Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » GYES mellett dolgozom 8...

GYES mellett dolgozom 8 órában. Ha lebetegszek, saját jogon mehetek betegállományba?

Figyelt kérdés
Vagy le kell mondjam a betegség idejére a Gyest és utána újra megigényelni? ..... macera...Úgy tudom a babám betegsége esetén nem lehetek Vele itthon, csak ha lemondom a gyest. Saját betegség esetén is ez a helyzet?
2010. febr. 7. 13:47
 1/4 anonim ***** válasza:
Annyi napot lehetsz sajkát jogodon táppénzen, ahány napot gyes folyósítása mellett dolgoztál. Tehát egy "normál" betegség belefér. Az nem fér bele, ha 1-2 hónap után valaki újra kismama lesz, és emiatt kerül táppénzre.
2010. febr. 7. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Két jövedelempótló támogatás nem vehető igénybe egyszerre. A gyes és a táppénz is ilyen. SZóval betegállományban lehetsz, de táppénzt nem kaphatsz gyes alatt. Kivéve, ha lemondasz a gyesről.
2010. febr. 8. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Az utolsónak nincs igaza, ha van GYES mellett 180 nap ledolgozott napod, akkor mehetsz a GYES mellett saját jogon táppénzre. Én is így dolgoztam, és mivel a gyerek 1 éves korában mentem vissza dolgozni, fél év múlva már simán mehettem táppénzre és a gyest éppúgy megkaptam mellette :-)
2010. febr. 8. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Elnézést, ha valóban tévedés a válaszom, nekem ezt a felvilágosítást adták annak idején. És nem is kaptam táppénz, amikor 2007/2008-ban gyes mellet dolgoztam. Sem saját, sem gyermekem jogán. Lehet, hogy hagytam magam átverni?

Második válaszoló

2010. febr. 8. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!