Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért erőlteti mostanában...

Miért erőlteti mostanában mindenki ezeket a "ritka" és "különleges" neveket? Neked tetszenek?

Figyelt kérdés
Csak én vagyok olyan maradi, hogy nagyon idegenül hangzanak számomra?
2015. jan. 21. 10:47
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
85%
bezzeg ilyenkor soha nem hangzik el, hogy a bevett, unalmas, átlagos nevet adók egyetértő válaszolók mit adtak a gyereküknek :) Jó lenne ezt is megtudni. Mert ha a kismilliomodik Hanna, Anna, Dávid stb. nevek valamelyikét, ezen is el lehetne gondolkodni.
2015. jan. 21. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%

Annyira szubjektív, hogy kinek mi számít szépnek és különlegesnek. Az, hogy mennyire ritka azt a statisztikák kimutatják, de az is területre lebontva lenne kellően informatív. Mert attól, hogy az országban sok van, lehet, hogy egy konkrét városban egy sincs belőle.

Elgondolkodtató, hogy van egy több ezer adható név a listában, és mégis mindenki a saját ízlése szerinti kategóriának megfelelő 20-30 nevet fogadja el, a többi húzza a száját, esetleg megdicséri aztán hazaérve jól kibeszéli, hogy lehet így kitolni a gyerekkel, mert milyen már... Szerintem manapság sokkal elfogadóbbnak kéne lennünk ilyen téren és egyszerűen olyan nevet adni a saját gyermekünknek, ami a mi ízlésünknek megfelel, nem hátráltatja a gyereket a fejlődésben, nem okoz neki lelki károkat, nem teszi nevetség tárgyává, könnyen kimondható stb. Emellett, hogy a másik milyen nevet választ azt őszintén tudnunk kéne elfogadni, de legalább törekedni erre. Nincs és nem is lehet beleszólásunk, és miért ne lehetne valakinek régi vagy akár nagyon új keletű neve. Nem ettől lesz valaki szép, csúnya, jó vagy rossz. Fontos lenne, hogy észrevegyük ezt, és ezt az elfogadó attitűdöt neveljük a mi gyermekeinkbe is. Hiszen ellenkező esetben hogy várhatnánk el, hogy a többi gyerek is elfogadja a mienket, ha a mienk se elfogadó. Ne a másikéhoz mérjük a saját névválasztásunkat, hanem elsősorban a gyerek érdekeihez, aztán a saját ízlésünkhöz.


Ezt ajánlom elolvasásra annak, akit érdekel a téma:

[link]

2015. jan. 21. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:

A 12-es válaszoló remekül megfogalmazta a gondolataimat.

A tanulmány pedig igazán érdekes, kiemelnék belőle egy nagyon fontos mondatot.


"Ha a nevek mellett szereplő számadatokat nézzük, akkor az is föltűnik, hogy erősen

megváltozott a toplisták élén álló nevek gyakorisága. Ugyanis még az élen álló nevek sem

tekinthetők divatneveknek, hiszen az újszülöttek csupán 1-2%-a viseli csak őket."


Még a gyakori nevek is 100-ból max 1-2 gyereket érintenek. A ritkák 1000-ből egyet-kettőt érint. Ennyi nekem belefér, szabadság van!

2015. jan. 21. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
lányomnak ma már ritka neve van ,és férjemnek tetszet ez a név igy ez lett a lányunk neve .viszont 25-30 éve népszerű nevet kapot és magyar név.
2015. jan. 22. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
viszont valaki megtudná mondani hol lehet utánanézni a 2014 ben melyek a legnépszerübb lány nevek.
2015. jan. 22. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
48%
Itt: [link]
2015. jan. 22. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
A Zoé, meg az Izabella jól hátracsúszott.
2015. jan. 22. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

A "különös" nem feltétlenül jelent egyet a "különcködővel", mert amíg szerintem a Médea név hiába ritka és különleges, mégis normális, ellentétben az itt olvasott Küllikkivel és társaival...

De ez kétségbeejtően szubjektív dolog.

2015. jan. 24. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%
#16 - ez biztos, hogy nem a 2014-es.
2015. jan. 25. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
100%

Van amelyik tetszik, van amelyik nem. Több oka is lehet, pl. egy Kovács vezetéknévhez nehéz olyan keresztnevet választani, amivel nem lesz kapásból 10 másik az országban. Mások meg esetleg azért, mert nem akarnak "tucatgyereket".

Én ritka nevet adtam a gyerekemnek, egyrészt, mert ez volt az egyetlen név, amiről úgy éreztem, hogy illik a gyerekemhez, igaz, mikor lestük, hogy mi lehetne a neve, a top 100-as listákon szereplőket eleve elvetettük. (második gyerek ha ugyanilyen nemű lesz, akkor top 100 első 10ből fog nevet kapni, mert az a név ami tetszik az sajnos tucat)

2015. máj. 11. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!