Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák, milyen hordozóeszköze...

Anyukák, milyen hordozóeszközeitek vannak? Szeretitek őket? Megérték az árukat? Konkrét márkák és típusok érdekelnének!

Figyelt kérdés
2014. jún. 19. 11:48
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
hordozóeszköz alatt értem: babakocsi, kenguru, csatos, rugalmas vagy szövött kendő
2014. jún. 19. 11:55
 2/11 anonim ***** válasza:
Csatos hordozonk van, Lillago, mi nagyon szeretjuk, kenyelmes.
2014. jún. 19. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Rugalmas kendőm van (Liliputi), most abban hordozom a 8 hetes kislányomat. Elég sokáig idegenkedtem a kendőtől, de kezdem megszeretni. Azért ha nagyobb lesz, ki szeretném próbálni a mei tait és a csatos hordozót is. Egyszerűbb, mint babakocsizni, azt a lányom úgy utálja, hogy minden "sétát" végig sír. :(

Összességében a kendő nekem megéri az árát, a babakocsit örököltük, de örülök, hogy nem kellett rá költeni, mivel nem nagyon tudom használni.

2014. jún. 19. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Rugalmas kendőnk van, az elején imádtam, de a fiam iszonyú tempóban hízott, mikor 6honaposan 9kg lett már,én nem szívesen kötöttem magamra, így babakocsizunk, szerencsére nagyon szereti.
2014. jún. 19. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

egy Littlefrog szövött kendőnk van (előtte volt mei-tai és SSC (Gremese mindkettő). babakocsink nincs, 11 hós a lányom.

a kendő volt eddig a kedvenc :) lesz még egy karikás kendőnk is (a márka még passz)

2014. jún. 19. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
újszülöttként nandum volt,elment,de nem szerettem meg. nyár volt,a kendő pedig vastag, én meg izzadós. aztán egy tündérputtony MT-unk lett,de 14 hónapos már hónapok óta nem szereti ha hordozom. kistesó decemberben érkezik,neki egy karikás lujzust tervezek.
2014. jún. 19. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Egy Magyarinda ssc-m van amit hosszab mászkáláshoz használok, és egy LittleFrog karikásom otthonra és rövid távokra (pl. ha autózunk de ki kell szállni). Szeretem mindkettőt :)

Most készül egy mei tai-om szintén LittleFrog kendőből. Amíg pici volt, addig pedig egy Liliputi rugalmas kendőt használtunk.

Van babakocsink is, kb. 2-3x van benne egy hónapban...

2014. jún. 19. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Egy quinny zapp kocsink van, míg nem tudott ülni, hordoztam.

Van egy gipsymama gézkendőnk nyárra, egy hoppediz karikás, egy zsömbi rugalmas és egy manduca csattos.

Második babámat várom és tervezek venni egy JPMBB pötit.


Mind megérte az árát, bár mindet használtan vettem a zsömbit és a kocsit kivéve. Szép állapotú és ami fontos, betört kendők voltak. Volt egy nandum is régen, de utáltam. Gyerek hinta lett belőle. :)

2014. jún. 19. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Kezdetnek egy német márkájú kendőt használtam, most nem jut eszembe a neve és el van csomagolva.

Utána Vateráról rendeltem mei tai-t, egy varrónő varrta.

Később használtan vettem egy Liliputi SSC-t, majd most Manduca-t használok.

Ezek közül a kedvencem a kendő volt és most mikor már másfél éves, a Manduca. Ezt használtan vettem 20 ezerért, nagyon örülök, hogy megvettem, napi szinten használom, nem babakocsizunk sosem.

