Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van itt olyan, aki még a 30as...

Van itt olyan, aki még a 30as éveiben sem érezte, hogy szeretne babát, de mégis bevállalta, mert volt egy szerető férje, akinek meg akarta adni, amire vágyik? Ha van ilyen, kérem írja meg, hogy a gyerekvállalás után, hogy érez.

Figyelt kérdés

Én értem és tisztában vagyok azzal, hogy a szülés, meg hormonok megváltoztatják az embert de az igazság az, hogy azt is mondták, hogy majd megváltozik az érzés a gyerekvállalásról, meg a pattanásiam is elmúlnak 18 éves koromra. Egyik sem jött be. 32 éves nő vagyok... a lehúzó válaszoktól kérem kíméljetek meg. Nem könnyű ez így sem.

Köszönöm


2010. jan. 22. 14:13
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Igaza van az utolsó hozzászólónak! :) Én már a pocakban is szerettem a babát, de mikor kibújt (és eltelt pár hét/hónap) akkor vettem csak észre igazán, hogy "mit" (kit) is kaptunk, és mit veszíthettem volna, ha nem vállaljuk Őt be. :)
2010. jan. 22. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a bíztatásokat! Amúgy a párommal már eldöntöttük, hogy fél év múlva nekivágunk és elkezdünk próbálkozni, csak hát a kétségek az én részemről cseppet sem enyhülnek.

Amúgy, habár anyagilag nem állunk fényesen, ez a része nem izgat. Inkább félek attól, hogy elvesztem a szabadságom. Ettől rettegek... meg attól, hogy nem fogok a gyerekhez közel kerülni. Persze, ha már meglesz el fogom látni, meg oda fogok rá figyelni, de abban nem vagyok biztos, hogy tényleg meg fog érinteni a mindenről lemondás és a 100%-os gyerekre figyelés. Oké, nem ennyire kiélesítve, mert tom, hogy ez a gyereknek sem jó, de remélem értitek mire gondolok.

Amúgy a nagyanyám sem volt egy anyatípus. Szült ugyan 3 gyereket, de egyiket sem igazán ő nevelte fel. Max a fiához került közelebb, mikor már felnőtt. Én az egyik lánya gyereke vagyok... aki meg a másik véglet volt. Totálisan feladta magát értünk, amit meg már én, mint a gyereke nem néztem jó szemmel.

Tudom, hogy az egészséges középútat kell megtalálni, de mi van ha tekintve a családomat, nekem sem fog menni?

2010. jan. 22. 16:51
 13/17 anonim ***** válasza:
Biztos hogy menni fog. Nézz szét, még az állatvilágban is az van, hogy az "anyák" szeretik a gyerekeiket (kölykeiket). Senki sem születik "anya" típusnak, én sem vagyok az.. :) Nem vagyok parázós, nem idegeskedek feleslegesen semmit, nekünk pld. légzésfigyelőnk sem volt soha (pedig anyagilag is megengedhettük volna magunkat). Ha elesik, nem babusgatom, felpattan, nevetve megy tovább. Ha hisztizik, átlépem... Szóval nincs fenék k.nyalás.. És mégis kihagyhatatlan "élmény" anyukának lenni.
2010. jan. 22. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Ahogy olvastam a soraidat, nagyon sok mindenben magamra ismertem! Kislány korom óta valahogy ugyanígy tekintettem én is a gyerekere, ahogy te. Soha nem az "aranyos kis öltöztethető, gügyögő kisbabát" láttam bennük, hanem azt a felelősséget éreztem, hogy egy ilyen kis emberről bizony gondoskodni kell. Semmiféle "babázás" iránti vágy nem volt bennem, csak egy dolgot láttam: azt, hogy egy 30-hoz közeli, akkor már 5. éve házas, elég szép karriert befutott, komoly gondolkodású fiatal nő vagyok, akinek még ezer terve van az élettel és szeretné ugyan, hogy majd egyszer legyen gyereke, de "nem most, hanem majd". És a "majd" mindig csak későbbre tolódott. Az az igazság, hogy én is csak a szabadságomat féltettem... Pedig volt (és persze van is :-)) egy csodálatos férjem, aki már évek óta kisgyereket szeretett volna.

Aztán teljesen váratlanul döbbentem rá, hogy kisbabát várok. Az első gondolatoktól teljesen össze voltam zavarodva, fel sem tudta fogni, hogy mi vár rám, annyira váratlanul ért a dolog. Aztán hamar úrrá lettem a fejemben uralkodó káoszon és kezdett eluralkodni rajtam valami ősi érzés, hogy: nem véletlen alakult így a sorsom, anya leszek és ezt a kis csöppséget azért bízták rám, mert ő lesz az a kis Élet, aki a világon a legfontosabb nekem, akinek átadok majd mindent, hogy boldog, kiegyensúlyozott élete lehessen. Már alig vártam, hogy megmutassam neki, milyen csodálatos is ez a világ. Soha ilyet korábban nem éreztem.

Ez a lelkiállapot végigkísért az egész terhességemen, boldog voltam, sugárzottam, a 8. hónap végéig dolgoztam, teljesen ki voltam virulva.

A szülés utáni első pár hónap viszont igazán kemény volt, máshogy nem tudok fogalmazni. Sajnos a kisfiam nagyon sokat sírt, ordított. Néha kiborultam miatta, de az erőt az tartotta bennem, hogy az első pillanattól kezdve éreztem azt az anyai ösztönt, amiről egy-két éve azt sem tudtam, hogy létezik. Aztán nagyobb lett, lassan 2 éves, és a mai napig egy rendkívül okos, helyes, imádnivalóan szeretetreméltó, ugyanakkor nagyon eleven, zsivány és rosszcsont kisfiú, aki életem legnagyobb "szerelme". Bocsánat, ha kicsit furcsán fogalmazok, de hasonló érzést még soha nem éreztem.

A mindennapjaink elég fárasztóak, mert rengeteg dolog rám vár, apa nagyon sokat dolgozik, nem a legjobb a munkahelye. De bármilyen fáradt vagyok, életem legjobb "váratlan" híre volt, hogy ő megszületik.

Azért írtam most ilyen hosszan le neked, mert meglátod: ez az érzés az életben a legcsodálatosabb! És pár éve még el sem tudtam volna képzelni...

Lassan 2 éves kisfiú, lassan 32 éves anyukája :-)

2010. jan. 22. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Én vagyok a 35 évesen szülő... Igen, az utolsó hozzászóló írásáról jutott eszembe, az első hónapok azért nálunk is elég "gázosak" voltak, sokat sírt a gyerek, és hát ugye nem igazán éreztem rá sokszor, hogy miért... Én is sokszor kiborultam, és sírtam én is. Aztán szép lassan "összecsiszolódtunk", mostmár a sóhajtásáról is tudom, hogy mit szeretne. :)
2010. jan. 22. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat! Megpróbálok a pozitív oldalára koncentrálni és újra és újra olvasni a biztatásaitokat.
2010. jan. 24. 16:13
 17/17 anonim ***** válasza:

Nem olvastam el a válaszokat.

Én 32 évesen szültem, mert "már illik". Nem éreztem vágyat, sőt...

Azóta eltelt 4 év, van 3 gyerekem és nagyon örülök nekik, nagyon élvezem a dolgot és imádom az egészet! Soha senki se gondolta volna rólam, én legalábbis biztos nem...

És jó, hogy csak ennyi idősen, mert előbb tuti nem lettem volna ilyen türelmes anya...

2010. jan. 25. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!