Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Valaki segítene nekem eligazod...

Valaki segítene nekem eligazodni a gyeddel kapcsolatban?

Figyelt kérdés

2009.09.06-án született meg a kislányom. Veszélyeztetett terhes voltam, így 2009.01.01-01.08-ig dolgoztam, 01.08-01.28-ig betegszabin voltam, onnan a szülés napjáig táppénzen. A gyedem 2010.02,21-től fog járni.

Most tudtam meg, hogy nekem a januári betegszabim lesz az alapja a gyedemnek, ez nagyon jó!!!!!!

Ha a fizum bruttó 85000 ft volt ki tudná nekem megmondani

hogy mennyi gyedre számíthatok, ha kérem az adójóváírást, esetemben mennyi adójóváírás jár? Itt is alkalmazzák a szuperbruttósítást?


Előre is köszönöm.


2010. febr. 4. 13:37
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia!

A www.adozona.hu/kalkuator, itt ki tudod számolni a gyeded.

2010. febr. 4. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
50%

Szia!

Nem tudom, kitől tudtad meg, de óriási butaságot mondott.

A gyed összegét úgy határozzák meg, hogy megnézik, hogy az igénylést megelőző naptári évben volt-e 180 rendes fizetéses napod. Ha volt, akkor abból számolnak, ha nem volt (mint a te esetedben is), akkor az érvényes munkaszerződésedben szereplő bruttónak a 70%-a, de max. a mindenkori minimálbér kétszeresének a 70%-a a gyed alapod.

Magyarul a te esetedben 85000*0,7=59500 Ft a gyed alapod. Ebből vonnak 17%szjat és 9,5% nyugdíjjárulékot, az nettó durván 44eFt, erre viszont kérheted az adójóváírást, amivel visszakapod a teljes levont szjat, kb. 54eFt-ot kapsz majd kézhez.

2010. febr. 4. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!