Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ki védekezik a TCST módszerrel...

Ki védekezik a TCST módszerrel és miért? Mennyire hatékony?

Figyelt kérdés
2014. dec. 18. 13:28
 1/6 anonim ***** válasza:
Mi az a TCST?
2014. dec. 18. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
90%

NFP = Natural Family Planning, azaz természetes családtervezés.

Mi ezt csináltuk, aztán jó másfél évig hőmérő nélkül. Most ""hiba"" csúszott a rendszerbe. Júniusban születik. :D

De maga a rendszer három évig kifogástalanul működött.

2014. dec. 18. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Azért így védekezünk, mert utáljuk a gumit, gyógyszert nem bírom, spirál nem jön szóba, mert nemsokára tervezzük a harmadik babát. Eddig egy hónap volt sikeres ilyen védekezéssel, ez a második hónap. Figyelem a peteérés jeleit, csinálok ovu tesztet is, és, ha már csíkot látok rajta, akkor gumi, ez kb egy hét, amiben nem vagyok biztos.

Azért vállalom ezt a védekezési "módszert", mert, ha becsúszik a baba, akkor megszülöm és nem abortuszra megyek. Nem sokáig kell ezt a módszert alkalmazni, tavaszra élesben megy a harmadik baba, de most nem jönne jókor, de megoldanánk. A harmadik baba után spirált fogok felrakatni.

2014. dec. 18. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
köszi!!! ha nem hőmérőztök akkor csak a nyákot figyelitek, vagy mást is?pl. méhnyak?
2014. dec. 18. 13:52
 5/6 anonim ***** válasza:

A nyákot figyelem, meg amióta nem szedem a fogamzásgátlót (cca 6 éve), azóta semmivel össze nem téveszthetően érzem a peteérésemet. Nagyjából úgy szoktuk, hogy miután elmúlik a mens., 2-3 nap "szabad szerelem", aztán gumi van a peteérési fájdalom elmúlása után 48 óráig, aztán újra "szabad szerelem".

A hiba ott csúszott be a rendszerbe, hogy egy csütörtöki napra volt esedékes a peteérésem, de már hétfőn éreztem. Elmúlt a fájdalom, szerda este szex - és csütörtökön megvolt a "normál" peteérésem. :) Lehet, hogy ha hőmérőzők, kiderült volna, mi készül... :) :)


3 gyerek után én az elköttetést fontolnám meg, de még az elsőnél tartunk :D

2014. dec. 18. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A miértre nem válaszoltam.

Kedvesem nem rajong a gumiért (nekem semmi bajom vele), meg úgy voltunk vele, hogy ha becsúszik is egy baba, várjuk szeretettel.

2014. dec. 18. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!