Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nem érzitek magatokat, olyan...

Nem érzitek magatokat, olyan elhagyatottnak mióta szültetek? -folyt. Lent-

Figyelt kérdés
A férjem tényleg sokat dolgozik,egész héten egyedül vagyok a kislányommal,mert vidéken van.Ha hétvégén itthon van,akkor sokat játszik a babával,elviszi sétálni és igazából nem panaszkodhatok,jó apukája a kislányunknak.De én azt érzem,hogy engem elhanyagol.Mi nem járunk el együtt szórakozni,moziba vagy csak sétálni úgy hogy kettesben legyünk.Havonta egyszer elmegyünk bevásárolni és kész.Ugyanakkor bánt,hogy Ő eljár focizni,sörözni a haverokkal,jó ez havi 1-2 alkalom,de én 16 hónapja nem voltam sehol.Még soha nem biztam rá a kicsit 2 óránál hosszabb időre senkire,ha elmentem akkor is hivatalos ügyet intéztem,ahová nem vihettem magammal.Egyedül érzem magam,és hiányzik a régi életem.Másnál is igy van ez?Egy nőnek valóban mindent fel kell áldoznia ha gyermeke születik?
2010. jan. 30. 21:57
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
szia! dehogy kell feláldozni...ez hosszútávon a gyereknek is árt, mert érzi Rajtad a feszültséget. a legtöbb férfinek az ilyesmire nem igazán áll rá az agya. lehet hogy ő is szívesen menne Veled kettesben valahova, csak ő meg azt gondolja, hogy fáradt vagy a gyerek miatt meg ilyeneket :) máshogy jár az agyuk, és többségük (az én férjem is) SZÓBÓL ÉRT! beszégessetek, dobd fel a témát, lehet hogy azonnal ráharap, csak ő nem merte előhozni :) sok sikert!
2010. jan. 30. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
72%

Miért nem bízod rá a kislányt hosszabb időre valakire?16 hónaposan már nem kellene állandóan csak vele lenned.Menj el egy kicsit kikpcsolódni,fodrászhoz,barátnőkhöz stb.

Nem értem,hogy a mai fiatal anyukák,miért hiszik,hogy álladnóan csak vele lehet a babájuk.neki is jobb,ha más emberek között is van.Könnyebben fog beilleszkedni az oviba.

Magatoknak nehezítitek meg a dolgotokat.

2010. jan. 30. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
első vagyok, és a másodikkal is egyetértek...én már 2-3 hónapos korában simán otthagytam a tesómmal, ha fodrászhoz kellett mennem, vagy kozmetikus, ilyesmi. tényleg nem jó, ha folyton csak Veled van...utána meg nehéz lesz neki a közösségbe szoktatás, meg nem lesz el se a mamával, se senkivel..
2010. jan. 30. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Szia!

Nálunk is ez van, bár még nem annyi ideje, mint Nálatok.Nem járunk együtt sehova, csak havi egyszer bevásárolni.Úgy, mint Ti.Nálunk is a férjem szombatonként focizik, vasárnap délelőttönként elmegy valamelyik barátjával.Most még a régi munkatársaival is megy majd sörözni.

Mióta a baba megszültett, egyszer voltam fodrásznál.Ennyi volt az eddigi kikapcsolódásom.Még a nőgyógyászhoz sem tudtam elmenni, a 6 hetes köt. kontroll óta.

Szóval én is úgy érzek, mint Te.Nagyon lehangoló ez a helyzet.Nem?Abban reménykedem, hogy idővel azért változni fognak a dolgok.Fel a fejjel!

2010. jan. 30. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Bízd rá nyugodtan valakire a bébit. Nekem kb 5 hetes volt amikor suliba kellett mennem, és reggeltől estig a párom vigyázott rá. Mi járunk sétálni, moziba, stb (ha kell anyukám vigyázz rá, legalább unokázik)Menny el otthonról egy kicsit, mert rajtad kívül a bébinek sem jó. Hidd el pár óra és teljesen feltöltődsz ;-)

Ui: Írd meg, hogy milyen volt ;-)))

2010. jan. 30. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
negyedik válaszoló és kérdező! nincs kire bíznotok a babát? apu, anyu, anyós, após, testvér, sógor, valaki?
2010. jan. 30. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Én 3 és fél éve nem voltam szinte sehol, de már megbolondulok, néha itthon a gyerekekkel.
2010. jan. 30. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Én pont így voltam. A baj, hogy minden program este volt. esti altatás után indultunk el és én már 23-24 óra felé állva aludtam. baráti kör házibulijaira mentünk kb fél évente 1X. lefeküdtem kb. 1-kor és reggel kelhettem a babucihoz. Én képtelen voltam másra bízni.

