Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Csak nekem furcsa, ha valaki...

Csak nekem furcsa, ha valaki folyton panaszkodik hogy nehéz a gyerekkel aztán bejelenti, hogy terhes?

Figyelt kérdés

2 éves a lányom. Amióta járunk játszótérre, megismertem pár anyukát. Közülük 3an mindig panaszkodtak hogy semmire nincs pénzük, hó végén kérnek "kölcsön" a nagyszülőktől. Egy anyuka pedig mindig ki van készülve idegileg.


Már mind a négyen terhesek. Csak nekem furcsa?


2012. dec. 3. 15:32
 1/8 A kérdező kommentje:
Ja, a gyerekeik 1,5-2,5 év közöttiek.
2012. dec. 3. 15:33
 2/8 anonim ***** válasza:
hát érdekes az biztos :)
2012. dec. 3. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
55%

Miért ne akarhatna valaki testvért attól még, hogy egy gyerekkel nehéz? :) két gyerekkel, főleg, ha összenőnek, ezerszer könnyebb, hiszen elfoglalják egymást ;)


(nyilván a pénzügyi gondokon ez nem segít, de ha mindenki az optimális pénzügyi helyzetre várna, soha nem születnének gyerekek, amennyire kiszámíthatatlan a magyar gazdaság a 70-es (!!!) évek óta...)

2012. dec. 3. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem csak neked furcsa :) de mit tehetünk? Mindig lesznek olyan emberek, akik csak reménykednek, hogy majd jobb lesz, de a rossz anyagi helyzetbe mégis bevállalják a gyerekeket. Én ilyenkor a piciket sajnálom. Nem kell azoknak több 10ezer forintos cipő ruha, de van olyan ismerősöm, aki már akkor is nehezen tartotta fenn magát, mikor még csak ketten voltak a párjával, és most 2 kislánnyal meg konkrétan kajára nem jut. A gyerekeknek van egy-két váltóruhája (egy kintre meg egy csinosabb) és kész. 4-en vannak egy szobában, és kölcsönökből vesznek olcsó élelmiszereket a hónap végén. A poén, hogy a nő még mindenáron akar egy kisfiút még akkor is, ha az nem a férjétől lesz. Hát igen, mindig is voltak felelőtlen emberek, csak a gyerekek sajnos mégsem tehetnek róla, ha hülyék a szüleik :( Ja, mielőtt jönne a felháborodás meg a többi: akinek nem inge, ne vegye magára :)
2012. dec. 3. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem csak Neked furcsa, nem vállalnék 2. gyereket úgy, hogy már egy gyerek mellett is a nagyszülőktől kell pénzt kérni,de Őket ez biztos nem idegesíti. Ez egy más felfogás, más életszemlélet.
2012. dec. 3. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Hát igen, az optimális anyagi helyzetről vitatkozni értelmetlen :-) De azért nálam alap, hogy a hónap végén is legyen miből ételt venni.


Akinek pedig érzelmileg nehéz, azt azért nem értem mert a kis korkülönbség nagyon nehéz. Persze 1-1,5 év múlva jobb lesz, HA olyanok a gyerekek hogy együtt eljátszanak. De addig?

2012. dec. 3. 15:46
 7/8 anonim ***** válasza:
En is sokkal jobb dolognak tartom azt ha valaki inkabb oszinten bevallja, hogy megmarad egy gyereknel mert ugy erzi csak erre van kapacitasa minthogy bevallaja a tobbediket a folyamatos panaszkodasok es gondok mellett. Most persze a kapacitas alatt lehet erteni az anyagiakat, turelemet, idot, helyet... barmit. De amennyiben valaki tisztavan van azzal mire kepes es ezt nem lepi at addig baj nem lehet. En ismerek 5 gyerekes csaladot (a szomszedunk) egy panaszom nincs a gyerekekre. Illedelmesek, aranyosak, jol neveltek es tenleg nagyon ugyes a no, ahogy szervezkedik es nincs kaosz korulottuk. De ismerek olyan is aki jobb ha nem szulte volna meg egyszall gyerek (sajnalom, hogy ezt kell irjam de tenleg igy van). Szoval nekem sem a gyerekek szamval van a gondom hanem a kapacitassal amivel nehany ember nagyon nincs tisztaba. Tehat nem csak neked furcsa.
2012. dec. 3. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Egyébként nekem is van egy kislányom és nagyon szeretnék még egyet, de egyelőre biztos nem lesz. Nem csak azért, mert hiány van apukából, de tudom, hogy egyelőre csak a kislányra jut időm a munkám miatt. Hála Istennek pénzügyi gondjaink nincsenek, tehát anyagi szempontból akár 4-5 gyereket is vállalhatnék, de ha egyszer így is éppen hogy tudok foglalkozni a kislánnyal, akkor hogy szeretnék még egyet? Sajnos én egyedül nevelem, így a következő az biztos nem mostanában lesz, csak ha mégis sikerül találnom vkit magam mellé.
2012. dec. 3. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!