Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák, mi van velem? Miért...

Anyukák, mi van velem? Miért nem tudom szeretni?

Figyelt kérdés
Nagyon csúnyán hangzik, de ez az igazság. Van két okos fiam, 5 és 1 évesek. Egyikük sem volt tervezett, de mindkettőt szívesen láttuk. A kicsi érkezéséig a nagy volt a mindenem. Aztán mikor megszületett öcsi rájöttem, milyen nagy fiam van. És ezt a szó szoros értelmében. Milyen nagy a termete, okos, ügyes, kevés segítségre van szüksége. És valami megváltozott. Azt hittem elmúlik és csak a hormonok teszik, de azt hiszem így 18 hónap távlatából, hogy nem. Nagyon féltékeny volt a kicsire, rengeteget hisztizett. Próbáltam ezt kiküszöbölni, törődtem csak vele is, játszottam csak vele. Szépen helyre is jött, összeszoktak. Én viszont nem. Nem tudok vele kedves lenni, mindenért rákiabálok, rászólok (soha nem bántom). Nagyon csúnya leszek, de idegesít a viselkedése. Sokszor csúnyán beszél, visszabeszél. Tudom, életkorából is adódóak mindezek és kinövi. Szoktam persze dícsérni is, puszit adni neki de többet szeretnék. Olyan anyukája lenni aki voltam, mert most maga vagyok a borzalom. Mint aki nem szereti a saját gyerekét. Nem tudom sajnos megfogalmazni, de valami más. Elhidegültem tőle, nem bánok vele szépen. Rettentő bűntudatom van, hisz semmiről nem tehet, neki csak rá(nk)m lenne szüksége. Az öccsével semmi gondom, úgy bánok vele mint a nagyobbal egészen idáig. De miért van ez?! Borzasztóan szégyellem magam. Apuka csak hétvégente van itthon, anyukám jön naponta. Hogyan tudok magamon változtatni ? Ha volt valaki hasonló helyzetben kérlek segítsetek, nem bírom már magamat tovább elviselni, nem ezt érdemli a fiam :(
2015. okt. 20. 23:12
 1/6 anonim ***** válasza:

a megértés és empátia szokta elhagyni az embert


van, amikor én is majd felrobbanok, dühös vagyok, ha azt csinálja amit nem szabad

de nyugodt pillanataimban belegondolok és tudom hogy engem utánoz, csak a maga módján


(felmosóval takarította a tiszta ágyat...igazából nem is lett volna okom kiakadni, mert semmi rosszat nem akart.de mégis :( )

2015. okt. 20. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

* a segítség lemaradt:

szóval én ilyenkor gyorsan csendre intem magam, hogy inkább ne szóljak és ne tegyek semmit, minthogy kiabáljak és megbántsam őt. és önfegyelmem, önkontrollom még van és működik.

2015. okt. 20. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem,ez nem az életkorából adódik a csúnya beszéd!Nekem 3 gyerekem van,a két kisebb között 4 év a korkülönbség(a középső fiú,a legkisebb lány),volt/van féltékenység,néha mi sem teszünk gyeplőt a szánkra,mégsem káromkodnak,beszélnek csúnyán a gyerekek!Attól,hogy nem bántod lehetsz nagyon feszült!A gyerekek pedig nem szavakkal,hanem érzelmekkel kommunikálnak....
2015. okt. 21. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Most van abban a korban, amikor lassan elkezd leszakadni rólad. Már vannak barátai, saját kis társasága, véleményt alkot, akarata van és döntéseket hoz a maga módján, nem fogadja el vakon és feltétel nélkül azt, amit mondasz neki vagy amit te gondolsz a dolgokról. Az öcsi pedig még a te picikéd, aki bújik hozzád és teljesen rád van utalva...

Segítene egy kicsit a dolgon, ha apa többet lehetne otthon és eljárkálnának a "férfiak" focizni, korcsolyázni, ide-oda, akkor legalább aggódhatnál érte, és persze látnád a hasonlóságot a férjeddel. Valahol természetes, amit érzel, inkább az a baj, hogy túlparázod ezt. Próbáld meg nagyfiúként, egy kicsit partnerként kezelni, ne tekintsd a babádnak, aki "elárult" azzal, hogy megnőtt.:-) A bűntudatot, szégyent felejtsd el, hiába kiabálsz, a gyerek megérzi, hogy belül gyenge vagy, ezért is beszél vissza.

Ha nagyon problémásnak érzed a helyzetet, nyugodtan menj el nevelési tanácsadóba, és mondd el, mi a gond. Biztos, hogy tudnak tanácsokat adni.

2015. okt. 21. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Azt hiszem nem igazán értitek. Velem van a gond nem pedig vele. Ő ugyanaz az okos (sőt minden nappal okosabb) értelmes fiú mint volt. Én nem tudom őt így kezelni, idegesít sokszor az egész léte. Ha játékot kér, ha játszani akar, ha folyton beszél, ha nem beszél. Nem mindig, de sokszor így van. A csúnya beszéd nem rendszeres és azért írtam az életkort, mert az óvodából hozza.
2015. okt. 21. 10:26
 6/6 anonim ***** válasza:

Tökéletesen értem, amit írtál, mert magam is átéltem, bár egy kicsit később, és nem volt ennyire vészes. Ez az a jelenség, amikor rácsodálkozol, hogy a pici babád nem egy szeretgetnivaló plüssfigura, hanem önálló emberi lény, saját egyéniséggel, akihez többé-kevésbé alkalmazkodni kell, egy kvázi "idegen", akit kerülgetsz a lakásban. Az odaadásodat, szeretetedet leköti a kicsi, a nagyhoz másképp kéne állnod, és nehéz ezt az ugrást megtenni, pláne, hogy egyedül vagy velük.

Nekem sokat segített, hogy a férjem vitte játszótérre, focizni, sportolni, láttam őket együtt legózni (:-)), meghatott, mennyire hasonlítanak, és megláttam a gyerekben azt, hogy milyen lesz majd felnőttként. Felfedeztem a vonásainkat, gesztusainkat benne, ez is jó és izgalmas volt.:-) Ahogy nőtt a kisebb, és ő is egyre inkább egyéniség lett, teljesen elmúlt ez az idegenkedés, megtanultam velük úgy kommunikálni, mint nagyfiúkkal, érdekeltek a kis dolgaik.

Szerintem nálad is el fog ez múlni. Túlságosan lelkiismeretes vagy, pedig muszáj bíznod magadban ahhoz, hogy a gyerek is bízzon benned, biztonságban érezze magát. Vedd úgy, hogy ez neked is egy tanulási időszak, egyikünk sem úgy bújik ki az anyaméhből, hogy tökéletes, mindentudó szülők vagyunk. A kicsinél már nem lesz ilyen problémád, mire odakerül, már megtanulod kezelni ezt a korszakot.:-)

2015. okt. 21. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!