Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nagyon ki vagyok merülve,...

Nagyon ki vagyok merülve, hogyan szedhetném össze magam? Sokszor már forog velem napközben a világ, annyira fáradt vagyok.

Figyelt kérdés
Az erőtlenségem oka a rendszeres fogzás miatti éjszakázások, napközben részmunkaidőben dolgozom, a háztartásvezetésben egyszerűen nem tudom utolérni magam, a férjemet csak késő esténként látom, segítségem pedig nem nagyon akad. Nem vagyok egy nyápic nő, de sokszor már a sírás kerülget, annyira nem érzem a lábam alatt a talajt...
2014. nov. 18. 21:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
45%
Énis egyik nap írtam ki egy ilyen jellegü kérdést. Sajnos énisnigy vagyok csak 3 gyerekkel. Nemtok se dokihoz sehova menni, mert falun lakunk és irtó car a közlekedés. Engem lealáztak, hogy én akartam gyereket meg milyen hülye vagyok stb. Szóval itt ne várj sok jószándéku választ. Én megértelek. C vitamint kezdem most szedni, meglátjuk hat e. Ha nem akkor karácsonyra a diliházban leszek ez van sajnos.
2014. nov. 18. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
2014. nov. 18. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
A háztartásvezetést kell ilyenkor hanyagolni. Rendelj kaját, egyetek papírtányérból és csak nagyjából takaríts. Jó lesz az úgy is.
2014. nov. 18. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Alapjáraton nem konstans ez az állapot, magamat megítélve egész jól bírom a strapát, korábban nem okozott gondot a fenti dolgok összeegyeztetése, de ez a hetek óta tartó éjszakázás rettenetesen lefáraszt, 3-4 órákat alszom maximum. Közben persze sajnálom is a kicsimet, mert a hátsó fogai jönnek, nagyon szenved, és ez engem is megkínlaszt. Délután alszik 2 órát, próbáltam már ilyenkor én is aludni, de nekem ez a nappali alvás valahogy nem megy, vagy ha sikerül is elaludnom, akkor utána úgy kelek, mint akit fejbe vertek.

Nem sajnáltatni szeretném magam, inkább csak abban reménykedem, hogy tudtok adni némi jótanácsot, hátha volt már más is hasonló cipőben.


Az eddigi válaszokat pedig köszönöm, a papírtányér nem is rossz ötlet, rengeteget mosogatok ..

2014. nov. 18. 21:29
 5/12 anonim ***** válasza:

Pedig az egyetlen "gyógymód" a napközbeni alvás lenne. Én mindig aludtam a fiammal, amikor csak tehettem. Ő két éves koráig nagyon sokat kelt éjszaka. Aztán ahogy kint volt az összes foga, mintha elvágták volna, egyik napról a másikra átaludta az éjszakákat.

Szóval ha nem megy vele az alvás, jobb ötletem sajnos nincs. Szerintem egyébként meg lehet szokni azt is, hogy nap közben alszol. Ne add fel, 1-2 alkalom után.

2014. nov. 18. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Hat #2 elég érdekes stílusban valaszolgattal, nem csodálom hogy nem voltak kedvesek veled.
2014. nov. 18. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
81%

És mondjuk mi lenne, ha nem csak te éjszakáznál, hanem a párod is, mert KETTEN vállaltátok a gyereket, amibe bele tartozik az is, hogy bizony néhány éjjelre levált.


Nem szeretném a "de ő dolgozik" mentegetést hallgatni, az csak kifogás!

2014. nov. 18. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Sajnos nálam is ez van. Most 3 hónapos a kisebbik lányom, 3 nappal ezelőttig végigüvöltötte az egész napot, ha nem volt ölben. Nagyobbik lányom ovis, minden reggel egyedül viszem őket, a kicsit hordozókendőben. Délben megyünk érte. Délelőtt főzök valami gyors és egyszerű kaját, nagyjából összepakolok. Délután lemegyünk sétálni, játszunk és már el is ment a nap. Ezért takarítónőm van. Nekem megér havi 10.000 ft-ot, hogy valaki más csinálja meg helyettem a takarítást, én meg tudok pihenni vagy a lányaimmal lenni.
2014. nov. 18. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

kenegeted valamivel? vannak direkt fogzásra gélek, mi eddig megúsztuk a fájdalmat.


amúgy én kivennék szabit!

2014. nov. 18. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Engem ez elkeserít, hogy sok anyuka inkább a vyakoritól vár segítséget ahelyett, hogy a párjával mevbeszélné a dolgokat, aki ugyanúgy szülője a gyereknek, ugyanúgy otthon lakik, stb. Ráadásul, ha látom, hogy pl. a másik már idegroncs és ki van merülve segítek neki. Hétvégente otthon vagytok mindketten, nem? Megbeszélitek, hogy takarítás akkor lesz, plusz hétvégén a párod éjszakázik, hogy te tudj egy picit pihenni, hétközben meg rendeljeték a kaját, így maximum azt a pár tányért kell elmosni, de nem kell külön edényekkel, meg főzéssel tölteni az időt. A hétvégi nagyobb tkarításon kívül meg hétközben max. annyit csinálj, ami nagyon szükséges (gyors felmosás, wc, fürdő takarítás).
2014. nov. 19. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!