Mennyi pénzt költötök el átlagosan egy hónapban élelmiszerekre és tisztítószerekre?
Nálunk még csak egy gyerek van (meg egy baba a pocakban), így jövünk ki 80-100 körül egy hónapban, de ebben nem csak az élelmiszer, hanem minden más is benne van (tisztítószerek, tisztálkodószerek, programok, stb.).
Két gyerekkel nyilván valamivel több, de persze nem lesz a duplája. Valószínűleg akkor már nálunk is csak a kajára lesz elegendő ez a 80-100 ezer, úgyhogy ennél többet fogunk költeni a többi dologra.
Én egyedülálló vagyok egy ovis gyerekkel.
Az étkezés:
-neki az ovis részt nem számolom (magánoviba jár, a kaja is benne van, de nem tudom kiszedni a havi térítési díjból)
- speciális betegség miatt kell diétát vagy inkább speciális étrendet tartanom- így az átlagosnál talán több a háztartásunkban a friss hús (csirkemell, pulykamell, hal jellemzően) és a gyümölcs-zöldség
- mindent vennem kell, Budapesten élünk, nincs haszonállatunk és veteményesünk (sajnos)- bár vidéki rokonokkal megáldott kollegától pl.veszek olcsón házhoz hozott gyümölcsöt és már főztem be a kisfiamnak meggylekvárt, szörpöt, befőttet
- tisztítószerekben vannak bevált márkáim, bevált helyeim, de szeretek több hónapra előre vásárolni. Pl. szeretem a Müller drogériát és pl. XY öblítőt, mosószert stb. akkor figyelem a joy vagy glamour kuponokat és -20%-os áron több hónapra beszerzem azt, amit egyébként is használok (én is szoktam a mosószer mellé mosószódát tenni és a Frosh bio békás termékeket szeretem a tisztítószerek közül)
- minden nap főzök valamilyen ételt, minden nap van friss gyümölcs-zöldség, tejtermék és hús
Egy hónapban kettőnkre, a háztartásra így kb. 120-130 eFt-ot költök. Nyilván lehetne lefaragni, de ez ugye 60-70 eFt/fő, vagyis napi 3-3.500 Ft/fő. Ha az én speciális étkezési igényemet nem számítanám, akkor kb. 2.500-3.000 Ft-ból is gond nélkül ki lehetne hozni anélkül, hogy egy egészséges ember nem venne észre minőségromlást.
Nálunk még havi szinten észrevehető vitamin (mindkettőnknek) és gyógyszerköltség (nekem) is van, kb. 10-15 eFt/hó értékben a háztartási keretemben.
2 gyerekünk van, egy ovis és egy sulis.
100-120e simán elmegy, de nem tudom pontosan, mert nem számolgatjuk.
Mondjuk ebben benne vannnak a tejallergiás fiam speciális ételei is, mint pl. rizstej, rizstejszín stb, ezek ugye nem olcsók.
Hetente vásárolok, akár többször is, amikor útba esik valami, de klasszikus nagybevásárlást mostanában már nem tartunk a vasárnapi zárvatartás miatt, mert csak szombaton érnék rá, de akkor meg rengetegen vannak mindenhol.
Megvannak a bevált helyek, figyelem az akciókat és ha valami jó áron van, akkor bevásárolok belőle és mehet a kamrába vagy a fagyasztóba.
A leárazott, lejárat közeli dolgokat én is meg szoktam venni, mert egyrészről semmi bajuk, másrészről így sokszor eszünk olyat is, amit teljes áron nem vennék meg. Igaz, ez nem spórolás, inkább a lelkemnek jó, hogy pl. féláron veszek füstölt lazacot, ugyan még így is 5000/kg, de akkor is 😀
A mosószeren úgy spórolok, hogy ugyan Ariel-t használok, mert a mosódió nem jött be, viszont kevesebbet a javasoltnál és mosószódával pótolom, öblítéshez pedig higított ecetet teszek. Utóbbit nagyon szeretem, meg a szódabikarbónát, amiből még arcradírt és dezodort is szoktam készíteni.
Amúgy 90%-ban natúrkozmetikumokat és tisztítószereket használunk, pl. shea vaj, kakaóvaj, kókuszolaj (ezt főzéshez is), argánolaj, 100% illóolajak stb.
Cukor helyett pedig mézzel és eritrittel édesítünk.
Tehát látható, hogy nem éppen olcsó termékeket veszünk, mert inkább a minőségre figyelünk, hogy egészségesek maradjunk 😀
kb 100-120 ezer Ft megy el egy hónapban élelmiszerre és tisztálkodószerekre, tisztítószerekre.
Hárman vagyunk, 2 éves a csemeténk.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!