Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák nálatok is voltak...

Anyukák nálatok is voltak gondok férjetekkel mikor vissza mentetek dolgozni?

Figyelt kérdés
Teljesen el vagyok keseredve, és borzasztó igazságtalannak érzem párom hozzáállását... két kislányunk van, 4 és 2,5 évesek, 2 hónapja kezdtem el részállásban dolgozni, amit előtte persze megbeszéltünk, és úgy tűnt mellettem áll, és helyesli... ez a munka heti 1 éjszakát, vagy hétvégén egy 24 órás szolgálatot jelent, de ilyenkor is anyukám-testvérem segít, náluk is vannak a gyereke, tehát nem csak rá hárul minden...e mellett én mindig előre főzök ilyenkor, lányok ruháit kikészítem, tehát igyekszem megkönnyíteni azt az időszakot míg nem vagyok... folyamatosan azt érzékelteti, hogy felesleges amit csinálok, feszült amiatt, hogy ő nem tud dolgozni, mert én nem vagyok itthon... olyan mintha nem fogná fel, hogy közösen vagyunk szülők, oké eddig én voltam itthon a gyerekekkel, ő úgy és akkor és azt csinált amit szeretett volna, de most már neki is részt kell vállalnia! úgy csinál, mintha szívességet tenne, fogalmam sincs mi lesz ha ősszel főállásomba is vissza megyek... :( annyira csalódott vagyok, hisz eddig én teljes mértékben támogattam őt, elfogadtam, hogy azért vagyok itthon, hogy a gyerekekkel legyek! Nagyon bánt a viselkedése, hogy amikor én dolgozom, neki az annyit jelent, hogy "akkor ő nem tud, és nem halad a dolgaival"... hisz én is a családért dolgozom, ez a normális nem? Tudta mikor a gyerekeket vállaltuk, hogy a munkám miatt majd őrá is sok feladat hárul, erre most ezt kapom... :(
2015. jún. 16. 09:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
66%

Ezt amit leírtál mond meg a szemébe. Ha nem tetszik neki akkor meg csomagolj össze neki és mond meg hogy vigye a dolgait és akkor dolgozzon ott velük ahol akar..

Állj a sarkadra és ne engedj ha változást akarsz.

Nálunk is az elején letojt minden.De szépen megmondtam a magamét mindig és persze hagytam neki a dolgot leülepedni pár napig.Eddig bevált ha én viszem a gyereket ő megy érte és fordítva.Mivel szombatonként dolgoznom kell és neki is felváltva vagyunk a gyerekkel és nem látom hogy teher neki és nem is panaszkodik.

Ami még lehet hogy több figyelmet igényelne tőled hogy vele is legyél.

2015. jún. 16. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
51%

:(

Üdv a valóságban, kedves!

Ugyanez van nálunk is, és a környezetemben is kb. 10 apukából 9 ilyen mérhetetlenül önző disznó!

Én is írhatnék még cifrábbakat is, pedig egy gyerekünk van, de nem cséplem a szót, és mély együttérzésemet tudom kifejezni!

Megoldást sem tudok, csak együttélni a helyzettel.

2015. jún. 16. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
75%
Soha az életben nem viselkedne így velem a párom! Kérd ki magadnak, sürgősen! Én nem tudom, miért nem lehet nyíltan megmondani, hogy a gyerekek közösek, és miért is kell neked megszakadnod, hogy egy napra elmehess? Ráadásul nem is szórakozni? Előre főzni, meg mindent kikészíteni, és segítséget is hívni? 2 gyerekhez? A férjed ilyen életképtelen apa? És még téged kritizál és neked szól be? Agyam eldobom!
2015. jún. 16. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Huhhh hát nem tudom, egyenlőre még ott tartok, hogy borzasztóan bántja az igazság érzetemet, és úgy érzem ,ebből komoly bajok lesznek... én nem vártam csodát, komolyan, pontosan tudtam, hogy (bár mindig azt mondta nem lesz ez gond,) nem lesz döccenő mentes, hisz amíg itt voltam non-stop semmire sem volt gondja, nem tapasztalta meg milyen is az mikor nem te döntöd el mikor.mit csinálsz, hanem a gyerekekhez kell igazodni... éppen ezért nem is lepődtem meg, hogy egy-egy szolgálatom után romokat kell eltakarítanom a lakásban, mert nincs elmosogatva, nincs beágyazva, felseperve, elpakolva... és 24 óra munka után szó nélkül megcsinálok mindent, és nem fekszem le, a gyerekekkel vagyok, hogy ő is tudja csinálni amit szeretne... hol van ez ahhoz képest, hogy ő munka után sokszor fáradtságra hivatkozva félrevonult, nem foglakozott a gyerekekkel.... mert kell a kikapcsolódás ugye... én ennél többet nem tudok, nem is akarok engedni , és épp emiatt vagyok elkeseredve.
2015. jún. 16. 10:15
 5/12 A kérdező kommentje:
Hidd el 3-as válaszoló, én sem hittem volna hogy ezzel szembesülök, és tudod mikor rád zúdul mindez, hogy a lelked kiteszed, jót akarsz és jön a hideg zuhany, akkor akaratlanul azt keresed mit tehetnél még, hogy jó legyen? Igazad van, nonszensz az egész, én is így gondolom, csak nem tudom hogyan tovább?
2015. jún. 16. 10:17
 6/12 anonim ***** válasza:
73%

