Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha most megszakítom a gyest...

Ha most megszakítom a gyest és elmegyek betegállományba akkor a táppénz alapja mi lesz?

Figyelt kérdés

És a tgyás és gyed alapja?

eddig dolgoztam 15 évet folyamatosan

majd terhesség alatt betegszabi,táppénz majd tgyás, gyed és most gyes

jön a kistesó

mit tegyek?

a fizum bruttó 205 volt

köszönöm


2010. szept. 10. 16:34
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Ha most elmégy táppénzre, akkor a táppénz alapja az előző ellátás alapja lesz, vagyis a 205 ezer.

A kistesó után viszont majd a betegszabadság lesz az ellátások alapja, vagyis a 205000 70%-a.

Így a gyeded kb. 1000-1500 ft-al kevesebb lesz, mint a max gyed.

2010. szept. 10. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Mikorra vagy kiírva?
2010. szept. 10. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Április elejére.

Ez hat valamire?

2010. szept. 10. 16:58
 4/14 A kérdező kommentje:

Az előző ellátás alapja? Az előző ellátás alapja nem a bruttóm, mert arra jött még jutalék is, azután fizettem mindent.

Ebben az esetben az emeltebb pénz vagy csak a sima bruttó fizetés lesz ( alapfizu) a táppénz alapja?

2010. szept. 10. 16:59
 5/14 A kérdező kommentje:
KÖSZÖNÖM!!
2010. szept. 10. 17:00
 6/14 anonim ***** válasza:

Igazából attól függ, nem írtál le mindent.


A táppénz alapjának megállapításakor azt nézik, hogy az igénylést megelőző év január 1-től az igénylésig eltelt időszakban melyikből volt több, a gyed-ből vagy a gyes-ből. Ha a gyesből, akkor a minimálbér 30-ad része lesz a táppénz alapja. Ha pedig az idő nagyobb részében gyed-en voltál, akkor a korábbi béred.


A tgyás és a gyed tekintetében egyszerűbb a dolog. Mivel a 365 bérezett napod már nem lesz meg a szülésig, így mindkettőnek az alapja a minimálbér 2-szerese lesz. Ez max gyedet eredményez, viszont a tgyás kevesebb lesz lényegesen a korábbinál.

2010. szept. 10. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Az a gondom, hogy nem tudtam eldönteni, hogy az alapbérem vagy a normális fizetésem lesz-e a betegszabi és a táppénz alapja.

Tavaly, még nem voltam csak gyeden.

Ha az alapbérem veszik alapul,akkor annak a betegszabi miatti 70%-a épp a minimálbér kétszerese.



Ha majd számolják a tgyást, gyedet és voltam 70%-os betegszabin( 147000 kb) , akkor a tgyás és gyed a még 70%-os betegszabinak a 70%-a lenne csak?

2010. szept. 10. 17:18
 8/14 anonim ***** válasza:

Igen, a betegszabi 70%-a, vagyis a jövedelem 70%-ának a 70%-a. De ez nem oszt nem szoroz, mert így is kb. a maximális juttatásokat fogod kapni.

Előző válaszadónak üzenem, hogy nem kell 365 bérezett napnak lennie, csak 180 bérezett nap kell ahhoz, hogy ne legyen a tgyásnak maximuma. De a kérdezőnek az sem lesz meg.

2010. szept. 10. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
És mivel tavaly csak gyeden voltál, így a korábbi ellátások alapja lesz a gyed alap, ha az kedvezőbb, mint a szerződéses béred. Viszont a korlátozások változatlanok, bértől függetlenül a tgyás és a gyed is max. 102900Ft lehet. A táppénz alapja viszont az az összeg lesz, ami a tgyás és a gyed alapja volt.
2010. szept. 10. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Igen, a tgyás mindenképpen max a minimál 2xese.

Akkor, a "veszteség" az az 1000-1500 Ft lenne havonta, ugye?

Emiatt valóban nem érdemes nem betegre menni, hanem maradni a gyesen.

2010. szept. 10. 17:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!