Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák, akik diétáztok, hogy...

Anyukák, akik diétáztok, hogy visszanyerjétek az alakotokat?

Figyelt kérdés
Mit szoktatok vacsizni? Most már elég sok kg visszajött pedig szülés után rengeteget fogytam. Imádok enni, de a vacsit nagyon visszafognám. Mit javasoltok? Milyen ételeket tudnátok javasolni amitől reggelig nem halok éhen, de segítene kicsit fogyni?
2014. nov. 24. 13:16
 1/7 anonim ***** válasza:

könnyű kajá

párolt zöldség rizzsel

gyümölcstálak (én a pomelot nagyon szeretem, csak le kel húzkodni a héját a girizdekről és nemigen van érett mostanság a boltokban)

jó reggel kekszet is eszek néha

mülit tejjel

(estére tul.képpen nekem már csak egy kis netezéshez szokott kellene, aludva úgy sem érzi az éhséget az ember)

2014. nov. 24. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

dehogynem érezni éjjel az éhséget, nem egyszer kelek hogy korog a gyomrom :)

de jól írja az előttem szóló. semmi szénhidrát. esetleg zabkást. megveszed a zabpelyhet, én 2.5dl víz és ugyanennyi tej, bele kb 10-12kanál zabpehely (ez jó két adag) abba azt teszel amit akarsz. én most a kókuszosra kattantam rá :) tehetsz bele mazsolát, magokat...stb, hogy ne legyen ízetlen, mert úgy nem olyan jó egy kanál méz, vagy lekvár...stb esetleg egy kis kanál cukor. jól laksz tőle, segít az anyagcserében...stb. de lehet úgy is hogy zabpehely, jó minőségű joghurt, belekevered délután estére jól megszívja magát és fincsi, a tápértéke is nagyobb mert nem főzöd ki belőle. vagy amit ettem egyszer, túró, natur joghurt, zabpehely, pici méz, reszelt citrom héj, mazsola...jól összeturmixolni...isteni :) mint a krémtúró...és ez is egészséges.

2014. nov. 24. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Fontos az egyenletes szénhidrát elosztás napközben, mert ha nem így teszel, éhesebb leszel, és hullámokban fog rádtörni a zabálhatnék. Nem utolsó sorban nem is egészséges. A 160g szénhidrát diéta egészséges életmód mellett tökéletes fogyáshoz, szintentartáshoz is. Én 30kg-t fogytam vele. Aki azt mondja, ne egyél este szénhidrátot, SEMMIT nem tud az ember élettanáról! Először tanulj, olvass, és utána ésszel élj!
2014. nov. 24. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A mézes, tejes zabkása, amit leírtál inzulinos öngyilkosság, különösen vacsorára. Félelmetes. Komolyan.
2014. nov. 24. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Jaj, ez nagyon fájt: "semmi szénhidrát. esetleg zabkása"

Anyám, hát a zabpehely mégis miből van szerinted?????? 100g-ban 378kcal és 64.3g CH van!!!! "Az élelmiszer glikémiás indexe 67. Ez az érték az 56-69 közötti tartományba esik, ami közepes glikémiás indexnek felel meg, így a fogyasztása csak módjával ajánlott."

Persze, simán beilleszthető egy okos diétába, de nem kell azt hinni, hogy azt büntetlenül lehet enni, főleg nem mézzel/cukorral/lekvárral/kókusszal stb.


Igaza van az előzőnek, a 160g CH diéta nagyon jó és viszonylag egyszerű. Konkrét tiltólistás étel nincs benne, csak a mennyiségre kell figyelni, pl. banánt is lehet enni (pedig az ugye szinte minden diétában tiltott), mert 26.9g CH van benne és "a glikémiás indexe 52. Ez az érték a 0-55 közötti tartományba esik, ami alacsony glikémiás indexnek felel meg, így a fogyasztása nem jár jelentős vércukorszint emelkedéssel."

2014. nov. 24. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
bocsánat hogy ha butaságot írtam, tapasztalat. amikor elkezdtem enni a zabkását, terhesség 25. hetétől, egy kilót nem híztam. gondoltam akkor mégsem olyan rossz.
2014. nov. 24. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenki válaszát! kérlek ne bántsátok egymást, örülök a szakértő válaszoknak is, de az egyéni tapasztalatok is sokat segítenek :)
2014. nov. 25. 11:27

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!