Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Valaki csinálta ezt így? Mit...

Valaki csinálta ezt így? Mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés

Azt gondoltuk ki, születendő gyerekünknek nem fogadunk el senkitől ajándékot születéskor/szülinapkor/névnapkor/ünnepkor, inkább azt fogjuk kérni, hogy rakja az illető az ajándékra szánt pénzt -bármilyen kis összeg is- a gyermekünk babakötvényébe, amit amúgy mi is rakni fogunk egyébként havi rendszerességgel (az utána járó családi adókedvezményt kapja meg, havi 10 ezer forintot).

Mi pedig megvesszük neki azt, amiről tudjuk, hogy vágyik rá, vagy épp szüksége van rá.


2015. márc. 14. 16:57
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
Babakötvényt maximum évi 120 eFt-ért vehetsz, tehát ha a 10eFt adókedvezményt befizeted a számlára, akkor más már nem tud hozzátenni. Egyébként emberfüggő, hogy ki mit szólna az ötletetekhez, így nehéz rá válaszolni. Én pl. régebben nem örültem volna, ha ilyet kérnek tőlem, de az évek alatt belefáradtam a görcsölésbe, hogy kinek mikor mit vegyünk, így mostmár simán benne lennék.
2015. márc. 14. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 A kérdező kommentje:
Akkor külön számlán gyűjtjük, vagy valami más megoldást keresünk rá.
2015. márc. 14. 17:23
 13/37 anonim ***** válasza:

"nem fogadunk el senkitől ajándékot"


És ha odaviszi, kidobod?


Anyósom kb. milliomos, de soha nem mondtuk neki, hogy a ruhák, játékok helyett pénzt adjon. Ha azt ad, jó, ha nem, az is az ő dolga.

2015. márc. 14. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:

Az a baj,hogy amíg nincs gyereked el sem tudod képzelni,hogy esetleg milyen öröm az neki, amikor kap ajándékot. És nyilván egy gyerek nem egy ajándéknak örül, hanem többnek. Lehet,hogy a ti szempontotokból ez a reális meg a kényelmes, de a gyerek, főleg amíg kicsi, nem így látja.

Ha már nagyobb lesz, akkor már megérti,hogy "Szívem, összegyűjtjük a rávalót és kapsz egy biciklit". De ez szerintem úgy 9-10 éves kor körül kivitelezhető.

2015. márc. 14. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
a családi kedvezményt utalgatni butaság, felesleges költség. Egyszerűbb és olcsöbb erre a számlára utaltatni a családi pótlékot.
2015. márc. 14. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:

Azt hiszed, hogy a Babakötvény vagy más betét 18-20 év múlva ér majd valamit? Vesz belőle jó esetben egy kiló kenyeret.

A gyerek az ajándéknak örül, pénznek csak tini korában,

2015. márc. 14. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:
Arról nem beszélve, hogy a családtagoknak is öröm vásárolni egy kicsinek. Lehet az játék, vagy ruha vagy bármi. Hiába írod, hogy ruhát nem veszünk másnak, de azért egy kisbabának? Mindenki szeret válogatni a babaruhák között.
2015. márc. 14. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 A kérdező kommentje:

De, pontosan tudom, milyen az, ráadásul sokkal jobban szeretek adni, mint kapni. Húgom és köztem elég sok a korkülönbség, mikor én kamasz voltam, ő még picike, állandóan elhalmoztam őt ajándékkal a zsebpénzemből. Sokszor a mennyiségre is mentem, mert imádta, ha sok kisebb ajándéka van, külön-külön becsomagolva, mert annál többnek tűnik. Szüleink ilyesmire nem ügyeltek, én viszont mindig tudtam, minek örülne.


A saját gyerekemnél is nyilván én és az apja tudjuk legjobban, mire vágyik. Nem a nagyszülő.

Apósomék nem azok a megkérdezős fajták; megveszik, amit gondolnak, ami általában hasznavehetetlen kacat. Láttam elégszer, mit kaptak a lányuk gyerekei karácsonyra/húsvétra, már ha gondolt másra önmaga megajándékozásán kívül az apósom.

Férjemnek meg 10 éves gyereknek megfelelő méretű fecskebugyit adtak, és sorolhatnám tovább...

Az én szüleimnél is jobb volt, ha pénzt adtak, mert jól mellé tudtak lőni.

Ez van, én nem vagyok híve a felesleges pénzkiadásoknak. A pénzt pedig nem magunknak akarom, hanem a gyereknek, hogy minél jobb anyagi helyzetben legyen, ha egyszer kirepül a fészekből.

Én is utáltam mindig, ha olyat kapok, ami haszontalan. A férjem, ha meg akar lepni, nem virágot vesz több ezerért, hanem valami konyhai kis cuccot, sütőformát stb., mindig tudja, hogy minek örülnék. A kényszeres, minden utánajárást nélkülöző ajándékozás nem figyelmesség, hanem hülyeség. Akkor inkább ne adjon semmit az illető. Jobb neki, ha sosem látja, amit adott? Mivel rövid időn belül a kukában végzi.


(Nyilván akkor majd közvetlen arra utaljuk a kedvezményt, ez most formalitás, majd utánanézünk a konkrét lehetőségeknek, ha aktuális.)

2015. márc. 14. 18:03
 19/37 A kérdező kommentje:

"Arról nem beszélve, hogy a családtagoknak is öröm vásárolni egy kicsinek. Lehet az játék, vagy ruha vagy bármi. Hiába írod, hogy ruhát nem veszünk másnak, de azért egy kisbabának? Mindenki szeret válogatni a babaruhák között."


Majd a ruhát megvesszük neki mi. Épp elég lesz majd visszautasítani sógornőmtől a babaruhákat.

2015. márc. 14. 18:04
 20/37 anonim ***** válasza:
100%
A kérdésed az volt, hogy mit gondolunk erről? Leírtuk, hogy szerintünk nem túl jó ötlet, de te ezt nem igazán tudod elfogadni. Akkor azt gondoljuk, hogy szuper ötlet! Most jó? Elégedett vagy? Zseniális amit kitaláltatok.
2015. márc. 14. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!