Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van itt olyan, aki még a 30as...

Van itt olyan, aki még a 30as éveiben sem érezte, hogy szeretne babát, de mégis bevállalta, mert volt egy szerető férje, akinek meg akarta adni, amire vágyik? Ha van ilyen, kérem írja meg, hogy a gyerekvállalás után, hogy érez.

Figyelt kérdés

Én értem és tisztában vagyok azzal, hogy a szülés, meg hormonok megváltoztatják az embert de az igazság az, hogy azt is mondták, hogy majd megváltozik az érzés a gyerekvállalásról, meg a pattanásiam is elmúlnak 18 éves koromra. Egyik sem jött be. 32 éves nő vagyok... a lehúzó válaszoktól kérem kíméljetek meg. Nem könnyű ez így sem.

Köszönöm


2010. jan. 22. 14:13
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
..és egyébként bevállaltad a babát? bocs, csak ez a lényegi pont nem derül ki :) egyébként ha nem vagy rá érett, vagy nem érzed magad felkészültnek ne szülj senki kedvéért, mert azt a baba fogja bánni. Viszont ha már megszülted, és most ezen gondolkodsz, akkor azt is vedd számításba hogy a pici baba csakis Rád számíthat az élet minden területén , és csakis tőled/tőletek függ, hogy milyen ember lesz belőle. Egyszóval: egy gyerek nagy kincs , de nagy felelősség is.
2010. jan. 22. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Szia. Én "ilyen" vagyok. Vagyis voltam. :)

33 éves koromban kezdtem gondolkodni, hogy milyen jó is lenne már egy baba. (11 éve élünk együtt, házasok vagyunk). Előtte építkeztünk, sokat utaztunk, és a munkám is kilégített tökéletesen. Imádtam a munkámat. Sajnos nem jött azonnal a baba, 35 múltam, mire megszületett... DE! Soha nem gondoltam volna, hogy ez ilyen mindent elsöprő érzés! :)


14 hónapos a lányom, szerelmesek vagyunk bele... és mostmár nagyon-nagyon bánt, hogy előtte egyáltalán nem is akartunk gyereket. Kérdezz nyugodtan, én ugyanebben a cipőben jártam.

2010. jan. 22. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Nagyon is tisztában vagyok a felelősséggel és sokminden mással. Már 16 évesen sem azt láttam egy gyerekben, mint a legtöbb barátnőm, azaz cuki, édes, imádnivaló, hanem azt, hogy ez bizony több mint egy játékszer és nem csak rövid időre szól. Ezzel mind tisztában vagyok, különben nem agyalnék a gyerekvállalás kérdésén. Sajnos a gyerekvállalási hormonok engem nem vakítanak el. :(


Nem, még nincs gyerekem, a kérdést ezért is tettem fel és tényleg olyantól várok választ, aki esetleg járt hasonló cipőben. Nem akarok megsérteni senkit, de szerintem ezt a dilemmát olyan, aki szeretett volna gyereket alapból, nem igazán érezheti át. Mint ahogay én sem azt, hogy milyen mindenáron gyereket akarni... igaz ez a másik véglet.

2010. jan. 22. 14:26
 4/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ 14:23as. A gond az, hogy én még mindig nem azt godnolom, hogy jó lenne már egy gyerek, csak mivel tudom, hogy a biológiai órám ketyeg a kérdést nem húzhatom tovább... mert ugye a pakliban benne van az, hogy nem azonnal jön össze, mint ahogy te is írtad.
2010. jan. 22. 14:34
 5/17 anonim ***** válasza:

Tulajdonképpen, ha belegondolok, nálam sem úgy jött, hogy jó lenne egy gyerek.. Hanem a férjemet néztem, aki mindig olyan jól elbabázott a barátnőim gyerekeivel, és elkezdtem én is gondolkodni, hogy ő már szerintem szeretne. Rá is kérdeztem, és igent mondott, de nem akart ezzel nyaggatni. (Tudta, hogy én idegenkedem a gyerekvállalástól, féltem a lekötöttségtől, a felelősségtől, meg mindentől, ami a gyerekkel jár).