2014. jún. 19. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Tyűűűű! Hosszú mese indul:

Az első gyereknél még pocisan vettem babakocsit, kengurut. Akkor a babakocsi nem érte meg az árát, mert a gyerek nem volt hajlandó megmaradni benne. A kenguru sem, mert nem tetszett, ahogy csücsült benne, összerogyott, és a feje fölött volt a széle, nem látszott ki a gyerek. Utána egy hónapig kézben cipeltem a kölköt, és neteztem, kerestem más megoldást. Vettünk Liliputi rugalmast, azt szerette, de hamar kinőtte (10 eFt-ot nem ért meg, de nem ismertem mást)

Vettem újonnan egy Nandu hosszú kendőt, de nem bírtam megkötni, csak szerencsétlenkedtem vele, elajándékoztam.

Utána vettem Liliputi csatost. 4 hós korától használtuk kb 1 éves koráig. Kicsit kényelmetlen, de szintén nem ismertem jobbat, megtette.

Utána vettem egy Encsi-féle csatost, az nagyon bejött, imádtuk!

Közben kipróbáltam egy Manduca csatost is. Ez jó, de azért a 34eFt-ot nem érte meg, hamar kinőttük, az Encsi sokkal kényelmesebb.

Volt babaerszényünk, az nagyobb gyerekkel bejött, és csak 2eFt volt.

Varrtam Nanduból egy karikást, mondjuk jól működött, de nem voltam meghatódva.

Vettem használtan 3eFt-ért egy rövidebb rózsaszín Nandut, és picit gyakoroltam. Egész jól meg tudtam kötni, bombabiztos az anyag, de kicsit nehéz vele kötni.

Vettem újonnan egy Didymos Indiót, jó hosszút. Azt a nagyobbikkal párszor használtuk. Túl hosszút rendeltem, viszont ég és föld a különbség a Nandu és az Indio között! Mindkettő annyit ér, mint amennyit fizettem érte (indio 32eFt)

A kisebbik gyereknek vettünk használtan egy rövid JPMBB rugalmast. Újszülöttként nem jött be, túl feszes volt, úgyhogy piciként a Liliputi rugalmast használtam vele, 5 kilótól használtam a "zsömbit":

Közben szétvágtam az Indiot, lett belőle egy karikás, meg egy batyura elég kendő. Na ez már szuper megoldás. A kendő anyaga szuper, és így már a hossza is kezelhető.

A nagyobbiknak van egy esernyő babakocsija, 2 évesen már elvolt a kocsiban.(8eFt)

A kicsinek rendeltem egy 3 kerekű, lapra csukható kocsit óriási napellenzővel (20eFt), de nem igazán kedveli, mert ő hason akar lenni, ezt meg nem lehet teljesen ledönteni, később jó lesz.

A barátnőm majdnem kidobott egy Peg Perego babakocsit, én megvettem tőle 5eFt-ért. Nah, babakocsi terén nekem ez az a kocsi, amibe szívesen teszem a gyereket. Nagyon szuper! És mindkét gyerek szereti. Minden funkció benne van, amit egy babakocsitól elvátam :-D

A múlt héten vettem egy Wrapsody vékony gézkendőt (13eFt), ami bár hosszú, de éppen jó a méret (végre kitapasztaltam, hogy melyik méret jó nekem). A kendő egy álom! Könnyű vele kötni, és marha erős anyag, emellett szellős is. Ezt most nagyon szeretem!

Összességében: Ha a nagyobbiknál ismertem volna ennyi féle kendőt, azonnal a Wrapsody-t vettem volna meg, nem költöttem volna ennyi pénzt mindenféle másra :-D Amit megvettem, azok ettől függetlenül hasznosak, mindegyikre kitaláltam, hogy milyen korú gyerekhez, milyen körülmények között tudom használni. Esős időben inkább hordozom a bébit, az esővédő nem szimpi a babakocsin. Szép időben kocsizunk inkább itt a környéken. BKV-ra szintén a hordozás marad.

A legsokoldalúbb hordozóm a legutolsó gézkendő. Kicsi babához a legegyszerűbb az Indiobol készült karikás, járó babához meg a csatos verhetetlen a praktikusságával.

2014. szept. 22. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!