Unokatesóm felesége simán elment 2 napra esküvőre, a babát a mamára hagyták.

Az ismerőseim nagy része úgy intézi, mint én, kisebbik része, mint unokatesómék. Ők már 1 évesen bölcsiznek és dolgozik a csaj.


Ami nekem bevált, hogy én szerveztem bulit. hívtuk a baráti kört (csak fele gyerekes) és még néhány gyerekes ismerősömet. A nagyi kertjében hétvégén délután szabadon engedtük a gyerekeket és dumáltunk.

Nyáron voltunk többen strandon, szinte egész naposan.


Én nehezen válok meg a babucitól, és ő is tőlem, de mióta bölcsis könynebben megy. Azóta voltunk moziba. Anyukám volt vele, és ő is fektette le.


Szóval kitartás. De azért próbálj valamit kitalálni, hamár a pasik fantáziátlanok. (Nagyon rendes pasim van, rengeteget segít, de a szórakozás szervezés nem az erőssége:-)

2010. jan. 30. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
:)Fel a fejjel, minden anyuka így érez olykor.Én inkább úgy fogalmaznám meg :Egy nőnek ha gyermeke születik,fel kell számolnia a múltat, hogy egy sokkal szebb jövőt élhessen meg. Tökéletesen értem mi bánt téged,én is magányosnak érzem magam mostanában,pedig a páromat többet láthatom mint te a tiéd,de nálunk pont az a probléma hogy az apuka nem tud mit kezdeni a 14hónapos kisfiával,nagyon keveset foglalkozik vele,és mivel a nap 24 óráját a kicsivel töltöm, vele csak beszélő viszonyban vagyok.Próbálom mindig pozitívan nézni a dolgokat,és humorral fogadni a nem várt nehézségeket,de bizony most elég alaposan leterített ez a bánkódás,hogy ez vár rám ezek után is,és amíg élek ilyen magányos leszek...de nem.Elég nagy lánynak érzem magam hogy egyedül a kicsivel "bulizzak" és le engedjem a fáradt olajat.Holnap reggel például a kávémat a közeli fagyizóban iszogatom meg,és a fiam eszik egy kis pogácsát, aztán veszek egy tábla csokit amit a konyha kövön ülve elmajszol...unk :) no,mindegy...szóval szerintem meg kell találnunk a módját hogy jól érezzük magunkat,és akkor elmúlik ez a köd a szemünk elől,mert ha bele gondolsz most pár évre megszabadultunk a melótól,az akadékoskodó főnököktől,munkatársaktól,a szüntelen pénzhajhászattól,a sztrájkoló bkv,és máv-tól,most nyugi van.
2010. jan. 30. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

A helyzet nálunk is hasonló. Mondjuk nekem nem máshol dolgozik, csak nagyon sokáig.minden rám hárul, falun lakunk, itt semmi nincs...De én nem érzem úgy, hogy hiányozna a régi életem. Sőt, valahogy én azt nem értem, hogy hogy élhettem eddig a gyerek nélkül. Mi olyan boldogok vagyunk így, minden reggel, mielőtt megy dolgozni kimegyek beszélgetni vele egy kávé mellett, este mikor hazajön, ha éjfélkor is, de akkor is felkelek, ameddig vacsizik beszélgetünk.Hétvégén is sokszor dolgozik, de mikor nem akkor kihasználunk minden percet. Mi valahogy ezt így fogadjuk el és így szeretjük. Persze hazudnék, ha azt mondanám, hogy néha nem szeretnék kettesben lustizni a párommal,elmenni szaunázni, masszázsra(húúúú, de rég volt már :D ) vagy elszaladni mondjuk késő este a mekibe, de ez van. A gyermek felnő, kirepül, csak egy darabig a "miénk".

Lemondásokkal jár, de nem kell mindenről lemondani miatta. Ha utolsó utáni erőmből is, de szakítok időt a páromra és ő is rám.

De most nehogy azt hidd, hogy nem értelek meg, mert néha én is így megzuhanok, de aztán szépen visszatérek!

Mi sem járunk el, csak bevásárolni és utána max egy meki a drive-ban és jövünk haza, mert nincs kire hagyni a babát. De szerintem igenis beszélj erről a párodnak, mondd el, hogy elfáradtál, szükséged van a társaságára és hagyjátok otthon a babát, ha van aki vigyázzon rá. Csak egy hónapban egyszer, mert be fogsz mégjobban fordulni!

2010. jan. 30. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!