Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Bolcsohalal? Ti tudtok konkret...

Bolcsohalal? Ti tudtok konkret esetrol?

Figyelt kérdés
Tehat olyanrol, amit nem csak ugy olvastatok valahol
2015. ápr. 2. 14:40
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
58%

1. 4-5 hónaposan már nem elfogadható halálok a bölcsőhalál, a nemzetközi szakirodalom 3 hónapos korig beszél SIDSról.


2. A férjem klinikai centrum orvosa, nem találkozott még ezzel hála Istennek. Tapasztaltabb, idősebb neonatológus ismerős egyszer, nyugdíjas védőnő ismerős is egyszer, ugyanazzal az esettel.

2015. ápr. 2. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 Vilcsianyuja ***** válasza:
39%

Utolsó válaszoló, nem lehet, hogy azért csak régi esetről hallottál, mert manapság már hálistennek elterjedt a légzésfigyelő használata? Bocs, ahhoz most lusta vagyok, hogy ilyen statisztikákat keresgéljek a neten. Viszont érdekelne a hozzáértők véleménye is.

És persze emellett azért lehet olvasni a megelőzésről, a kockázatnövelő tényezőkről, tehát tájékozottabbak már manapság a szülők.

Amúgy én légzésfigyelő-párti vagyok, minden gyerekem alatt ott volt kb. fél éves korukig.

2015. ápr. 2. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
100%
Egy nagyon közeli ismerősünk babája halt meg így.
2015. ápr. 2. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
100%
Az az igazság, hogy a kórházban a csecsemőrészlegen is minden babánál ott van, gondolom nem véletlenül. A védőnőm is kérdezte rögtön, hogy van e. Én sem találkoztam még, de akinek meghalt így a babája, valószínűleg ő se találkozott előtte.
2015. ápr. 2. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
Az unokatesóm... :( Ő született előbb, nem ismertem, nem tudom pontosan, hány hónaposan halt meg, nem nagyon meséltek róla a szülei, én meg nyilván nem firtattam. Anyukám mesélte csak, az ő bátyjának a babája volt. Viszont miután a pici meghalt , születtek nekik ikreik, egy kislány és egy kisfiú. :)
2015. ápr. 2. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
51%

Egy ismerősömnél riasztott a légzésfigyelő, tényleg nem lélegzett az akkor 2 hónapos kislány. A nő próbálta lélegeztetni a babát, az apa a mentőknek telefonált. A gyors mentői segítségnek hála él a gyerek. Utána ők járkáltak alváslaborba, vizsgálatokra is emiatt.

A másik eset pedig egy idősebb barátnőmnél, a negyedik gyerekénél, szintén lány. Nem volt légzésfigyelőjük, mondván, az első háromnál se kellett... Születésétől kezdve nagy evő, nagy alvó volt a pici lány, este nyolc-kilenc között beájult és szundi reggelig 5 hetes kora óta. A barátnőm azt mondta, többször is ránézett, mert volt valami furcsa megérzése. A család csitítgatta, hogy mindig így alszik a baba, ne zavarja. Este 11 körül végigjárta még a házat, benézett a nagyokhoz is, a kicsihez is odalépett és talán ez volt a szerencséjük... Ő fel tudta rázni a babát. Viszont utána azonnal vettek légzésfigyelőt és totálisan belebetegedett az esetbe, mert onnantól (a másik gyerek krupposan befulladt) nem mert elaludni, folyton a gyerekek légzését hallgatta.

2015. ápr. 2. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
100%
Igen, egy ált. iskolai osztálytársamnak halt meg így a kistestvére :(
2015. ápr. 2. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
Igen. Nagyon várt kisbaba volt, a család tönkrement a tragédiába.
2015. ápr. 2. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
45%
A pubmed adatbázisa szerint a légzésfigyelők használata nem változtatott semmit a SIDS előfordulási arányaiban. A kórházban kötelező életjelenséget monitorozni, ott ezért van. Mi nem vettünk.
2015. ápr. 2. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
34%
Én konkrétan nem tudok ilyen esetről, de ez téged vigasztalni fog, ha véletlenül a te kisbabád az az egy az ötezerből?
2015. ápr. 2. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!