Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit gondolsz arról aki lefeji...

Mit gondolsz arról aki lefeji a tejet és inkábbüvegből adja, mert nagyon fáj a melle+ fél, hogy nagyon ronda lesz?

Figyelt kérdés
2013. aug. 24. 17:00
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
ronda nem magától a szopástól elsz hanem eleve a tej miatt. szóval ebböl a szempontból midnegy hogy szoptatod vagy fejed. A helye ahol most a tej van ott marad üresen ezért lesz plötyi lógós. Ha fáj és kisebesedik az más kérdés, de általában ez csak az elején van és ki kell próbálni több féle praktikát, pl bimbóvédő. Elvileg a helyes technika mellett nem szabad kisebesednie.
2013. aug. 24. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 salvadorina ***** válasza:
74%
Még ha a szoptatáson múlna a mell rondasága... :) De nem, teljesen mindegy, hogy szoptatsz, vagy sem, attól még ronda lehet.
2013. aug. 24. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

1 kérdése járna a fejemben...

Mégis mi közöm van hozzá????

Majd azt gondolnám: legalább anyatejet ad a kicsijének!

(vannak akik +tehetnék,h. anyatejjel táplálják a gyermeküket,de inkább tápszerezik- ezt rossz szemmel nézem annak ellenére is,hogy közöm semmi,de az jó nagy. Magával a tápszerezéssel nincs bajom,ha nincs teje az anyukának)

2013. aug. 24. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
51%
Semmi gond. Ahogy neki jó.:)
2013. aug. 24. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 salvadorina ***** válasza:
48%
Ja, amúgy meg csak fejéssel elég hamar elapad. Ritka eset, hogy valakinek sikerül így akár évekig táplálnia.
2013. aug. 24. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Csak annyit, hogy nem annyira praktikus megoldás, mert állítólag így kevesebb lesz a tej mintha szopizna a baba, és félő, hogy előbb utóbb elapad.

De egyébként valóban magától a tej mennyiségtől nyúlik meg, nem attól, hogy szopizik, tehát ebből a szemponból tényleg mindegy.

2013. aug. 24. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Ez így teljesen értelmetlen, ahogy kérdezted.:) Mi az hogy "mert nagyon fáj a melle+ fél, hogy nagyon ronda lesz?"

Ilyen kombinációt pont ismersz? Elég ritka lehet...

A szoptatás és a nem szoptatás kérdése már eleve provokatív, de még mindig magányügy, itt meg ugyebár kap anyatejet, és ebben aztán végképp nincs kivetnivaló, bárhogy teszi.. talán ezt ne vitassuk meg, hogy jó-e(egyértelműen igen). Valamilyen okból az a célja, hogy kapjon a gyerek anyatejet, ez tény. És te honnan tudod, hogy miért pont így csinálja? Ha azért, mert félti a mellét, ahhoz van közöd? Ez egyébként teljesen abszurd elképzelés, mert ha a szoptatástól "ronda lesz", akkor a fejéstől is ugyanúgy, hát gondolkodj már, kérlek! Ráadásul fejni és cumiztatni minimum dupla idő. Ha fáj, arról sem tehet, van akinek érzékenyebb, valahogy be kell gyógyulni, ha sebesre harapta a baba, addig meg fej, mert így kell csinálnia, hogy tudjon anyatejet adni. De írok egy még szörnyűbb dolgot: én azért fejtem, mert nagyon rosszul szopott a kisfiam, rengeteg levegőt nyelt, nagyon mohó volt és fájt a hasa emiatt. Rengeteg tejem volt, és bizony sajnáltam szegényt, sokmindent kipróbáltunk, ami a nagynál bevált, nála nem. Cumisüvegből adtam neki, így nem ordított folyamatosan a fájdalomtól.

Tehát dióhéjban: azt gondolom, hogy jól teszi, hogy megpróbálja a gyerekét anyatejhez juttatni, tehát megérti, és elfogadja, hogy ez a legjobb a babának.

2013. aug. 24. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Kinek hogyan megy. Az meg tévedés, hogy a fejés nem teszi tönkre a mellet. Ha olyan fajta az anyuka, a melle így is úgy is lógni fog. Már a várandósságtól is. Sajnos.

Az viszont tény, hogy fejéssel jóval nehezebb fenntartani a laktációt, mint szoptatással.

2013. aug. 24. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
51%
Azt gondolom, hogy a magánügye. Senkinek semmi köze hozzá, mint ahogy ahhoz sem, hogy szoptat-e valaki, vagy nem. Ha nem adna anyatejet bármilyen formában, akkor azért szólnád le, így tök mindegy.
2013. aug. 24. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Ez magánügy.Fiam nem akart szopizni,ha épp rávettem akkor utána tiszta seb volt,vérzett, nagyon fájt,volt emlőgyulladásom,4 fokos láz,tehát utáltam az egészet,így fejtem.
2013. aug. 24. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!