Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tényleg nehéz lesz két gyerekkel?

Tényleg nehéz lesz két gyerekkel?

Figyelt kérdés
6 év korkülönbség lesz...és riogatnak, hogy nem fogom bírni.
2015. máj. 1. 05:51
 1/7 anonim ***** válasza:

Az, hogy ők nem bírták nem jelenti azt hogy te sem fogod. Azért 2 gyerek még nem a világ. Nyilván több dolgod lesz, de nem értem mit nem lehet ezen bírni.

/egy 2 gyerekes, 7,5 év korkülönbséggel/

2015. máj. 1. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
83%

Szintén kétgyermekes anyuka vagyok, de nekem még picik a.gyermekeim, a nagyobb is még csak két éves. Na, ez az a korkülönbség, amelyre azt mondom, hogy fel kell kötnöm minden egyes reggel a gatyámat, mert húzósak a napjaink, de már látom az alagút végét. A picinek egyre jobban beáll a napirendje, a két éves kisfiam pedig egyre többet segít, egyre jobban megért bizonyos helyzeteket.

Nálad viszont a nagyobb már van annyira értelmes, komoly, hogy teljesen partnerként lehet majd kezelni bizonyos szituációkban.

Ne aggódj! A nagy odalesz a pici tesójáért, mindenben segíteni fog.

Nem értem a környezeted, miért riogatnak hülyeségekkel. Arra vigyázz, hogy a nagyot készítsétek fel alaposan, kíméletesen és szeretetteljesen a pici érkezésére, hogy ne legyen féltékenykedés. De egy hatéves már azt is simán megérti, hogy vannak helyzetek, amelyekben anya nem tud kizárólag ráfigyelni. Magyarázz majd sokat neki! Én még a pelust is úgy veszem ki a kicsi alól, hogy a nagyfiam ott áll szorosan mellettünk, simogatja a hugi arcát, én pedig folyton magyarázok neki, fenntartom a figyelmét és azt éreztetem Vele, hogy nagyon fontos a jelenléte. Menni fog! Nyugi:-)

2015. máj. 1. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Már miért ne bírnád?

Sokan vagyunk két, sőt, több gyerekes anyák és lám, élünk, a gyerekekkel együtt. :D

Eleinte kissé ijesztő lehet, felborul a család megszokott kis élete, ebbe belecsöppen egy teljes figyelmet igénylő picurka. Ügyesen tervezve, szervezve remekül helyt lehet állni a mindennapokban.

A nagyobbacskád már nem pici gyerek, okos nagy, aki már nem igényel annyi fizikális figyelmet mint mondjuk egy két éves (nem kell etetni, nem pakol szét mindent, nem kell napjában tizenkétszer átöltöztetni, emelgetni).

A napirend kialakul, összeszoktok és egy idő után úgy fogod érezni, mindig is négyen voltatok.

Ne hallgass azokra, akik azt mondják, nem fogod bírni. Dehogynem!

2015. máj. 1. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
6 év azért elég sok! :D A fiaim között 20 hónap lesz, és engem nem riogatnak ennyire! Testvérem és köztem 16 hónap van, és anyu segítség nélkül nevelt fel minket. Egy 6 évest már nem kell pelenkázni/etetni...stb, iskolába jár, tehát te nyugodtan babázhatsz otthon. Én felkötöm a gatyám mert két picivel leszek egyedül.
2015. máj. 1. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ne foglalkozz a "jótanácsokkal"! Miért ne bírnád? Komolyan nem értem a károgó ismerősöket. Ők azok, akik tehernek élhették meg a gyerekvállalást...

Nekünk is két gyerkőcünk van, 2 év korkülönbséggel. A kicsi lassan kettő lesz és tervezzük a harmadikat. Minden csak a hozzáállásom és a szervezésen múlik. Fontos a jól kialakított napirend is.

Egy 6 éves már szinte mindent egyedül csinál (öltözés, étkezés, fürdés), és csomó dologban tud majd segítenia kicsi körül (persze ha szeretne, nem kényszer nálunk sem, de a "nagyom" így is sokat segít).

Boldog babavárást!

2015. máj. 1. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
*hozzáálláson
2015. máj. 1. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szerintem a 6 év korkülönbség az pont jó, ne dőlj be mindenféle riogatásnak! Van aki egy babával sem bír, van aki meg 3-4-et egymás után szül és meg sem rázza, bír velük, nem vagyunk egyformák. Szerintem bízz magadban, hogy menni fog.
2015. máj. 1. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!