Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Cecília névről mit gondolsz?...

Cecília névről mit gondolsz? Ha így hívnának, megváltoztatnád?

Figyelt kérdés

Második névnek szeretnénk, a Tünde mellé. A vezetéknév mondhatni különleges, kétszótagú. Példát mondok,ehhez hasonló:

Kárász Tünde Cecília

A Tündét mindenképpen adjuk,csak a kereszteléshez nincs ilyen nevű szent, kell egy olyan név is,amiből van szent.

Viszont ismerőseink azt mondják,a Cecília nem szép név,általában nem tetszik. Nekünk így is,és Ciliként is tetszik,szerintünk viselhető név. Elhagynátok,ha ez lenne a második nevetek,vagy lecserélnétek,ha első névként használnátok? Ha felnőttként ezt tenné,azzal nagyon megbántana minket.


2015. jún. 4. 19:44
 1/10 anonim ***** válasza:
52%
En Tundet utalnam, ha nekem adtak volna. A cecilia sokkal jobb. Azzal meg hogy mennyire megbant ha lecsreli ne legyel mar buta. Az a sajat elete dontese lesz. Ilyenen sosem vesznek ossze a gyerekemmel. De vigyazz mert nem egyszeru lecserelni,mert hiaba utalod megis igy ismer a legtobb ember. En utalom a nevem(Erzsebet), de nem tudtam lecsrelni.
2015. jún. 4. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
26%

A Cecília szép, nem csak Cilinek lehet becézni, hanem Liának, Cecének is, szóval tényleg szép név.

A Tünde viszont, ne haragudj a válaszért, de szerintem nem a legjobb választás, nekem nem tetszik és utálnám ha a szüleim így neveztek volna el. Persze ez lehet a rossz tapasztalataim miatt, sok Tündét ismerek, mind jókora keverő-kavaró :) Jól gondoljátok még át azt a Tündét.. :)

2015. jún. 4. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

A Tünde nekem sem tetszik, a Cecília viszont nagyon.

Rokonságban is hívnak így embert. Komolyan felmerült a lányunk születése előtt, egyedül azért vetettük el, mert a vezetéknév cs-re végződik és együtt nehezen kimondható lett volna.

2015. jún. 4. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

A héten derült ki, hogy kisfiút várunk, de ha lány lett volna, a Cecília nevet kapja, vagy csak simán a Cilit.


Én személy szerint nem örülnék, ha két keresztnevem lenne, de ez én vagyok. Valószínűleg az elsőt használnám csak.

2015. jún. 4. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Én Tünde vagyok, és nekem tetszik a nevem! :)
2015. jún. 4. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nekem is a Cecília tetszik, a Tünde nem... Szép, különleges, mégsem kirívó név, becézve is aranyos. jó választás szerintem.
2015. jún. 4. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Cecília szebb, mint a Tünde, úgyhogy inkább azt adjátok első keresztnévnek!
2015. jún. 4. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Az unokatesomat is igy hivjak, hat eves. Szerintem nagyon aranyos nev, szivesen adnam, de en Julia vagyok, es nem cserelnek senkivel sem! :) A Tunde kevesbe tetszik.
2015. jún. 5. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Hú, hát a Cecíliát nem biztos, de a Tündét megváltoztatnám, az tuti. Nekem az egy fajt jelent, tudod, az elf magyarra fordítva. Gyűlölném, ha így hívnának. A Cecíliát meg kicsit öregesnek tartom, úgyhogy valószínűleg úgy tennék, ahogy tettem (bár máshogy hívtak), mindkét keresztnevem helyett választanék egy harmadikat, ami nekem tetszik. Sajnos csak felnőttként tudtam ezt megtenni, a szüleim úgy voltak vele, majd megszokom. Hát, nem így lett. :D
2015. jún. 5. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Tünde viselhető, de a Cecília nekem olyan furcsa asszociációkat indít el mint pl. cecelégy, a becézése a Cili tipikus macskanév, Balassitól a Célia versek és persze Esztergályos Cecília.

De ha ez lenne a nevem, gondolom máshogy viszonyulnék hozzá, mint most.

Egyébként egyben a vezetéknévvel szerintem jól hangzik.

2015. jún. 5. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!