Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha most megszakítom a gyest...

Ha most megszakítom a gyest és elmegyek betegállományba akkor a táppénz alapja mi lesz?

Figyelt kérdés

És a tgyás és gyed alapja?

eddig dolgoztam 15 évet folyamatosan

majd terhesség alatt betegszabi,táppénz majd tgyás, gyed és most gyes

jön a kistesó

mit tegyek?

a fizum bruttó 205 volt

köszönöm


2010. szept. 10. 16:34
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy az ebben az évben elért jövedelmeid az igényléskor nem fognak számítani. Csak akkor veszik figyelembe ezeket, ha a szülést megelőző 2 évben megvan a 365 bérezett napod. Neked így ugye nem lesz meg, így automatikusan a minimálbér kétszerese lesz az alap, ennek veszik a 70 %-át és ebből lejön még a tgyás esetében az szja, a gyed esetében pedig az szja-n felül a nyugdíjjárulék is.
2010. szept. 10. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Hú, ezt még nem hallottam. A kolléganőim egy része elment hasonló esetben a betegállomány előtt 1-2hét szabira, hogy növeljék az alapjukat,amit a 70%-os betegszabi(ami akkor még 80% volt) lehúz. na, már ezt sem értem...ti?

2010. szept. 10. 17:30
 13/14 anonim ***** válasza:
Mindenesetre a gyest mondd le feltétlenül még azelőtt, mielőtt a szabikat kiveszed. Ugyanis ha nem mondod le, akkor csak annyi ideig lehetsz táppénzen, amennyi napig szabin voltál előtte. A táppénz pedig akkor nem fog kitartani a szülésig.
2010. szept. 10. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

A gyest igényelheti apa, amíg te táppénzen vagy, így azt sem veszítitek el.

És reagálnék egy előttem lévő válaszra:"Én úgy tudom, hogy az ebben az évben elért jövedelmeid az igényléskor nem fognak számítani. Csak akkor veszik figyelembe ezeket, ha a szülést megelőző 2 évben megvan a 365 bérezett napod. Neked így ugye nem lesz meg, így automatikusan a minimálbér kétszerese lesz az alap, ennek veszik a 70 %-át és ebből lejön még a tgyás esetében az szja, a gyed esetében pedig az szja-n felül a nyugdíjjárulék is."


Teljesen összevissza kevered a dolgokat. Rosszul tudod, és sajnos azt kell mondjam, fogalmad sincs arról, amit írsz, már megbocsáss.

A tgyás és a gyed feltétele valóban az, hogy legyen a szülést megelőzően két éven belül 365 BIZTOSÍTOTT nap, de ne keverjük már össze a biztosított napot a BÉREZETT nappal, a kettőnek jelen esetben az égvilágon semmi köze egymáshoz.

A 365 biztosított nap megvan, ha a munkaviszony a tgyás és a gyed alatt is élt, ez nyilvánvaló, így ezzel most nem is foglalkozom.

A BÉREZETT napokat SOHA nem vetítik 365 napra, hiszen akkor már nem tudnának számolni, tekintettel arra, hogy a legtöbb ember elmegy betegállományba, tisztelet a kivételnek.

Erre való tekintettel állapították meg a számítás alapjának a 180 bérezett napot. Ha valakinek nincsen 180 bérezett napja, úgy többféle módon számolhatnak, pl. a kérdező esetében a tényleges jövedelem lesz az alap, ami a betegszabadság idejére kapott pénz.

Ezen kívül a gyed maximuma teljesen független a bérezett napok számától, ha 100 bérezett napod volt, ha 365 bérezett napod volt, a maximuma akkor is a minimálbér kétszeresének 70%-a.


Javaslom, hogy nézegesd az eb törvényt.

2010. szept. 10. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!