Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Vállalnátok 42 négyzetméterre...

Vállalnátok 42 négyzetméterre egy harmadik gyermeket?

Figyelt kérdés
az egész lakás ennyi.
2010. febr. 13. 17:04
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
83%

Mi 41 nm-es lakásban lakunk. Úgy terveztük, hogy az első gyerek után 2-3 évvel jön a tesó, addig még jó lesz. Aztán a sors másképp gondolta, másfél év van a két gyerek között :) Éppen hogy, de elférünk.

Azért nagyon sok múlik azon is, hogy milyen beosztású a lakás. Nálunk a kisszoba csak akkora, hogy a két gyerekágy befért, ergo a nagy szoba 21 nm. Így meg lehetett osztani, van egy kis számítógépes sarok, ahova el lehet vonulni.

Ismerőséknek is ekkora a lakásuk, ők meg tudták úgy variálni a lakásukat, hogy az eredetileg előszobába kivitték a konyhát, így az eredetileg konyhából csináltak még egy félszobát.

Meg szerintem attól is nagyban függ, hogy mennyi idő van a csemeték között, de hosszútávon biztos, hogy kényelmetlen.

Megteszek mindent, hogy ne legyek megint terhes, de ha véletlenül becsúszik, nem vetetném el a babát, azért mert pici a lakás.

2010. febr. 13. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
19%
véletlen becsúszik?, nincsenek véletlenek. Ha valaki védekezik akkor nincsen.
2010. febr. 13. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat.akik nemet mondtak azok biztos jó körülmények között élnek.nekünk sajnos ez jutott de ezért is 5 évig harcoltunk.
2010. febr. 13. 18:11
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kétkedő!

Én is azt gondoltam, mint te egészen addig, míg szoptatás és spirál mellett teherbe estem.

Bár úgy is lehet értelmezni a mondatodat, hogy annyira akart minket ez a gyerek, hogy tök mindegy volt, hogy a méhemben ott volt egy spirál is. Ezért van csak másfél év a két gyerek között a tervezett 2-3 év helyett.

2010. febr. 13. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

17.17-es avgyok

Nem vagyunk gazdagok,én mégsem szülnék ide több babát.Ez a lakás egy kis lyuk.Nálunk minden helyiség egyben van,kivéve a hálót.Most a háló a babaszoba,hogy a gyereknek legyen tér...és a konyha,nappali,hálószoba van egyben.Igyekeztünk kevés bútort venni,minél praktikusabban elrendezni mindent,mégis káosz van.Ha eljönnél hozzánk,etetőszéken,ruhaszárítón,játszószőnyegeken,utazóágyon,és egy villanyradiátoron kéne átevickélned,hogy le tudj ülni...az én gyerekem nem fog tudni futkosni a lakásban az tuti.


Viszont egy dologért nagyon szeretjük.Hogy nem tudunk elmenni egymás elől.A problémák elől soha nem bújunk el,megbeszéljük,nem megyünk el egymás mellett.Ez jó benne.

Igazából nem szeretnénk sokkal nagyobbat,csak hát akkorát,hogy a bútorainkat ízlésesen el lehessen rakni,és ha vendég jön,ne egyből a hálószobába érjen.

2010. febr. 13. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
én enm vállalnám, hacsak nincs a közeli jövőben kilátásban nagyobb lakás. a gyerekek gyorsan nőnek...
2010. febr. 14. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Látom szinte csak negatív választ kaptál:S

Akkor szeretném közölni egyik kedves válaszolóval hogy "védekezés mellett nincs olyan hogy véletlenül becsúszik"

de van én így várom a harmadik babámat aki két hét múlva fog a világra jönni és fogamzásgátlót szedtem rögtön a kislányom születése után mikor már lehetett és mégis...láss csodát.Bocs az OFFért

Szóval mi nekünk is ekkora a lakásunk ennek is elég nagy a törlesztő részlete épp elég kifizetni...amikor ide költöztünk akkor még nem tudtuk hogy útba van a harmadik csöpségünk, bár hozzá teszem más két gyerekkel sem költözött volna ide de inkább ezt fizetem mint egy albérletet, nem mondhatnám hogy nagyon szűkös a hely bár mindent megadnék egy gyerek szobáért és nem a magam nyugalma miatt hogy eltudjak vonulni egyedül csendbe hanem kizárólag Ő miattuk, és biztos vagyok benne nem itt fogjuk leélni az életünket de most ez van ezt kell szeretni, ha valakinek nem tettszik hát sajnálom...rend van tisztaság van a gyerekeknek mindent megtudunk adni amire szükségük van kell még más???

Ezt Nektek kell eldöntenetek csak is kizárólag!!

Üdv.

2010. febr. 14. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!