Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Olyan túlsúlyos anyuka aki...

Olyan túlsúlyos anyuka aki szülés előtt is az volt? Próbálsz valamit tenni hogy lemenjenek a kilók?

Figyelt kérdés
Felvenné velem a kapcsolatot ilyen anyuka? Szeretnék beszélgetni az érzésekről és erről az egész dologról.
2010. márc. 2. 11:57
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Szia! Én 165 cm vagyok, és 83 kg voltam, amikor megfogant a babám. Ezt feltornáztam 99-re (a 100-at már nem láttam a mérlegen, pedig a végén már szerettem volna, mondván soha többet nem leszek ennyi) :D

Aztán szülés után 1 héttel 87 voltam. Most 83 vagyok újra, de még mindig túlsúlyos, az ideális nekem max. 70 kg lenne, de még az is sok, csak nekem lenne ideális.

2 hete visszafogtam magam , eddig tartósan 2 kg ment le, mert előtte ált. 85.5-ön álltam.

Nem fogyókúrázok (annak mindig rossz vége van), csak változtattam 1-2 dolgon.

Ha gondolod, írj e-mailt :)

*L*

2010. márc. 2. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

Ja, a babám 8 hónapos, ezt nem is írtam.

A Te babád mennyi idős :) ?

*L*

2010. márc. 2. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Én 86 kilósan kezdtem a terhességet, 93-mal mentem szülni. 1 hónapos volt a babám, amikor 83 körül voltam, ám elkezdett apadni a tejem és erre mindent kipróbáltam, teákat, akloholmentes sört, stb. A tejem nem ment el, 16 hónaposom még mindig szopizik egy kicsit, ám a súlyom 96-ra módosult. Teljesen le vagyok törve, akaraterőmet nem tudom összeszedni, hogy változtassak magamon, pedig kellene. Igazándiból a kislányomtól venném el az időt, ha nekiállnék tornázni, illetve többfelé főzni (apának, babának, nekem). Tudom, hogy ez csak kifogás, de nem látom a kiutat. Nem jut semmire se időm, annyira igényli a foglalkozást a babám. Mit lehet ilyenkor tenni?
2010. márc. 2. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

Én vagyok a - 5 kg-s. Nem kell többfelé főznöd! Főzz egyfélét (gondolom már azt eszi 16 hónaposan, amit ti), ha a köret tészta v krumpli v rizs, akkor te nem eszel köretet, vagy eszel hozzá rozskenyeret. Főzz sokszor főzeléket, csak habarás, rántás nélkül, úgy sűrítsd, hogy magát a zöldséget turmixolod, ez is mindhármótoknak jó. Én abszolút nem főzök többfélét, apára is ráfér a lightosabb kaja, babucinak (szintén 16 hónapos) meg hozzádobok néha egy kis krumplit v rizst, ha tartalmasabbnak szeretném. Magadnak pedig csökkentsd a mennyiséget, ne nassolj napközben.

Van, h én is hulla vagyok estére a biciklihez, de amikor kicsit fittebb vagyok, ráülök, olyan jó utána! Ált. hétvégén szoktam mindkét nap, amikor az apja felügyeli, és hétközben egyszer-kétszer. Lényeg, hogy min. 30 percig mozogj, akkor indul be a zsírégetés. Igyál sok folyadékot, méregtelenít, én is most kezdtem el a Mate teát, állítólag gyorsítja a kcal égetést. Nem kell drasztikus változtatás, csak egy kis odafigyelés - mondom én a két hét tapasztalatommal :) viszont -5-tel a hátam mögött :)

Iszonyú erőt ad ám, amikor látod lefelé menni a mérleg nyelvét, nem csak állandóan felfelé...

Engem még az is inspirál, h nyár végén tervezzük a tesó projektet, nem akarok 120 kg lenni, mire megszülök :( és a családban előfordult már h a jelentős túlsúly miatt nem jött össze a tesó...

2010. márc. 2. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Tudtok a forumoldalat ahol csinalhatnank egy sajat topicot? Jo lenne ott megosztani a gondolatokat. En matol hivatalosan is babas vagyok...legkozelebbi idopontom 23.-a.
2010. márc. 3. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
Azt hiszem valóban a változtatáson van a hangsúly. Nem tudom ki hogy van vele, de pár napja az adagomon változtattam de olyan nehéz megállni hogy ne jól lakásig egyek. Nektek is így van?
2010. márc. 3. 12:30
 17/19 anonim ***** válasza:
Szia! Rajtam nagyon sok túlsúly van sajnos. 170 centi magas vagyok, és sajnos a mérleg 3 számjegyű kilót mutat :(((( Voltam 75 is (szigorú diétával, sok mozgással), de visszament. Terhesség alatt nem sokat híztam (magas volt a terheléses cukrom, így nagyon vigyázni kellett az evéssel), amikor szültem 2 kilóval voltam kevesebb mint teherbe esés előtt. Szoptatás alatt nem volt gond, de miután kezdett apadni a tejem, felment 5-6 kiló. Ezt most nagy nehezen egy diétával leadtam, azóta odafigyelek, kevés szénhidrátot eszek, édesség szinte semmi. Szóval számolgatok szénhidrátot, kalóriát. Ez van 3 hete, azóta lement még 2 kiló. Tornázgatni próbálok, de érzem hogy kevés, csak a kisfiam mellett nehéz. Amúgy soha nem ettem olyan sokat, egyszerűen ez nálam alkati dolog. Van egy barátnőm, ő egyszerre megeszik egy tábla csokit, pizzát eszik este 10-kor, és 60 kiló, pedig nem mozog sokat. (Én este 6 után sosem eszek, és kb. 11-kor fekszek le) Sajnos nagyon nehéz, főleg hogy főzők a férjemnek, a babának is, és igen én is szeretném néha jóllakásig enni magam, de nem lehet :(((
2010. márc. 4. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat. Ugyanígy vagyok mint te, mintha csak én írtam volna. Ha van kedved írni akkor írj priviben, én szívesen beszélgetnék erről, sajna rajtam sem 'csak' 10 kg felesleg van.
2010. márc. 4. 13:07
 19/19 anonim ***** válasza:
Írtam privit!
2010. márc. 4. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!