Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » SOS! Magzati hydrothorax!...

SOS! Magzati hydrothorax! Valakinek volt tapasztalata?

Figyelt kérdés
Babámnál egyebek közt ezt is észre vették. Tarkóredője is 4,4 mm, de az orrcsontja látható. 13 hetes . Hydrothoraxot fedeztek fel. Volt valaki aki hasonló helyzetben volt? Mit lehet ilyenkor tenni? Kérlek adjatok ötleteket!
2014. aug. 16. 21:29
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
ez mit jelent?
2014. aug. 16. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 A kérdező kommentje:
a tüdejében és körülötte víz van
2014. aug. 16. 22:26
 3/39 anonim ***** válasza:
Nem voltam ebben a helyzetben szerencsére, csak próbálok segíteni. Nem mondott erre valamit a doki? Neki mi a véleménye a baba állapotáról? Helyre lehet hozni? Nekem eléggé úgy hangzik, hogy nagyon beteg a baba :(
2014. aug. 16. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:

aki nem tud szlovákul, annak lefordítom: a születés előtt a légutak folyadékkal töltöttek. a folyadék egy része a magzatvízből származik, ugyanis a magzat a magzatvizet be is lélegzi. a folyadék többi részét a légutak mirigyei termelik.

forrás: Embryológia človeka, írta Dr. Karol Kapeller DrSc.

258. oldal

2014. aug. 17. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:

[link]


Hátha segít.

2014. aug. 17. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:

Nsgyon sajnálom,de sajnos nagy baj van !! Valószínűleg komoly kromoszomarendellenessege van a picinek !! Már a nagy tarkoredo is hatalmas problema . ( de ettol meg lehrt egeszseges )

Nalunk is nagy volt aredo , az uh szakember szerint nagy baj van a,ha a baba testeben felgyulemlett víz van. Lehet ,h szivfejlodesi rendellenesseg , sajnos annak is vannak ilyen jelei .

Kitartást , kivanom ,h minden megis jól alakuljon !!!!

2014. aug. 17. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:

Ó, édes istenem, megszakad a szívem, ha ilyet olvasok. :(((

Nagyon szorítok!!!!

2014. aug. 17. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a biztatást! Egyszerűen nem tudom még feladni bízom a piciben, olyan erősnek tűnik. 4d-n is megnézték a hydrothoraxot ott is látták, de a szíve rendben vert, erősen, és a 4 üreg is szépen látszott. Fiatalok vagyunk párommal ezért is annyira szörnyű ezt elhinni. Magzatvíz vételt ajánlottak, mert hogy abból kiderül hogy mi a probléma.
2014. aug. 17. 21:02
 9/39 anonim ***** válasza:
84%
Kedves kérdező! Nagyon sajnálom ami veled történt! Én is átéltem ugyan ezt, nálunk igaz csak a tarkóredő érték volt magas 3.5 mm-er, vettek magzatvizet és mindent rendben találtak. Én bíztam a kicsikémben, de sajnos nagyon nagy baj lett. Önálló életre képtelen lesz, és borzasztóan nehezek vele a mindennapok, nagyon megterhelő minden szempontból, de főleg lelkileg! 5 éves egy szót sem tud, pelenkázni kell stb. 20 évesen szültem! Tudom, hogy nem ezt akarod hallani, és szörnyű ezt leírni is, de ne tedd tönkre az életed, vetesd el ezt a babát, lesz másik egészséges gyermeked! Nekem is született 2 egészséges a beteg babám után. Nálad a tarkóredő túlzottan magas és nem csak ez a gond sajnos hanem hydrothorax is. Nagyon sajnálom! Sok erőt és kitartást kívánok neked!
2014. aug. 17. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
31%

Kedves utolsó ! Itt a gyk-n rengeteget olvastam már a hozzaszolasaid . Amikor terhes voltam 4,2s, tarkoredos magzatommal , halalra remulve olvastam hozzaszolasaid . ( kerdezo , volt,h nekem is 4,4et mertek )

Az ország legjobb genetikusaihoz jártam terhesseg alatt. Rakerdeztem ,h a nagy tarkoredo miatt lehet e szellemi serult babám.

Mindannyian egyertelmuen nemleges valaszt adtak !!!!!!

Tehat szerintem nincs az az orvos aki neked ilyen diagnozist adott. Sajnos a lanyod betegseget más eredmenyezte .

Dehagyjuk is !!! Kérdező ,inkabb hozzad szólok ! A nagy redo is sajnos gond , de itt inkabb a felgyülemlett vizzel van baj.

Igen,mindenképp szukseges magzatvizvetel !

Mennyi idős terhes vagy??

2014. aug. 18. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!