Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ez milyen felfogás de most...

Ez milyen felfogás de most komolyan?

Figyelt kérdés

Na szóval a sógoromékról van szó. A csaj 25 a sógor meg 40. 5 gyerekük van. Nagyon nagyon rossz körülmények közt élnek, többször el akarták már venni a gyerekeket. Egyik sem dolgozik, konkréta a családi plusz gyesből élnek és amit még anyósom segit nekik. Nemrég eljöttek hozzánk. Bocsánat hogy ilyet mondok de büdösek voltak és persze koszosak szakadt ruha stb...

Évente szül. Elkezdtem beszélgetni a csajjal. Kérdeztem hogy hogyan védekeznek. Mondta hogy semmivel. Kérdeztem miért nem? Erre ő megrántotta a vállát. Komolyan nem értem miért nem kötteti el magát vagy tetet fel egy spirált vagy akármi. Elszomorított ez az egész, hogy csak ugy gyártják a gyerekeket, már nem sok kell hogy elvegyék őket. Mit kellett volna vagy mit nem kellett volna mondanom? Nem értem őket...Nekem is van 3 gyerekem, de itt lezártam, ennyit bírunk, itt a határ. Másnak miért nem megy ez?



2014. szept. 2. 21:29
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
M primitívek.Mert a gyerekeket megélhetési forrásnak tekintik,hiába a nyomorban élnek,nem is akarnak feljebb vagy többre jutni.Nem is próbáld megérteni őket,mert nem lehet,
2014. szept. 2. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
73%
Nem tudok mást mondani, az ilyeneknek úgy kell... Te ne rágódj ezen, úgy sem tudsz neki érdemben semmit sem segíteni... Ha maguktól nincs eszük... rásegítéssel sem lesz.
2014. szept. 2. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
33%

az emberek nem arra nyitottak, hogy mit hogy nem lehet, meg mi hogy nem jó, hanem ha lehetőségeket tárnál eléjük akkor arra bizti figyelnének.

a többi csak szópocsékolás, de legyen az bármilyen helyzetben.


azzal nem lehet semmit sem kezdeni, hogy mi lett volna ha.., meg hogy nem kellett volna...ezek sehova nem vezetnek, jóhogy vállrándítás a válasz


de ha azzal jönnél, képzeld ide meg oda keresnek házmestert, vagy takarítót...(csak egy példa volt)

2014. szept. 2. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
80%
Egyrészt lusták mert gyereket csinálni könnyebb mint dolgozni. Másrészt lelketlen ostoba dögök amiért nem érdekli őket a saját gyermekeik nélkülözése. Sem az mi lesz velük ha elveszik őket. Persze egy idő utàn jobb lesz a gyerekeknek de lelkileg biztos sérülnek. Szóval ennyi. Mellesleg gondolom nem ezt látják maguk körül szóval arra nincs válasz hogy miért ilyenek.
2014. szept. 2. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
3as! Nem érdekli őket a munka! Max a vasazás.
2014. szept. 2. 22:30
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos ilyen, amikor rosszul szocializált, munkamorál nélküli emberek kerülnek össze. Újratermelik a nyomort, függetlenül a környezetüktől és a lehetőségeiktől.
2014. szept. 3. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
65%
Hasonló példa a nyomortelepekről külföldre vándoroltak esete. A mentalitást, ami a nyomorban tartotta, viszik magukkal és külföldön se jutnak egyről a kettőre.
2014. szept. 3. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

De miért könyörgöm :(


Egy spirált feltetet vagy elkötteti magát...miért nem lehet ennyit megtenni? Szerintem az ő esetükben ingyenes lenne.


Ja és egyik gyerekkel sem ment idöben dokihoz, már majdnem félidőbe...és a gyerekeket is otthon sikeredett megszülni vaby épp a mentőbe...nem értem komolyan. És rokon, komolyan szégyenlem

2014. szept. 3. 09:19
 9/17 anonim ***** válasza:

Szinte minden településen van ilyen család... anyu szomszédja pl.

6 gyerek van, már 10-én nincs pénzük, koszosak, éhesek, tetvesek, sokszor a gyerekek sötétedés után az utcán csikket gyűjtenek...Mindegyik 11 év alatti...


A fogamzásgátlást főleg a kedves apuka élből visszautasítja!

2014. szept. 3. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
De miért utasítják vissza? Ezt nem értem
2014. szept. 3. 11:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!