Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » GYED helyett mehetek táppénzre?

GYED helyett mehetek táppénzre?

Figyelt kérdés

GYED-et bizonyos dolog miatt nem kaphatom meg, csak a GYES-re vagyok jogosult, ez a bizonyos dolog nem befolyásolja a munkavégzés időtartamát (korlátlan), nem befolyásolja a TGYÁS-t, amit meg is kaptam anno, miután lejárt a TGYÁS, sajna a GYED-et kapom.

Mivel a bizonyos dolog nem befolyásolja a táppénzt, azt is kaphatok.

Ha ez tényleg valóban így van, akkor kiírhat e az orvos táppénzre a GYED időtartamára, ami még kb. másfél év?


2010. márc. 17. 14:35
 1/3 anonim ***** válasza:
Attól függ, mi miatt vagy csak gyes-re jogosult. Ha azért, mert tgyás alatt megszűnt a munkaviszonyod, akkor alapból nem mehetsz táppénzre sem. A gyes folyósitás alatt sem jár a táppénz. És szerintem nincs munkaadó, aki hozzájáruln, hogy másfél évi betegállományt fizessen utánad, valamint a dokid ha bekap egy ellenőrzést, akkor megütheti a bokáját. Gyermek ellátás céljából nem lehet senkit tartósan betegállományban tartani, pont ezért vannak az erre vonatkozó ellátások.
2010. márc. 17. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A GYED és a táppénz ugyanazokból az alapokból épikezik,igy ha az egyik jár, akkor a másik is kell járjon. Érdekes, még nem hallottam olyat, hogy valakinek a munkaviszonya él, de nem kaphat GYED-et, mig táppénzt igen. Esetleg elmongódhatnád, mi az a bizonyos, hátha okosabbak leszünk, és tudunk segiteni.

ҝ

2010. márc. 17. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Bocsánat, elírtam fent...sajna a GYES-t kapom.

Azóta beszéltem a háziorvossal, nem kivitelezhető az én esetemben a táppénz, mert a bizonyos dolog egy állapot, csak olyan esetben tudnának táppénzre venni, ami indokolná a munkavégzést ellátását (pl. súlyos betegség )ami az én eseteben a bizonyos dolog nem akadály az ellátásban, csak olés ahogy az 1. válaszoló írta, inkább "megkímélek" mindenkit az ellenőrzéstől.

Mindegy, ha már eddig kibírtam a GYES-sel járó anyagi nehézséget, akkor addig ki bírjuk valahogy.

(A táppénzre kaptam vna 72 ezret, a GYES sajna 25 ezer.)

Azért köszönöm a válaszokat!

2010. márc. 17. 14:53

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!