Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Férjemmel 3 éve külön élek és...

Tímea1969 kérdése:

Férjemmel 3 éve külön élek és nem fizet gyerektartást, és nem is valószínű hogy tud fizetni. Kérhetem-e a közös tulajdonban lévő ház ő rá eső részét az elmaradt gyerektartásba úgy hogy az eladási árból ne kérhessen semmit?

Figyelt kérdés
Ő hajlandó aláírni de a családja nem akar beleegyezni ugyanis én költöztem ki a lakásból úgy hogy ő benne maradt, most azonban elhunyt édesanyja lakásában lakik, így a közös lakás most üresen áll és minden költséget én viselek.
2015. jún. 11. 09:57
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Beszélj közjegyzővel, ügyvéddel!
2015. jún. 11. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szerintem is, mindenképpen beszélj ügyvéddel, kérj jogi segítséget. Ha már van bíróságon megítélt gyerektartás is, de nem fizeti, szerintem lehet rá végrehajtást kérni, amit kifizethetne az eladott lakás rá eső vételárból. Azt nem tudom, mennyivel kérheted visszamenőleg. Ráadásul ha minden költségét te állod a háznak, és ezt bizonyítani is tudod, ezek rá eső részére is igényt tarthatsz.

Nem értek hozzá, ez csak tipp, de hozzá értő segítséggel érdemes lenne ezen elindulni.

2015. jún. 11. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Már beszéltem, csak kíváncsi voltam volt e valaki hasonló helyzetben.

2015. jún. 11. 10:29
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

1. vagyok.


"Ő hajlandó aláírni de a családja nem akar beleegyezni"


Ezt hogy érted? A férjed felnőtt ember, miért és ki szól bele az ügyeibe?

2015. jún. 11. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Ha az ügyvéd előtt lemond a részéről a gyerektartás fejében visszaköltözhet a házba az engedélyem nélkül ugyanis még az az állandó lakcíme.
2015. jún. 11. 10:36
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Itt több minden van.. már amennyire a kérdésből értem (pl. azt nem értem miért ne kérhetne semmit az eladási árból, hacsak nem érte el a gyerektartás összegét..) tehát.. ha ő biztosan nem tud fizetni akkor az államtól kérhetted volna már eddig is a gyerektartást. Annak viszont valóban van egy visszamenőleges határideje. Arról, hogy te fizeted a lakás költségeit minden papírt tegyél el, mert még fontos lehet (gyerektartás nélkül is, annak megállapítása érdekében, hogy kire hány százalék jut). Van jogi fórum is a neten, ott kérdezz először és jó ügyvédet válassz. Barátnőmnek egy tohonya, ilyen ügyekre specializált lusta ügyvéd elúsztatta az egészet...
2015. jún. 11. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!