Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit tehetek ebben az esetben?

Mit tehetek ebben az esetben?

Figyelt kérdés
Egyszer mar elvaltam, a nagyobbik lanyom apja egy gerinctelen féreg, az anyjarol es testvereirol nem is beszelve. En mar ujra ferjhez mentem, kozos baba is van, a nagylanyom imadja a kistesojat es a ferjem. Egyik nap eszembe jutott, hogy mi lenne ha tortenne velem valami, akar most, akar evek mulva, akkor a nagyobbik lanyomat kiszakitanak a csaladjabol, csak azert mert az exem az apja? Mit lehet tenni, hogy ez ne igy legyen? Kozjegyzot keressek fel? Az a baj, hogy sose lehet tudni mikor mi tortenik es nagyon nem akarom, hogy elszakitsak a tesoitol es a neveloapjatol. Aki jartas ebben, kerem valaszoljon!
2015. márc. 31. 22:28
 1/5 anonim ***** válasza:
szerintem a gyámügyre kell bemenni a jelenlegi férjeddel együtt és ott egy nyilatkozatot tenni, hogy halálod esetén a jelenlegi férjedet jelölöd meg a lányod gyámjának és ezt a férjed el is fogadja
2015. márc. 31. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :) Ment a zöld kezecske!
2015. márc. 31. 22:38
 3/5 anonim ***** válasza:
Megoldás lehetne az is hogy a jelenlegi férjed örökbe fogadja a lányt, így minden jogot és kötelezettséget is átvállal.
2015. ápr. 1. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
jó az is amit a 3-as mond , csak ahhoz az kell, hogy a vér szerinti apja lemondjon róla a férjed javára szintúgy gyámügy és közösen kell elmenniük..
2015. ápr. 1. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
viszont ha ebbe belemegy a vér szerinti apa, igaz nem lesznek jogai, de kötelességei sem onnantól... gondolok itt arra, hogy pl: gyerektartást se kell fizetnie, tehát ezt gondoljátok át :)
2015. ápr. 1. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!