Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Valaki csinálta ezt így? Mit...

Valaki csinálta ezt így? Mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés

Azt gondoltuk ki, születendő gyerekünknek nem fogadunk el senkitől ajándékot születéskor/szülinapkor/névnapkor/ünnepkor, inkább azt fogjuk kérni, hogy rakja az illető az ajándékra szánt pénzt -bármilyen kis összeg is- a gyermekünk babakötvényébe, amit amúgy mi is rakni fogunk egyébként havi rendszerességgel (az utána járó családi adókedvezményt kapja meg, havi 10 ezer forintot).

Mi pedig megvesszük neki azt, amiről tudjuk, hogy vágyik rá, vagy épp szüksége van rá.


2015. márc. 14. 16:57
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:

Ha nálatok eddig sem volt szokás ajándékozni, csak pénzt adni, akkor tényleg nincs értelme a kérdésnek, mert ezzel gyakorlatilag ugyanezt a szokást viszed tovább, tehát nem változik semmi. Ha nektek így jó, akkor csináljátok így. Csak legyetek annyira rugalmasak, hogy ha például a gyereketek máshogy igényli, akkor odafigyeltek rá, nem csak a saját fejetek után mentek.

Mi nem így csináljuk, nekünk nagyon jó látni a gyerek arcán az örömöt, amikor kap egy ajándékot, aminek szívből örül, és persze aki adja, még boldogabb ettől. Nem fosztanám meg ettől az örömtől a nagyszülőket például, hogy kigondolják, minek örülne, megveszik, aztán boldogan nézik, hogy mennyire örül neki az unoka...


Amúgy eléggé kivitelezhetetlen az a dolog, hogy csak próba után vesztek ruhákat. Egy babával nem úgy megy ám, hogy mászkáltok az üzletekben, kinéztek ezt-azt, bementek a próbafülkébe és sorban próbálgatjátok a babára a ruhákat, aztán a baba illegeti magát a tükör előtt, hogy jó lesz-e a cucc vagy nem :)

2015. márc. 16. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 A kérdező kommentje:

Nem fog sikerülni? Nem értitek meg, épp olyan nagyszülőkről beszélünk, akiknek a szülei SEM adtak ajándékot?

Mégis mitől lenne kedvük nekik hirtelen ajándékozni? Mint írtam, apósék eleve kizárva.

Az én szüleim pedig a saját szüleiktől ezt szokták meg, eszükben sincs az ajándékozás örömét átélni.

Nem a saját nyomoromat akarom átadni. Én sokkal-sokkal több ajándékot akarok adni a gyerekemnek, mint mi kaptunk együttvéve. De tőlünk. Mivel másra nem építek ilyen téren.

Nem mi miattunk nem fog a nagyszülőktől ajándékot kapni, eleve nem fog kapni tőlük semmit. AMi nem a mi hibánk lesz.

2015. márc. 16. 15:44
 33/37 A kérdező kommentje:

"a gyereketek máshogy igényli, akkor odafigyeltek rá, nem csak a saját fejetek után mentek. "


Nem mindegy, mit igényel, ha nem rajta múlik vagy rajtunk? Én is örültem volna nagyszülőktől ajándéknak, de nem volt. Ezt szoktuk meg. Csak nem fog szerencsétlen gyerek könyörögni érte a nagyszüleinek...

2015. márc. 16. 15:45
 34/37 anonim ***** válasza:

Elhiszed, hogy most pedig másképp lesz?


Az unoka más.


A mai világ más.


Ha csak pénzt kérnél, akkor sem tennék meg, hogy tegyük fel karácsonykor nem vennének valamit. Milyen dolog borítékkal odaállítani ajándék helyett?

2015. márc. 16. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 A kérdező kommentje:

Talán én jobban ismerem a szüleimet, mint te.


Az apósomék pedig, mint mondtam: a meglévő unokáknak sem adnak semmit, 2015-ben, tehát a mai más világban.

2015. márc. 16. 19:00
 36/37 anonim ***** válasza:
Részemről a téma lezárva. Csináld, ahogy akarod, de személytelen az egész! Sok szerencsét hozzá!
2015. márc. 16. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 anonim ***** válasza:
Tényleg nem értem a vergődesedet. Ha nem adnak semmit, akkor mi a kérdes?
2015. márc. 17. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!