Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Valaki csinálta ezt így? Mit...

Valaki csinálta ezt így? Mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés

Azt gondoltuk ki, születendő gyerekünknek nem fogadunk el senkitől ajándékot születéskor/szülinapkor/névnapkor/ünnepkor, inkább azt fogjuk kérni, hogy rakja az illető az ajándékra szánt pénzt -bármilyen kis összeg is- a gyermekünk babakötvényébe, amit amúgy mi is rakni fogunk egyébként havi rendszerességgel (az utána járó családi adókedvezményt kapja meg, havi 10 ezer forintot).

Mi pedig megvesszük neki azt, amiről tudjuk, hogy vágyik rá, vagy épp szüksége van rá.


2015. márc. 14. 16:57
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
100%
Félreértetek vmit. Nem ti kapjátok az ajándékot, hanem a gyereketek. Nincs jogotok bárkinek is megszabni, hogy mit vegyen, vagy adjon. Pofátlanság.
2015. márc. 14. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:
Szerintem nagyon jó ötlet, de nem tudom mennyire kivitelezhető a szokások, rögzült viselkedésminták miatt. Egy próbát megér, hátha így nem fogtok bokáig/térdig járni a lomban amit összehordanak nektek.
2015. márc. 14. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:
100%
Te is tipikusan az a kocka kismama vagy, aki mindent eltervez és az csak úgy lehet. Nagyot fogsz koppanni ha meglesz a gyerek, és rá kell ébredni, hogy amit tervezel az egy dolog. Ami meg alakul az egy másik. Ráadásul mindenki hülye aki esetleg azt mondja nem tökéletes az ötleted. Nehéz hónapoknak nézel elébe, mire ezt feladod majd.
2015. márc. 14. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
100%
hát ez így baromság. Amikor már nagyobb lesz a gyerek, tegyük fel Karácsonykor mentek a nagyikhoz, és nem kap semmit? Egy gyerek bárminek örül, még ha te hasznavehetetlennek is nevezed. Vagy hogy magyarázod el, h a Jézuska, Nyuszi, anyámkínja nem hozott semmit? Én mondjuk ha nagymama lennék, tuti rosszul esne és megsértődnék. Sógornőm tudod mennyi használhatatlan ruhát küldött külföldről? Na és. Nem adod rá a gyerekre. Ahhoz nem lenne pofám h közöljem: bocs ez mind sz@r inkább pénzt adj legközelebb.
2015. márc. 14. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:
Hatha van keped ezt igy bejelenteni a rokonsagodnak,csinald..de amugy ez irrt nagy pofatlansag!
2015. márc. 14. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:
én őrülök ha vesznek ajándékot gyerekeimnek ők is örülnek ,anyukám kislányom 4. szülinapjára vett egy d.d step szandált együtt vetük én kiválasztotam anyu meg kifizete mert én nem tudok pl 10000ft kifizetni anyukám is örült és mi is .manapság nálunk anyukám ad pénzt vagy együtt veszük meg az ajándékot.névnapokra kisfiam könyvet kér anyukámtol is ,igy azt kap, fiam választ anyukám fizeti .babakötvényre mi fizetünk be évente x öszeget.az a mi dolgunk .pénzt nem látja a kisgyerek igy nem is tudja kitöl kapta.gyereket az ajándék érdekli a kézel foghato.ugyhogy vagy megengeded az ajándékozást vagy közöld te nem akarsz senkitöl semmit és senki nem érdekel titeteket még a nagyszülök sem igy valoszinü ugy meg sértödnek hogy nem kaptok tényleg ajándékot senkitöl .
2015. márc. 15. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 A kérdező kommentje:

Én azt értem, hogy a többség számára ez így elképzelhetetlen, de ismét leírom: nálunk alapból mások az ajándékozási szokások.

Nem, nem hajbókolást várok, de ha egyszer leírom: nálunk nem úgy működnek a dolgok, hogy adott 20 féle rokon, aki majd hordja a játékokat tucatszámra, és megsértődik majd a kérés miatt, akkor hiába írjátok azt, hogy nálatok miért nem lenne megvalósítható.


Mi SOHA nem kaptunk nagyszülőktől más ajándékot, mint Mikulásra mikuláscsomagot, narancsot, nyuszira ugyanezt csak nyuszicsomagban, hozzá festett tojást.

Játékot, de még ruhát sem kaptunk sosem tőlük. Úgy gondolták, a szüleink jobban tudják, mi kell, ők kapták a pénzt.


NEM LESZNEK keresztszülők, egyéb más rokonok. Húgom egyedül, aki szóba jön, mint ajándékozó, esetleg sógornőmék, bár ők nem hiszem.

Egyéb rokonokkal pedig nincs kapcsolat tartva, és nem is lesz.

Az én szüleim megint nem az ajándékozós fajták: szeretik letudni pénzzel, és kész.

Férjem szülei meg végképp nem azok a szeretettel ajándékozók. Ha 10-ből 1x eszükbe jut valamit adni ünnepkor, az is olyan tipikus adjunk is valamit, meg ne is, tehát ajándék, de a megajándékozottnak egyáltalán nem való dolog. Az én szüleim ha adtak valamit pénz helyett, rákérdeztek, szükségünk van-e valamire.


Az megint más, ha mondjuk a nagyszülő fizetni akarja a gyerek ruháját helyettünk, de ilyen úgysem lesz. Anyám minden lesz, csak nem az a nagymama, aki az unokájának vásárol, anyósoméknál meg látom, hogyan működnek a dolgok, van három unokájuk sógornőm lévén. Ha az 5 év alatt, mióta belátásom van a családra, 3x megajándékozták az unokákat játékkal (mert ruhával sosem) karácsonykor/húsvétkor/szülinapkor együttvéve, akkor sokat mondtam...

Ha van egy kis plusz pénzük, abból nagypapa kap ajándékot saját magától, szemtanúja voltam annak, mikor karácsonykor 1 db 200 forintos tescos mesekönyvet kapott a három unoka, miközben anyós bezengte: "Idén papa kapta a legnagyobb ajándékot" - az új autórádiót.

De biztos, szörnyű veszteség lenne nekik, ha nem vásárolhatnak. :D (mert hát nyilván tudom, ők babakötvénybe sem fognak belerakni, de nem is számít, ha nem hoznak valami hasznavehetetlent, az is ajándék)

2015. márc. 15. 15:36
 28/37 anonim ***** válasza:

Akkor minek írtál ide és voltal véleményekre kiváncsi??

Nyilván úgyis ezt fogod csinálni, mert szerinted ez igy jó lesz...

2015. márc. 15. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:

"Én azt értem, hogy a többség számára ez így elképzelhetetlen, de ismét leírom: nálunk alapból mások az ajándékozási szokások.

Nem, nem hajbókolást várok, de ha egyszer leírom: nálunk nem úgy működnek a dolgok, hogy adott 20 féle rokon, aki majd hordja a játékokat tucatszámra, és megsértődik majd a kérés miatt, akkor hiába írjátok azt, hogy nálatok miért nem lenne megvalósítható. "


Oké, de akkor miért kérdeztél itt bármit?


Amúgy azt is értem, hogy te sose kaptál semmit senkitől, de hidd el, a gyerekek ennek örülnek, és a tied is örülne, ha nem kényszerítenéd rá a saját nyomorodat.

2015. márc. 15. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:
Azért, mert tovább akarja vinni ezt a személytelen szokást:))) Úgysem fog sikerülni, most a nyakam rá:)))
2015. márc. 16. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!