Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi lesz így a gyerekkel?

Mi lesz így a gyerekkel?

Figyelt kérdés
25 éves vagyok, januàrban fogok szülni. Pàromtól tegnap eljöttem, mert ivott és hőzöngött. Ilyenkor félek tőle. Nem szeretném, hogy a gyerek ezt làssa. Hogyan tudnék a pàromra hatni?
2015. aug. 1. 09:15
 1/8 anonim ***** válasza:
56%
Sehogy. Nagyon ritka, ha valaki meg tudja változtatni a másikat. Gondolom, nem először fordult elő ez az eset. Miért is vállaltál ilyen helyzetben egy gyereket?
2015. aug. 1. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Kb két hónapja kezdődött az egész.
2015. aug. 1. 09:30
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos eléggé gyakori, hogy a bántalmazó kapcsolat terhesség alatt indul. Vagy bármilyen más, a bántalmazónak kiszolgáltatott élethelyzetben (anyagi függés, érzelmi függés, stb.).


Annyit tudsz tenni, hogy az elején felismered és lépsz. A helyzet csak rosszabbodni fog, hiába szeretnéd megmenteni, ha ő nem akarja.


A későbbiekben majd jönnek a fogadkozások, hogy megváltozik, elnézést kér...pár hét múlva ismét durva lesz, aztán egyre rövidebb időszakokra marad meg a "bocs, most jól viselkedem" időszak.


Nagyon okosan tetted, hogy eljöttél és azt is jól felmérted, hogy a gyerekre káros hatással lenne egy ilyen ember.

2015. aug. 1. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Engem nem bànt, csak nem szeretem amikor kötekszik.
2015. aug. 1. 10:04
 5/8 anonim ***** válasza:
Majd fog. Nyugi, nem ilyen gyors a folyamat. Eleinte csak kötekedés, aztán később pofon, még később ököllel, még később kórház.
2015. aug. 1. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Engem soha inkàbb màst.
2015. aug. 1. 10:17
 7/8 anonim ***** válasza:

Igen, ezt szokták eleinte mondani.

De te tudod. Bár nem értem, hogy akkor mi volt a kérdésfeltevés célja, ha ez ennyire eldöntött.


Végül is a gyereknek jót tesz, ha egy állandóan kötekedő (bárkivel) verekedő embert lát. Így jó eséllyel ő maga is ilyen lesz. Akkor majd veregetheted a vállad, hogy ebben te aktívan segítettél.

2015. aug. 1. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én is terhesen vetettem véget a kapcsolatomnak, bár nálunk alkohol nem volt, kötekedés viszont folyamatosan. Velem is, másokkal is. A másokkal való kötekedést korábban nem előttem intézte, így nem nagyon tudtam róla, velem meg pláne nem kötekedett, de amikor terhes lettem, elkezdett engem is folyamatosan cseszegetni, de már a megalázásig, illetve az utcán is képes volt belekötni olyanokba, akik neki nem tetszettek, úgy is, hogy ott voltam mellette.

Én szintén úgy voltam vele, hogy a gyerek ne ebben nőjön fel. Nem volt egyszerű, kaptam pár fenyegetést utána, de érdekes módon 8 éve nem kereste a saját gyerekét, meg engem sem (hála az égnek).

Nem tudom, hogy te számíthatsz-e bármiféle segítségre legalább arra az időre, amíg otthon leszel a picivel, de ha igen, akkor azért egyedülállóként sem megoldhatatlan a helyzet. Jó, nem azt mondom, hogy könnyű, de nem lehetetlen. Na meg idővel te is találhatsz még normális párt, aki nem ilyen, mint a mostani.

2015. aug. 1. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!