2-es vagyok.


Én már több év távlatában beszélek. Én lelépni biztos nem fogok, megcsalni nem fogom, elzavarni sem fogom, már veszekedni sem fogok. És tudod, miért? Mert nem találnék úgysem jobbat, kedvem sincs kísérletezni, minden férfi ugyanolyan, (egy-két kivételellel, de nem kockáztatok) vannak jó tulajdonságai, arra koncetrálok.

Már a lesz*rom fázis tart egy ideje. Mit jelent?

- nem érdekel a kupi

- ha nincs főtt kaja, eszünk szendvicset

- nem érdekel a duzzogás

- ha nincs kivasalva, az se izgat, megvár

- a mosás szintúgy

- a bevásárlást is leegyszerűsítettem

- számlákat is neten intézem munkaidőben, ha szünet van


Továbbá nem sietek semmivel, nem vállalom túl magam, fontossági sorrendet állítok fel, és szépen sorban csinálom a dolgomat, amire jut idő, jut, amire nem, az vár.


És legfőbb! IGYEKSZEM MEGŐRIZNI A NYUGALMAMAT!


Így már elértem, hogy a férjem hozza-viszi az oviba a gyereket, magától (!) hétvégén egyfajta húsételt megfőz, amit eszik egész héten.

Egyszóval nem sietek semmivel, első a gyerek, második az, hogy a cuccunk meglegyen, amibe/amivel oviba, munkába megyünk, a többi már csak idő függvényében van megcsinálva. És mióta ilyen nyugodt vagyok (kb. fél éve) rájött, ha segít, akkor marad idő kettőnkre is.

Persze nem áltatom magam, tisztában vagyok vele, hogy ez így nem jó, mert mégiscsak én viszem az oroszlánrészét a dolgoknak, de úgy csinálok, mintha ő itthon se lenne, vagy ha egyedülálló anyuka lennék. Így ha csinál is bármit, akkor annak örülök, és plusznak élem meg.

Próbálom a lehető legjobbat kihozni a dolgokból, ismét lett hobbim, 2-3 hetente simán lelépek pár órára barátnőkkel/kolléganőkkel beszélgetni. Ehhez is idő kellett, mert eleinte "kéredzkedtem", de most már csupán tényként közlöm. ELeint ment a duzzogás, megjegyzés, de már elmúlt.

2015. jún. 16. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Megoldást nem tudok, DE szerintem folyamatosan kellene/kellett volna bevonnod ebbe őt és akkor jobban megbarátkozott volna a helyzettel. Én még nem dolgozom, most a második gyerkőccel vagyok itthon (9 hónapos), de a párom ettől függetlenül ugyanúgy részt vállal mindenben. A nagyot viszi-hozza oviból (én egy héten csak 2x viszem-hozom), ha kell bevásárol, ha edzésre megyek vele vannak a gyerekek, ill. 1 napot mindig együtt töltünk a héten (ilyenkor a gyerkőcökre a mamák vigyáznak, reggel visszük őket, délután 5-6 óra felé megyünk értük). Amikor szültem a kicsit és a kórházban voltam, akkor is ő oldotta meg egyedül a dolgot, a mamák csak a főzésben segítettek be- mert azt nem vállalja :) )

Nálunk volt 1x hogy én elmondtam, úgy érzem nem értékeli, hogy én mennyi mindet csinálok itthon (megbeszéltük és tényleg folyamatosan besegít, pl övé a porszívózás is).

