nov. 19. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
41%
#7ebben tekjesen igazad van, vannak rossz testvérek is. Igaz, ott a rossz viszony kialakulásában a szülőknek is könyékig benne van a keze.
2015. nov. 19. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
56%

Mi is egy gyereket vállaltunk, nem lesz testvére.

Egyrészt a jövő biztosítása miatt, másrészt szerintem fontosabb, hogy kiegyensúlyozott családban nőjön fel, mint testvérrel. Nem tudnék 2 gyereket megfelelően ellátni, állandóan fáradt, ingerült, ideges lennék. Férjem vendéglátós, így is kevés időnk jut egymásra, 2 gyereknél semmi nem lenne.

Szóval lehet hogy kapna testvért, de megszűnne a békés nyugodt háttér, az biztos...


Én sem vagyok olyan közeli kapcsolatban a testvéreimmel, aki a legközelebb áll hozzám, az az egyke barátnőm...

2015. nov. 19. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
59%
Egy gyerek és annak mindent, amit tudok. Van testvérem, nem túl jó a kapcsolatunk és a környezetemben is ez a gyakoribb. Nem csak a szülő a hibás, elvégre a gyerek önálló személyiséggel jön a világra, azt csak formálni lehet, teljesen atalakitani nem.
2015. nov. 19. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!