Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti adnátok ebben az esetben...

Ti adnátok ebben az esetben "búcsúajándékot" családi napköziben?

Figyelt kérdés

Fiam április óta jár(t) családi napközibe, de csak heti 1 napot (ritkábban 2-t). Mivel felvették szeptembertől állami bölcsibe, ezért jövő héten megy utoljára. Már szóltam ott.

Mindenhol hallom, hogy szoktak "búcsúajándékot" adni bölcsiben, oviban. De mivel csak pár hónapot járt, abban is csak néhány napot, így igazán be sem szokott rendesen, nem is alakult ki olyan kapcsolat a bölcsis nénivel.

Szerintetek azért vigyek valamit? Illene?


2015. júl. 31. 14:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
63%

nem nagyon szeretik, ha nem hosszútávra viszik a gyereket(én esetemben kiakadtak, hogy hogy gondolom én azt, hogy szept-ben kiveszem államiba..)


szóval ha nem is búcsúajándékot, de legalább valami halvány köszönömféleséget illene, habár lehet olaj a tűzre..nem tudom ott milyenek

2015. júl. 31. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Velem nem túl barátságosak, de a gyerekkel kell jól bánni nem velem...

Mivel ők adták a lehetőséget (van 10 napos bérlet, amit 2 hónap alatt lehet felhasználni), így nem értem miért ilyenek. Nekünk csak ennyire volt szükség, akkor miért fizessek havi 50 ezret?


Ja, a mai napig sír a fiam, amikor viszem (ha hozom, akkor nem). Szóval szerintem ez nekünk csak egy szükséges "rossz" volt, így nem tudom, hálálkodnom kellene-e. Hisz fizettem érte.

2015. júl. 31. 14:41
 3/12 anonim válasza:
100%
Szerintem egy "köszönöm az eddigi munkájukat" mondat elég, pláne ha fizettél is érte..
2015. júl. 31. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem adnék. A szolgáltatást kifizettem a megbeszélteknek megfelelően, és ha bunkók, akkor miért is kapnának "borravalót"?
2015. júl. 31. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Nálunk a búcsúzó gyerekek a kis társaiknak adnak ajándékot. Ezt szerintem illene. A fiam már akkor is kapott ilyet, mikor még csak kb. 2 hete járt, tehát nem is nagyon ismerte a másik szülő. Arról nem a csanás gondozók tehetnek, hogy te nem tudtad megoldani a felügyeletét. Azon hogy sírt semmi csodálkozni való nincs, hiszen nem volt beszoktatva, gyakorlatilag nem volt a közösség tagja, csak heti 1 napra le volt adva.Erről nem ők tehetnek, mert ez így tényleg rossz a gyereknek.
2015. júl. 31. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

"Arról nem a csanás gondozók tehetnek, hogy te nem tudtad megoldani a felügyeletét"


Valóban, de mint írtam, van 10 napos bérletük, ami 2 hónapig használható fel. Akkor miért nem tettszik nekik, hogy valaki igénybe veszi?

Ja, és ezzel oldottam meg a felügyeletet. Vagy ők nem azért vannak?????


Szerencsém van, hogy csak heti 2 napot dolgozok, amiből 1-et kellett megoldani, mert a másik napon apával volt itthon. Vagy akkor is vinnem kellett volna, amikor itthon vagyok/vagyunk?


Azt hiszem, csak megköszönöm a munkájukat.

2015. júl. 31. 15:18
 7/12 anonim ***** válasza:
Én csak arra céloztam, hogy kifejezetten ellenségesnek tűnsz velük szemben, holott nekik valóban nem az a dolguk, hogy veled bájologjanak, hanem hogy a gyerekedre a legjobb tudásuk szerint vigyázzanak. Ezzel volt gond? Ne a sírást írd, mert az, mint ahogy már írtam, természetes a ti esetetekben. Szíved joga, hogy ne adj nekik semmit, nem is hiszem, hogy várnának tőled bármit ennyi után, de nem értem miért utálod őket.
2015. júl. 31. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Mi búcsúsütit vittünk a gyerekeknek, ennyi.
2015. júl. 31. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Nem adtam. Kislányom 1 évig járt heti 2-3 napot délelőttönként. Nem éreztem, hogy kéne bármit is adnom. Havi 40000 ft-ot fizettünk és cserébe nem sok mindent kaptunk, sőt.
2015. aug. 1. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

5-ös: de ha nem tudnak mit kezdeni a heti egy nap járó gyerekkel akkor miért hirdetnek meg ilyen lehetőséget és adnak el bérletet?

Igenis a pedagógus felelőssége hogy csak olyat vállaljon, amit meg tud oldani.

Kérdező gondolom bébiszittert is fogadhatott volna fel arra az egy napra, de úgy gondolta naívan, hogy nem ártana a gyereknek közösség. Honnan tudhatta volna hogy olyan szolgáltatást árulnak amit nem tudnak megoldani?

2015. aug. 1. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!