Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért kap egy főállású anya...

Miért kap egy főállású anya annyi pénzt, mint aki segélyt kap?

Figyelt kérdés
Például egy munkakerülő alkoholista, aki igénytelen módon él, elissza, eldohányozza a pénzét. S emellett itt körül kap az az anya, aki otthon marad 3 vagy több gyerekével. Gondolom ezt nem csak én látom így. De ezt a fentiek nem látják? Fel vagyok háborodva!
2010. márc. 14. 22:13
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
Azzal értek én is egyet, hogy aki vállal 3-4 gyereket, az ne az államtól várja el, hogy őt meg a gyerekeit eltartsa. Más a másodikat is meggondolja anyagi okok miatt, és mivel egy gyereke van nem kap kedvezményeket, ingyen iskolakönyveket, meg ingyen étkezést, stb. Szerinted az mennyire igazságos, hogy valakinek az első gyerek mellett is hamar vissza kell mennie dolgozni, a másodikat nem nagyon tudja bevállalni, és az ő adójábó azok legyenek eltartva akik szülnek 3-4 gyereket és nem mennek dolgozni. Így is a többi dolgozó anyuka fizeti a nagycsaládosok kedvezményeit, pedig a sajátjának is szüksége lenne rá. Mindazonáltal persze az is igazságtalan, hogy egy alkesz munkakerüli is annyit kapjon, mint egy főállású rendes anya, de az állam nem igazságos, ez van.
2010. márc. 15. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!