Aztán 33 évesen lett egy nőgyógyászati problémám, ami azzal járt, hogy lehet, hogy a későbbiekben nem is szülhetek. De szerencsére megműtöttek, és "megmenekültem". Akkor már éreztem, hogy ez egy "intő jel" volt számomra. Szóval igaázból engem is inkább a "kényszer" nyomott előre, és nem az, hogy anya akarok lenni. Arról nem is beszélve, hogy a rokonság, a barátok mit össze nem szekáltak. Anyukám mindig sírógörcsöt kapott, ha a baráti körében szóba jött az unoka dolog.. mert hát neki is megmondtam, hogy tőlem ne számítson unokára...


Most utólag azt látom, hogy mekkora "balek" voltam, és tényleg őszintén sajnálom, hogy így gondoltam. Tudod, nagyon jó érzés, mikor átölel a kislányom a karjaival, és odabújik hozzánk este.. azt sem tudja, melyikünk mellkasára hajtsa a fejét.. :)))

2010. jan. 22. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
első vagyok, és bocsi hogy nem egy tipikus példaválaszoló vagyok:); de ha így érzed nem kell gyereket vállani. Nem Te vagy az első , és nem az utolsó a Földön. Egyébként meg még van 3-4 éved , hogy jól átgondold, mit is , hogyan is szeretnél? Van, lásd. 2 válaszoló, akit teljesen megváltoztat az anyaság, pedig nem is gondolt előtte hosszú ideig az anyaságra; de van, aki szülés után belesüllyed a tudatba, hogy mostmár tényleg , 100%osan minden csak a gyerekért van. Ha ennyire elhatárolódsz ettől a dologtól, ne erőltesd. Szerintem.(És remélem hogy érted, hogy ez nem kiokosítás hanem "tanács" vagy inkább "megerősítés")
2010. jan. 22. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat... nem tudom, lehet, hogy csak bíztatásra van szükségem, de lehet, hogy inkább csodára. A barátnőim többségének már van gyereke, van ahol már a második jön. Az első ilyen gyerekszületés után hetekig stresszeltem, hogy meg kell látogatnom őket, totál ki voltam borulva. Ma már nyugodtabb vagyok, ha gyerek közelébe kell mennem, bár továbbra sem tartozik a kedvenc elfoglaltságaim közé. Egyik ismerős pont a napokban kért meg minket, hogy babysitteljünk, hát majdnem elbőgtem magam. Nem örömömben, pedig a kislány ismer minket és a párom nagyon jól bánik a gyerekekkel... és már ő sem fiatal. Az idén befog lépni a 4. x-be. Úgyhogy nagyon nem húzhatom... tudom, hogy manapság azt mondják nem késő 37-40 körül gyereket vállalni, de szerintem ezek a terhességek már nem igazán természetes úton jönnek létre. Pláne, ha első gyerekről van szó és én mindenféle procedúrákon semmiképp sem szeretnék keresztül menni.


Persze benne van a pakliban az is, hogy lehet, hogy mondjuk 50 éves koromban eljutok majd oda, hogy én is szeretnék, de az már tényleg késő lesz.


Nem mondanám, hogy nem vagyok érett. Én már gyereknek is érett voltam, talán túlságosan is. Az érettséget én nem abban határoznám meg, hogy akar e valaki gyereket vagy sem. Sajnos sokszor igen éretlen emberek akarnak gyereket és utána szomorúan lehet látni az eredményt. Inkább azt mondanám, hogy nem érzem magam egy anya típusnak. Nem látom magam, ahogy babakocsit tolok, meg játszótérre járok, meg babusgatok, meg mesét olvasok és vezetgetem valaki útját. Én úgy látom, azért más nők ezt úgy látják maguk előtt. Azt, hogy terelgessenek valakit, segítsék valaki első lépéseit, hogy átölelik kis kezek etc... ezek előttem nincsenek. Ilyenekkel szoktak hatni, ha végül bevallom, hogy nem szeretnék gyereket, de engem ezek a felvillantott életképek nem mozgatnak meg. Sőt!

