Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Gyed után mehetek táppénzre?...

Gyed után mehetek táppénzre? 2011 szeptemberig gyeden vagyok, ha addigra sikerülne teherbe esnem mehetek gyes helyett táppénzre?

Figyelt kérdés
Miből számolnák a táppénzem, ha 2007 júliusa óta van munkaviszonyom?
2010. dec. 1. 19:05
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Igen, mehetsz. Ha gyed után egyből kiíratod a magad, akkor a táppénz alapja a szerződés szerinti béred lesz.

Viszont arra majd figyelj oda, hogy ha egyáltalán nem mégy dolgozni, és a szabikat sem veszed ki, akkor a tgyás és gyed alapja a betegszabadság (keresőképtelenség első 15 munkanapja) alatt kapott 70%-os béred lesz.

Vagyis csak akkor éri meg egyből táppénzre menni, ha a bruttód havonta 210 ezer felett volt.

2010. dec. 1. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
táppénzre csak akkor mehetsz ha előtte szabadságot veszel ki, vagy dolgozol.
2010. dec. 1. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
A második válasz téves, egyből is mehetsz táppénzre.
2010. dec. 1. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Minimálbérre voltam bejelentve.
2010. dec. 1. 19:24
 5/17 anonim ***** válasza:
Mehetsz tp-re. Én most intéztem, elég friss, mivel mától vagyok táppénzen, előtte gyeden. Mondjuk én 100% táppénzt kapok.
2010. dec. 1. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Ha minimálbérre voltál bejelentve, akkor érdemes kivenned a szabikat mielőtt elmégy betegállományba, különben nagyon kevés lesz a következő gyed. Így meg a szabi felhúzza.
2010. dec. 1. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Bocs az off-ért.A 19:41-est kérdezném,hogy Te hol dolgozol?Persze csak ha nem tolakodó a kérdésem.
2010. dec. 1. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
19:41-es vagyok, egyik fegyveres testületnél dolgozom.
2010. dec. 1. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Én is,de én úgy tudtam,hogy mostmár csak 70%-unk van..vagy csak egy idő után?Már 3 éve itthon vagyok (táppénz,gyed..) kicsit kiestem már a ritmusból!
2010. dec. 1. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat.Igen a másik verzióm az, hogy szabi aztán táppénz,de a szabim csak 2,5 hónap körül van.A második gyerek gyed-jét miből fogják számolni?
2010. dec. 2. 10:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!