Most már sokszor ő mondja, hogy ha fáradt vagyok vagy más dolog van ne csináljam, majd megvár, majd rendelünk valamit, vagy eszünk amit találunk otthon.

Szóval én inkább ebben látnám a megoldást.

2015. jún. 16. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Nálunk szerencsére nem volt gond, de előtte sem, szóval nem is számítottam rá. Az én férjem mindig megbecsülte, amit otthon csinálok, még sajnált is engem korábban, hogy ő "csak" dolgozik, és meg egész nap otthon robotolok.


Valahogy mindig az az érzésem, hogy az ilyen elvonulós apukák nem igazán akarták a gyereket. Ez mindig így van, vagy csak ha nagyon fáradt?

Az én férjem is csak este ér haza, de utána minden ideje a gyereké, játszik vele, vacsorát csinál, fürdeti. El sem tudnám képzelni, hogy elvonuljon pihenni, és úgy tegyen, mintha mi ott sem lennénk. Szegény gyerekeknek is milyen rossz lehet, hogy nem foglalkozik velük az apjuk.


Szerintem is egyenesen mondd meg neki, és próbáld bevonni, mert úgy nem lesz változás, ha mindent lenyelsz. Nem is értem, miért olyan nagy teher az, hogy egy napot a saját gyerekeivel töltsön, amíg te dolgozol (nem szórakozni mész).

2015. jún. 16. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
65%
Ezeknek a férfiaknak nincsenek saját magukkal szemben elvárásuk? Nem az az eltartott, aki otthon van a gyerekekkel, hanem az, aki nem képes egy napot sem túlélni, ha a másik elmegy mellőle 24 órára és előtte nem tesz a segge alá semmit. Látszólag ő tartotta el a családot, a valóság azonban az, hogy egyedül életképtelen. Nem ég a feje, ha belenéz a tükörbe? Mi játszódik le egy ilyen férfi fejében? A párom már azt is cikinek tartotta, hogy mikor különköltözött, akkor tanult meg mosni, mert előtte az anyja túl aktív volt otthon és sosem hagyta. Szerintem le is égne a képéről a bőr, ha nem tudná ellátni a gyerekeinket, amíg én elmegyek itthonról. És ez nem az én elvárásom, a saját igénye saját magával szemben. Arról nem beszélve, hogy sosem nézne le engem, mert szeret. Nálatok, és aki azt mondja, ez természetes dolog, súlyos gondok vannak!
2015. jún. 16. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Abban igazatok lehet, hogy én is hibáztam azzal, hogy megteremtettem neki a teljes szabadságot, elfogadtam ha sokat kellett dolgoznia, s emiatt alig volt velünk, sőt még egy iskolát is elvégezett ezalatt, így sok hétvégén is csak rám maradtak a lányok, de ez nekem nem volt teher, úgy éreztem, most meg tudom ezt adni neki, hisz később a munkám mellett már nem... csak naivan azt gondoltam majd visszakapok kicsit ebből az önzetlenségből!

Nem is kimondottan a gyerekekkel van gondja, velük jól el van,hanem folyton feszült, és megjegyzéseket tesz, hogy erre és erre sincs ideje ( nem szórakozni akar, hanem dolgozna), mintha az én munkám értéktelen lenne, és ő szívességet tesz, hogy elmehetek??!!! Épp tegnap kérdezte, hogy akkor hogyan lesz a hétvége? válaszoltam, hogy szombaton 24órában dolgozom, erre "a f...omat" csúszott ki a száján, mert hogy ő miket tervezett, stb.... (hozzáteszem ez a beszéd sem volt eddig jellemző rá) szóval érezzem szarul magam, mert nem tudok itt lenni, hogy ő azt csináljon amit szeretne? oldja meg nem? én is megoldottam sok mindent, és nem panaszkodtam, hogy suliba megy, hogy alig látjuk... pedig sokszor éreztem azt, hogy elég, de tudtam, hogy értünk teszi, hát megoldottam! Elhiszem, hogy nehéz, és új a helyzet , de nekem is az, nehéz a gyerekek nélkül lennem, a munkahelyen majd 5 év után helytállnom, és akkor még tőle is ezt kapom... Teljesen mellbevág amit most csinál, azt érzem, hogy megy össze a szemembe...

2015. jún. 16. 14:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!