Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ezért kihívhatják a gyámügyet?

Ezért kihívhatják a gyámügyet?

Figyelt kérdés
Ma jött a védőnő, és konkrétan romban volt a ház. Nem volt elmosogatva, a föld nagyon koszos volt. Szóval kupleráj, koszosság volt. Nemtudtam hogy jön, egyszercsak beállitott. zóta csak sírok. Ugye nem lehet baj?
2015. szept. 8. 21:57
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
0%

miért lenne folytatása?Ezt az egész védőnői szolgálatot le is lehet mondani.Akkor kijönnek a gyámügytől EGYSZER,körülnéznek,és ha normális viszonyokat találnak,akkor a büdös életben nem jön hozzád senki.

Amúgy meg kit érdekel,hogy a védőnő mit gondol arról,hogy miért nem jöhet oda váratlanul?Te beállítasz őhozzá minden bejelentés nélkül?

2015. szept. 9. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:

Ez aranyos kerdes :)

En gyerekapolo vagyok, es sajnos tobb bantalmazott gyereket lattam, es a gyamugy veluk sem foglalkozik. Azt, hogy nincs elmosogatva semmit nem jelent :)

Foleg mert baba mellett nem ersz ra. Nalunk kaputelefon van, mikor csonget a vedono mondom,hogy epp szoptatok vagy pelust cserelek, ( perc es lemegyek. Addig elpakolok nagyjabol :)

2015. szept. 9. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
Ez aranyos kèrdès :) Nem egyedi eset. Nálunk is volt ilyen fiam már 3 napja borzasztóan fogzott fàjdalmai voltak egèsz nap szó szerint rajtam lôgott.Èjjel senki nem aludt mèg a szomszèdok sem.Akkor költöztünk.Minden ruha dobozokban mèg ki se tudtam pakolni.Beállitott a vèdönö 8ôrakor de èn is gyerek is pizsamában.Ágy vetetlen.Dobozok mindenhol.
2015. szept. 9. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
Azelött szedtem le a fóliát a kanapèról hogy letudjon ülni.Ö segitett poharat keresni hogy igyunk egy kávèt :) Mostmár vicces akkor nem volt.Sokat emlegette mikor nâlunk járt ès kèrdeztem iszik-e kávèt hogy iszik ha elsöre megtaláljuk a kávèscsèszèket.Mert akkor 2 dobozt nyitottunk ki ès a 3.-ban volt :)
2015. szept. 9. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
nyugi, nem. Gondolom nem először találkoztatok, ismer titeket. Nem lesz gond :-)
2015. szept. 9. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:

A védőnő azt nézi, hogy rendszeresen takarítatlan-e a lakás (penész jelenléte, teljes lakás retkes). Azért látszik, hogy a padló koszos, vagy az egész lakás ragad és méteres por ül mindenen, hullik-e a vakolat, stb.


Másrészt a közművek meglétét nézi. Nem azt, hogy átmeneti hiba miatt épp elzáródott-e valami, hanem egyáltalán be van-e kötve.

Nincs-e kitörve az ablak (és úgy hagyva télen főleg).


Amikor hozzánk jött, költözés előtt álltunk. A baba a mózesben aludt a dohányzóasztalon. A padlón kerülgetni kellett a cuccokat, leülni úgy tudott, hogy egy laza mozdulattal leborítottam egy embernyi helyről a cuccokat.


Én kíváncsiságból kikérdeztem, hogy miket figyelnek ilyenkor, innen tudom a fentieket is.

A költözés miatt egyértelmű volt, hogy kupi van (fél óránként megjelent a férjem és néhány dobozt elvitt), különösebben nem foglalkozott vele. A gyerek érdekelte, meg az, hogy nekem van-e bármilyen kérdésem.


Költözés után bár átküldte az anyagunkat a másik védőnőnek, őt annak ellenére nem láttuk egy éve már, hogy a mellettünk levő lakásba rendszeresen jár egy hasonló korú gyerekhez.

2015. szept. 9. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
8%
Na, kovezzetek meg, de en utalom a vedononket alapbol. Fogyatekos, hozza nem erto, idiota. Nem jon gyakran hala a jo egnek, de ha jon, akkor nem telefonal elotte, csak beallit! Ja, es rendszerint ebedidoben! Igy volt ez par honapja is. Fel 1, a gyerek mar evett, leraktam aludni. Valami isteni indittatasbol bezartam az ajtot is (mert a mi draga vedononk olyan, hogy koppant egyet, majd akar van valasz akar nincs, benyit!!! Szomszed egyszer igy jart, csak az ajtaja nem volt zarva, o meg a wc-n ult, gondolhatjatok!!!) Na, latom a teraszablakbol, hogy a vedono az ajtoban all, pont akkor jottem ki a gyerekszobabol. Persze probalt benyitni. Olyan idegbe jottem, hogyha nem zartam volna be az ajtot, es bejon, leverem a labarol! Igy viszont nem nyitottam neki ajtot. Majd legkozelebb felemeli a telefont, ha akar valamit. Es nem azert mert kupi lett volna a lakasban, hanem mert tobbszor allitott be mat ebedidoben, amikor pont a gyereket etettem, es meg be is hivatta magat, pedig latta, hogy rohadtul nem alkalmas!!! Szoval sajna ilyen is van. Ja, es ugyanez a noszemely a fenn emlitett szomszedot amugy feljelentette a csaladvedelmiseknel, mert a gyereke a 18 hos oltast nem kapta meg idoben, mert sokaig beteg volt. Szoval igen, a mienk valoszinuleg nem hagyta volna annyiban a kupit, vagy legalabbis szova tettr volna!!!
2015. szept. 9. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
Kisfiammal sokat vagyunk kórházban. Rendszeresen vannak bent elhanyagolt, egyértelműen szülők által bántalmazott gyerekek. Az nővérek egymás közt meg is beszélik. Apa megint részeden jött be látogatni, tuti ő verte meg a gyereket, nem a lépcsőn esett le. De senki nem értesíti a gyámügyet még ilyen esetekben sem. Én meg csak próbálom dajkálni ezeket a szegény kicsiket, és teljesen tehetetlennek érzem magam. Egy koszos lakás végképp nem téma, pláne, hogy már két éve ismer benneteket a védőnő.
2015. szept. 9. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:

"nem, súlyosabb dolgokért jöhetnek csak "

na, ez azért így nem igaz, de ennyiért valóban nem megyünk :)



Értsétek végre meg, hogy kénytelen bejelentés nélkül menni. Ha bejelenti magát, még a legnagyobb retekből is kivakolják magukat az emberek, de ha váratlanul lesz, akkor fogja meglátni azt a valódi környezetet, amiben a gyerek él. És ha ezért te gyengeelméjűnek titulálod a védőnődet, akkor te vagy a gyengeelméjű.

(az, hogy benyit, valóban túlzás, de ahogy írásodból kitűnik, te élből utálod az összes védőnőt, ami baromi nagy tájékozatlanságra vall).


Kérdező!

Nyugi, nem fog ilyen apróságot jelenteni :) Vannak ennél sokkal súlyosabb gondok (amikre jegyzem meg 80%-ban a bejelentés nélküli látogatásokkor kerül sor)

2015. szept. 10. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
57%

miért lenne "kénytelen" bejelentés nélkül jönni? Az én védőnőm soha nem jött így. Akkor ő nem volt kénytelen

Mi ez ,valami titkosrendőrség? Ne bohóckodjunk már.

kicsit túl fontoskodjátok ezt a dolgot kedves "védő"nők.

2015. szept. 10. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!