Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Akik nem tudtak főzni! Megtanu...

Akik nem tudtak főzni! Megtanultatok a babavárás vagy a babaázós időszak alatt?

Figyelt kérdés

Jelenleg az a helyzet, hogy eddig nem voltam rákényszerülve, hogy főzzek, igazából most sem vagyok. Bármikor tudok rántotthúst, sülthúst, párolt husit zöldséggel, rizzsel, borsópörköltet, rendes pörköltet, pizzát, egyéb kelt tésztás dolgokat, stb. De ennyi. Bár szerintem a legtöbb ételt azért el tudnám készíteni, ha van recept hozzá, de mégsem merek nekiállni :D

Eddig a párom is mindig azt mondta, hogy feleslegesen főznék kettőnkre, mindig vagy rendeltünk vagy étteremben ettünk. De most arra gondoltam, hogy ha jön a baba, úgyis lesz egyszer a terhesség alatt min. 2-3 hónapom, aztán miután megszületett 1-2 évem megtanulni :)

Volt valaki, aki hasonlóan tett? Hogy sikerült? Megtanultál főzni? Szereted? :)


2015. okt. 12. 11:50
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

ha amiket leirtál, el tudod késziteni, akkor nem mondhatod, hogy nem tudsz fozni. attol, mert nem probáltál ki 10 ezer receptet, nem azt jelenti, hogy nem tudsz fozni..

majd ha rá leszel kényszerulve, akkor beirod a vágyott étel nevét ide a google-ba és máris "tudsz" fozni. nem kell ehhez semmi tudomány.. (otthoni fozéshez)

2015. okt. 12. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Pont annyira nem tudok főzni, mint te, de szerintem ez nem is fog változni, max. pár fejből tudott recepttel bővül majd a tudásom, de konkrétan rákészülni nem tervezek.


Egyébként terhesség alatt nem volt időm rá, mert dolgoztam. Az utolsó hónapban volt csak indokolt a táppénz, de akkor már nem esett jól a tűzhely melletti ácsorgás dagadt lábbal.

2015. okt. 12. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
69%

ne tanultam meg főzni, de amit csinálok, hál ég megeszi a baba én nem bírnám..

pl főzök rizst, párolok fagyasztott zöldséget, bele egy kis főtt csirkehús, egy mikromennyisgű só és kész.


vagy főzök krumplit, van itthon kész pörkölt(kaptam)összekeverem és ez is kész :)


vagy sóskarecept netről(fagyasztott az is) és főzök tojást

2015. okt. 12. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

igazából nem a főzés nem tudása okozhat gondot hanem az ötlettelenség, ami a nem tudásból ered.

de erre vannak a neten tippek, meg a szezonáruk

most pl sütőtök szezon jön, a tízórai már meg is van oldva :)

2015. okt. 12. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Azért az alapok megvannak nálad, a többi meg majd kialakul. Neten rengeteg recept van, ne félj kipróbálni! Lehet úgy megszereted hogy le se teszed többé a fakanalat. :D
2015. okt. 12. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

4-es, én meg gondolkodni kezdtem, hogy mit adsz te tokot tizoraira :DD végul leesett, hogy biztos sult tok.


mi mindig sutotok felfujtat készitunk. isteni. (sutotok, tojás, sajt,- be a sutobe..ah isteni)

2015. okt. 12. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Micsoda? Sütôtök felfújt?? Akarom!!:-))
2015. okt. 12. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Recepttel bárminek neki lehet állni, fejből én is kevés ételt szeretek csinálni mert biztos kihagyok valamit, meg vannak dolgok amiknél a "beleszórok még kicsit" arány nem jó - a párom egyébként is szereti az újításokat.

Megnézek neten többet, elolvasom azok véleményét akik megcsinálták, akár több receptből összerakok egyet és hajrá.

Ami beválik azt könyvjelzőzöd.

2015. okt. 12. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

7-es, [link]


(csak én vizben fozom meg a tokot :D mi imádjuk, habos-babos, olyan, mint a sajtos-tojásos szuflé)

2015. okt. 12. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!