Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy bírtok az anyósokkal a...

Hogy bírtok az anyósokkal a babavárás szülés után? A többi lent

Figyelt kérdés

Az anyósom dajka néni volt 40 évig az óvodában és már most úgy gondolja hogy jobban tud mindent nálam.

6 hetes terhes voltam mikor hozta a rostos üdítőt a kisunokájának. mondom nincs még kisunoka(akkor még csak petezsák ugye) még csak én vagyok,megsértődött.

Már akkor követelőzött az ultrahangképért...mondom mit akar látni egy karikát? megsértődött ezen is

14 hténél jártam mikor se szó se beszéd rám támadott felrángatta az összes ruhám és elkezdte taperolni az akkor még lapos hasamat.

kijelentette hogy ha együtt laknánk ő éjszaka felkelne a babához,mondom még szerencse hogy nem meg hát azért lesz az anyja hogy felkeljen hozzá.

beszélgettük párommal hogy azért egy kis gőgicse sírás után nem kell azonnal felkakpodni majd erre anyósom persze hogy hát nem gondolom majd tán hogy sírni hagyom?

kérdezi hogy mit szeretnénk,mondom a lánynak 1%-kal jobban örülnék erre ő fiú legyen 20 perc után hagytam rá,ha tehetné belébeszélné a fiút mert hogy a lányok kis kényesek meg a hajukat kell csinálni.

még nincs név de már abba is belszól hogy szép régi nevet adjunk neki mert az újat ő nem jegyzi majd meg.

20.hét kiderült hogy a babának van egy kis gond a szívével elmondtuk és erre ő akkor is uh kép,kislány vagy kisfiú? mondom beteg lehet a gyerek és ezek a legfontosabbak? megint sértődés...

ezek a dolgok csak a nagyja...

már most alig bírom idegileg anyósomat de anyám se sokkal jobb(megjegyezte h nyáron viszi túrázni,mondom hogy is ne majd fél évesen gondolod h odaadom 40 km-es túrákra,sértődés itt is)...nem tudom mit kellene csinálni velük...aggódom már nagyon ha meglesz a kicsi állandóan itt lógnak majd a nyakamon és mindenbe beleszólnak és jobban tudják majd nálam...


2015. jún. 22. 09:58
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:

hozzáteszem hogy többször fogdosta volna a hasam gondoltam mondom hogy most fáj ne nyúkáljon hozzá de csak fogdosta,páromnak kellett rápirítania hogy nem hallod hogy ne fogdosd.

nem szeretem ha taperolják a hasam páromon kívül miért nem fogják fel ezt is?

2015. jún. 22. 10:00
 2/18 anonim ***** válasza:
43%
Az miért fáj, hogy nem azt mondta, hogy "hoztam egy kis rostos a petezsaknak, hátha megmarad", hanem helyette unokat mondott? Várja a gyereket. Ugyan ezért akarta az UH képet is. A tapogatas más kérdés, azt én se hagynám. A többiben viszont egyértelmű, hogy azt hiszed, anyósod semmihez nem ért, semmit nem tud jól, sosem látott gyereket, te viszont maga vagy a tökély.
2015. jún. 22. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
82%

Nyugi ez mindenhol nagyjából így megy. Úgy értem hogy akinek már van gyereke az adja a tanácsot, és persze nála minden jobban ment, és mindent jobban csinált....

A hasfogdosás meg, hidd el másnak is ezt csinálják, nekem egy kolléganőm csinálta, meg sem kérdezte hogy megfoghatja-e, csak úgy odanyúlt..... ha rákérdez persze azt mondtam volna hogy nem!!!

Nyugi majd megszületik a baba akkor másabb lesz kicsit a probléma, de akkor is bele fog szólni majd tuti. Ez van, a párodnak kéne elbeszélgetni vele, te úgysem tudsz rá hatni.

2015. jún. 22. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

nem azt írtam hogy ő tudatlan én meg isten vagyok,persze jó lenne a segítség de az hogy nem érdekli a véleményem és rám akarja erőltetni az elgondolásait idegesítő.

Neked anyósod nincs vagy gyereked?

2015. jún. 22. 10:12
 5/18 A kérdező kommentje:

meg az uh képről annyit hogy mondjuk megyünk fogorvoshoz...mire hazaérünk,nem hoztunk uh képet,megyünk vérvételre, nincs uh kép?mondjuk megyünk a dokihoz de nem uh-ra csak vizygál,utána nincs uh kép?

oké hogy örül érdekli de ez nem normális már

azt hiszi dugdosnám ha lenne? nem kell naponként a fülembe nyomni

2015. jún. 22. 10:14
 6/18 anonim ***** válasza:
48%
Szokjál hozzá. A szülés után nem csak az anyósod fog mindent jobban tudni, hanem MINDENKI. De komolyan. A hentestől az utolsó cigányasszonyig.
2015. jún. 22. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
75%

De, van mindketto. Anyósodat bármikor el cserélném az enyemre : sírva konyorognel, hogy cseréljük vissza.


Nyilván azért van ennyire rakattanva az UH képre, mert nem kapott még

2015. jún. 22. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
61%
kicsit tul ingerult vagy.tudom ,en is ilyen voltam ,minden es mindenki idegesitett.azt kivantam ,hagyjanak beken mert en majd minden megoldok ,max a ferjem segitsen.na ,mostmar orulok hogy neha ranez valaki es picit el tudok menni vasarolni vagy futni.ha meg 40 evig kusgyerekekkel foglalkozott biztosan tud valamit ,meg amugy is o legalabb varja es szereti az unokat.nyilvan a turazast se ugy ertette ,hogy par hosan.bar az idoseknek vannak extrem otleteik ,meg kell mondani hogy nem.ha megsertodik,majd elmulik.lazits.:)
2015. jún. 22. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Nekem nincs bajom velük csak hogy annyira eröszakosan kényszeritenék rám a dolgokat.

Persze jól jön majd a segitség,de kell egy kis magány meg idö is hogy mi hárman összeszokjunk majd.

Meg ha elmaradok a munkával,ne a gyerekkel akarjanak segíteni (szoptatni ugyse tudjak) hanem inkább a házimunkára ajánlkozzanak fel.

A legidegesítöbb hogy az én véleményem nem érdekli (saját magammal kapcsolatban) minden úgy legyen ahogy ö akarja.

2015. jún. 22. 10:51
 10/18 anonim ***** válasza:
83%

1. Nem értem miért fáj, hogy hozott rostos üdítőt az "unokájának" Csak kedveskedett, semmi rosszat nem akart, kár ezen berágni.

2. Ultrahangképet miért nem lehet neki mutatni? Nem értem, ha ő egy kis karikát akar látni, miért veszed el az örömét? Ebben sincs semmi rossz.

3. hastapogatás. Szépen el kell neki mondani, hogy nem szeretnéd. Igazad van, a hasad nem közterület, de ezzel sem akart semmi rosszat egyébként, ezt sem kellene így felfújni.

Nézd, én összességében azt látom, hogy adott egy nagymama, aki lehet, hogy nem a legkönnyebb eset, de nem is a világ legrosszabb anyósa és nagyon várja az unokáját. Ennek azért örülni kellene.

Csak megjegyzem, hogy az én anyósom 3 hetesen látta utoljára a most 3 éves fiunkat. Na, melyik a rosszabb nagymama?

2015. jún. 22. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!