Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van, vagy volt valamilyen...

Van, vagy volt valamilyen különösebb megnevezés ahogyan a babátokat hívtátok amíg a pocakotokban volt? Vagy esetleg a saját nevén szólitottátok? Azután is megmaradt ez a megevezés, hogy megszületett?

Figyelt kérdés
Én mütyürkének hívom a babámat amióta megfogant, és most gondolkoztam el azon,hogy vajon ez születés után is megmarad-e vagy automatikusan a nevén fogom szólítani?
2015. júl. 2. 10:56
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
86%
Férjem kezde el milliméterkének meg centiméterkének hívni, mert folyton azt néztem, hány mm/cm már a magzat. Szerencsére nem maradt rajta :)
2015. júl. 2. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
74%

Mi Pötyinek hívtuk, nagyon sokáig nem is tudtunk dönteni a név kérdésben, mindig azzal vicceltünk, hogy így fogjuk anyakönyveztetni. Szülés után még hetekig Pötyi volt, teljesen furcsán néztem, ha valaki a rendes nevén szólította :D

Most már többnyire a tisztességes, polgári nevén hívom, illetve van ezer beceneve, de néha még mindig Pötyizem, sőt a férjem szerintem gyakrabban hívja a magzati becenevén, mint a rendes nevén, pedig most már 8 hónapos :)

2015. júl. 2. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
82%
Mi Málnának hívtuk a pocakban, a hétről-hétre kalkulátor mutatta valamelyik héten, hogy épp akkora, mint egy málna. Gondolkoztunk, hogy ez legyen a neve, de végül mást választottunk. Amint kibújt látszott, hogy jól döntöttünk, nem egy "Málna" lett a kisasszony, hanem igazi királynő (a nevének ez a jelentése).
2015. júl. 2. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
59%
Regina?
2015. júl. 2. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
86%

Az én babám "munkaneve" Jolánka volt, fogalmam sincs, honnan szedtem, de az egész család így emlegette végül.

A Johanna keresztnevet kapta, így is szólítjuk a születése utáni első pillanattól, de hiába 6 éves már, még most is Jolánkázom nagyritkán.

2015. júl. 2. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
54%
Mi nem vagyunk becézgetősök, de a nevén sem nagyon hívom, főleg csak "a gyerek", meg a "kölyök":) Pedig nagyon várjuk, de olyan furcsa, nem áll rá a szám hogy a nevén hívjuk, másnál is volt így?
2015. júl. 2. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Igen, Regina :) ízig-vérig (3as voltam)
2015. júl. 2. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Én manónak hívtam/hívom.
2015. júl. 2. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Az enyem ficanka :) Az a baj, hogy el sem tudom kepzelni, hogy fogom a sajat neven hivni. :) Az egesz csalad mar ficankazza. Meg kicsi jo poen, de 18 evesen a baratnoje elott mar nem szeretnem igy nevezni, nevkerdesben meg nem tudunk donteni, ugyhogy addig biztos ficanka marad :)
2015. júl. 2. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
nálunk is volt Finánka Mocorka. Ma is néha kijön rajta ez az énje, és akkor újra megkapja ezt a nevet :)
2015. júl. 2. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!