Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyi gyerektartas jar egy 3...

Mennyi gyerektartas jar egy 3 eves gyerekre? Mennyi gyerektartast kaptok?

Figyelt kérdés

2014. okt. 12. 23:20
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Semmit. 2 eves korig jar a gyerektartas.
2014. okt. 12. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
18 eves korig jar a gyerektartas
2014. okt. 12. 23:25
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem az számít, hogy 3 éves a gyerek.

20% a megítélt gyerektartás általában.

2014. okt. 12. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
én 15000 ft-ot kapok a 12 éves fiamra
2014. okt. 13. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ugyanannyi, amennyi 2 évesen és 12 évesen- amennyit a bíróság a jogerős határozatában megítélt.

Ennyi jár- hogy mennit kapsz meg valóban, az egy másik kérdés.


A gyermektartás összege több tényezőtől függ:

- apa jövedelme

- apa által eltartott saját gyermekek száma (pl. ha új házasságból, kapcsolatból van másik 2 kiskorú gyermeke is, akkor értelemszerűen kevesebb jutt összegszerűen egy gyermekre, vagy megfordítva: ugyanaz az összeg oszlik többfelé).


A kisfiam is ovis. A volt férjem már nem is él Magyarországon, így a bíróság által az akkor is munkanélkül lévő apának 15 eFt-ot ítélt meg a bíróság- egyetlen egyszer sem fizette és nem is fogja a következő évtizedben sem várhatóan.


Tekintettel arra azonban, hogy nekem normális munkám van és rendezett körülmények között(nem segélyekből vagy munkanélküliből stb.) élünk, a másik fél pedig itthon már állandó lakcímmel sem rendelkezik- így az állami megelőlegezés vagy más módon történő behajtás sem játszik nálunk, úgyhogy én tényleg 0 Ft-ot kapok gyermektartás címén. Nem számítok rá, nem szükséges a megélhetésünkhöz- inkább csak a szívem fáj a dolog igazságtalanságán vagy méltánytalanságán, de ettől még szépen el tudom tartani magunkat.

Bízom abban, hogy az én esetem a kivétel.


Az általános bírói gyakorlat nem extrém magas fizetések esetében általában a nettó jövedelem 20%-a körül vannak egy gyermek esetében, összegszerűségében változó, de kb. 20 eFt körül- de mint írtam, ez ÁTLAG és a bíróság minden egyes ilyen ügyet egyedileg vizsgál és mérlegel.

A jelentősen átlag feletti fizetések esetén általában a felek valamilyen ésszerű fix összegben állapodnak meg, hiszen nyilván más összeg az 800 eFt 20%-a, mint a 120 eFt 20%-a.

2014. okt. 13. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Mi megegyeztünk 30.000 Ft-ban, ennyit kapok most már több, mint 2 éve. Most 3,5 éves a gyerek.
2014. okt. 13. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
amikor mi elvaltunk akkor mi mas miatt valtunk el.tehat egyutt maradtunk csak papiron valtunk elabba benne van hogy a fizetese 50%a gyerektartas de en nem kerek annyit.ezert kerdezem hogy mennyit kaptok.szerintem 20-25000ft az idealis
2014. okt. 14. 15:14
 8/8 anonim ***** válasza:

Ha nem valtatok el igazabol csak papiron akkor miert kersz gyerektartast?

Hulye.vagy

2021. márc. 14. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!