Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Valaki csinálta ezt így? Mit...

Valaki csinálta ezt így? Mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés

Azt gondoltuk ki, születendő gyerekünknek nem fogadunk el senkitől ajándékot születéskor/szülinapkor/névnapkor/ünnepkor, inkább azt fogjuk kérni, hogy rakja az illető az ajándékra szánt pénzt -bármilyen kis összeg is- a gyermekünk babakötvényébe, amit amúgy mi is rakni fogunk egyébként havi rendszerességgel (az utána járó családi adókedvezményt kapja meg, havi 10 ezer forintot).

Mi pedig megvesszük neki azt, amiről tudjuk, hogy vágyik rá, vagy épp szüksége van rá.


2015. márc. 14. 16:57
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:

De akkor mondjuk minden ünnepen, csak tőletek kapna ajándékot.

Hát én nem csinálnám, nem is csináltuk. Én speciel szeretem nézni, amikor a nagyszülők megveszik neki az ajándékot (akár velünk egyeztetve) és mindenki örül. A nagyiék is, mert olyan vettek, ami boldoggá teszi a gyereket, a gyerek meg örül,hogy hogy kapott valamit.

Mi is nyitottunk a gyerek nevére számlát. A nagyszülők elkérték a számlaszámot és amikor ők akarnak fizetnek be akkora összeget, amekkorát akarnak.

2015. márc. 14. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 A kérdező kommentje:

Mondjuk nálunk nem volt szokás nagyszülőktől ajándékot kapni, leszámítva mikulás meg nyuszicsoki csomagot. Az én nagyszüleim inkább a szüleimnek adtak pénzt, játékot, igazi értékes ajándékot sosem kaptunk, szülinapra/névnapra is csak pénzt.

A férjeméknél eleve nem volt szokás semmi ajándék, még a szüleitől sem kapott semmit sosem.

2015. márc. 14. 17:03
 3/37 anonim ***** válasza:
78%
Nem, ez elég pofátlan...
2015. márc. 14. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
Én mint ajándékozó örülnék neki, de tudom, hogy a családban, barátok között sokan nem. Ebből úgyis az lesz, hogy adnak pénzt és mellé ajándékot is, mert egy nagyszülő, keresztszülő stb nem fog üres kézzel beállítani egy ünnepre sem, mert a gyerek nem érti, hogy a nagymama azért nem hoz ajándékot, mert a pénzt félreteszik neked. Mondom, engem nem zavarna, de sokakat igen, így mi nem is vágtunk bele. Szerencsére ritkán kapott a fiam rossz ajándékot, így nem bánom. Ruhát pl alig kellett vennünk, de játékot is csak elvétve és még sorolhatnám, pedig már másfél éves múlt. Most még kivitelezhető is lenne, hogy üres kézzel jönnek a vendégek, de később már nem, hiszen a gyerek várja, hogy kapjon valamit.
2015. márc. 14. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 A kérdező kommentje:

Keresztszülei nem lesznek, mi nem tartjuk a vallást, nem lesz megkeresztelve sem, tehát nyilván nem lesznek keresztszülők.

Tágabb rokonsággal nem tartjuk a kapcsolatot, csak nagyszülők jönnek szóba, testvéreinktől eleve nem várunk ajándékot, egymás közt sem ajándékozunk.

2015. márc. 14. 17:06
 6/37 anonim ***** válasza:

Nem hinném, hogy jó ötlet. Menne a durci miatta, ez biztos. A nagyszülők örülnek neki, mikor a tőle kapott ruhában virít a gyerek.

Én más okból akartam kikötni, hogy semmit ne adjanak neki, de lehetetlen betartattni. (külföldön élünk és ha kijönnek látogatni, vagy mi megyünk haza-évi egy alkalom-akkor hiába mondom, hogy ne vegyenek semmit, mert nem tudjuk hazavinni, feszt vesznek. Ha nem vehetnek, megsértődnek...amúgy meg útálom, mert akárhányszor kaptunk ruhát otthonról, az tuti, hogy első felvét után szétment, mellesleg fog, így vagy kézzel mosom, vagy behazudom, hogy hordja a gyerek)Ezeket e a békákat le kell nyelni.

2015. márc. 14. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 A kérdező kommentje:
Nekünk sosem vettek nagyszülők ruhát. Ruhát eleve látatlanban nem vesz az ember, próba nélkül.
2015. márc. 14. 17:10
 8/37 anonim ***** válasza:

(Keresztszülője nem csak a vallásos párok gyerekeinek van...)


Bármilyen praktikusnak is tűnik ez nektek, a gyereknek szerintem csalódást okozna. És a rokonokra meg nagyobb terhet ró, mert nekem se lenne képem letudni az ajándékozást egy átutalással, amit a gyerek istentudjamikor fog látni, és vinnék mellé valami ajándékot is.


Szóval szerintem nem túl életszerű ötlet.

2015. márc. 14. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
Akkor ti miért akarjátok tovább vinni ezt a szokást, hogy a nagyszülők sem ajándékozhatnak? Elég személytelen. A pénz gyűjtése a szülők dolga.
2015. márc. 14. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 A kérdező kommentje:

Pedig a keresztszülő az a keresztény vallásban van. Az nem keresztszülőség, hogy szóban kinevezek valakit annak. Keresztszülő dolga a gyerek vallásos neveltetéséről gondoskodni, figyelni.

Ha testvérekről beszélünk, ők nagybácsi, nagynéni, nem keresztanyu és keresztapu. Fogalomzavar!


Mint mondtam, tág rokonságról szó sincs. Nem tartjuk a kapcsolatot senkivel, aki túlmutat az én húgomon, és a férjem nővérén és annak családján.

Férjem unokatestvérei távol élnek, eleve nem tartja velük a kapcsolatot, ahogy én sem az enyéimmel. Nincs összetartó rokonság egyik fél részéről is, örülök is neki, mert gyerekként is irtóztam a kötelező látogatásoktól, a kényszeres, személytelen, hasznavehetetlen ajándékoktól, oda-vissza. Ahogy mi bóvlit kaptunk, úgy kapott bóvlit az unokatesó az én szüleimtől. Mindenki csak kényszerből ajándékozott, mert így illik, szó sem volt itt előre kitalált, találó ajándékokról.


A pénzgyűjtés a szülő dolga? Az is! Ezért fogunk minimum havi 10-et félrerakni neki születésétől fogva. Csak gondoltuk, a kacat ajándékok árát meg lehet spórolni, inkább tegyenek egy ezrest a kötvénybe, mint az ötszöröséért vegyenek valami hulladékot.

2015. márc. 14. 17:18
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!