De a párom viszont itt jár és nagyon jó ember. Olyan, aki megérdemelné, hogy végre apa legyen. És ez a legnehezebb... persze nem erőltet semmit, eszébe sincs, de ettől az én lelkiismeretem nem lesz könnyebb.


Amúgy a családom hála égnek az abszolút nem szokványos kategória. Anyu, aki pedig tudom, hogy szeretne unokát soha egy szót sem szól. Egyetlen ismerős van, aki nem bírja megállni, hogy magyarázzon, az anyu barátnője, de szerencsére csak ritkán találkozunk. Ja, mert a történethez hozzátartozik, hogy mi külföldön élünk, ahol nem nagyon lenne sok segítség a közelben. A nagyszülők közül anyu él egyedül, de ő is 1700 km-re és anyagilag sajnos nem állunk úgy, hogy sűrűn tudjuk látogatni egymást. Ez a körülmény egy iszonyatos nagy súly a nem serpenyőben. Totál magunkra lennénk utalva és itt most nem azt értem, hogy nem tudnék pelenkázni vagy etetni... hanem arra, hogy ha néha kettesben szeretnék lenni a férjemmel, azt valszínű nem nagyon lehetne megoldani. A kettesben lenni alatt olyat értek, hogy elmenni szinházba, moziba, vagy csak sétálni egyet. A gyereket nem nagyon tudnák kire bízni.

2010. jan. 22. 15:05
 8/17 anonim ***** válasza:
Ha ekkora stresszt jelent ez neked, akkor ne szülj, mert annak csak a gyerek látja kárát.
2010. jan. 22. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Húhh, a hideg is kirázott, miközben olvastam, mert mintha csak én írtam volna (2. újra)


Igen, neked bíztatásra van szükséged... A férjem 41 volt, én 35, mikor született a lányunk.


Nálam is nagy visszahúzó erő volt az anyagi dolgok.. hogy hogy lesz, mint lesz, mi lesz, ha a férjemnek nem lesz munkája majd, és mi itthon, gyed-en, stb. stb. De ezek a dolgok mára már "elenyésznek" a téma körül, hiszen a gyerekünk sokkal nagyobb öröm és élvezet forrása, mint a gondok... amik akkor is fognak jönni, ha van gyerek, ha nincs... De ha van, akkor miatta/érte megtízszereződik az ember lendülete, mert van kiért és miért csinálni! :)


32 évesen még semmiről sem vagy elkésve. Ja, és a barátnőmék 38 és 39 évesen vállalták az elsőt, most 41 és 42 évesek, útban van a 2. baba (és természetes úton mind a kettő). :)


Egyébként az, hogy ez a kérdés egyáltalán foglalkoztat, ez sokat jelent!

2010. jan. 22. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Mivel elég élénken foglalkoztat a gyerek -kérdés, titkon várod már Őt, csak mintha magadnak sem mernéd bevallani...minden indokot leirtál, miért érdemes időt és energiát befektetni egy kisgyerekbe. Látszik milyen alapos és megfontolt vagy, ez nem hátrány a gyereknevelésben, én innen távolról ugy érzem, jó anya leszel és jó helyre fog születni az a kicsi élet. Ne várd, hogy anélkül, hogy látnád a babád, megveszekedett módon szetetsd igy előre. Amikor azonban veled lesz nap mint nap, te is meg fogsz lepődni magadon, micsoda érzéseket gerjeszt egy ilyen kis vakarcs:) sok boldogságot kívánok!
2010. jan. 22. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!