Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit tegyek? A párom sajnos...

Mit tegyek? A párom sajnos sokszor kiabál, és csúnyán beszél a két éves kisfiunk előtt. Nem szeretném, hogy a kicsi eltanulja tőle, de hiába kérem tőle, hogy fogja vissza magát, egyszerűen nem képes rá.

Figyelt kérdés

Alapjában véve nem agresszív ember, nem iszik, nem cigizik, nem csavarog, stb. Nagyon szeret minket, de a legkisebb problémánál már azonnal káromkodni, kiabálni kezd. (Meg olyankor is, amikor autót vezet...) A kisfiam sem rossz gyerek, csak eleven, és este nehezen alszik el. Ilyenkor a párom sokat veszekszik vele, és nekem ez nagyon nem tetszik.

Mit lehetne tenni? Már kifogytam az ötletekből... Kértem szépen, kértem csúnyán, de semmi eredmény...


2010. jan. 14. 14:55
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

szia! sok ember sajnos nehezen tud otthon is "viselkedni". ez azért van, mert mindenhol máshol (pl. munkahelyen) vissza kell hogy fogja magát, és otthon apróságokon "robban". sztem ne is a viselkedésére koncentrálj, próbáld inkább az okot kipuhatolni. ez persze nem lesz egyszerű, valószínűleg nem akar vele terhelni, és ha rákérdezel, azt mondja "semmi". talán egy jó barátjától megkérdezhetnéd, nincsenek-e problémái, pl. nem érzi jól magát a munkahelyén vagy ilyesmi, és akkor azon kell megpróbálni segíteni, hogy nyugodtabb legyen az élete, akkor nyugodtabb lesz a viselkedése is. lehet hogy nincs is nagy dráma, csak valami kellemetlenség, vagy egészségügyi panasz, aminek nem tulajdonít jelentőséget, de csak zavarja.


a legfontosabb, hogy tudja, akármi is a baj, te mindig mellette állsz és segíted. azért írom ezt, mert a mi családunkban is volt ahsonló, tesóm állandóan morózus és elviselhetetlen volt, mire anyu nagy nehezen kiszedte belőle, hogy foylamatos gyomorégés gyötri, nem is alszik rendesen, ettől ingerült. kikezelték, azóta újra kenyérre lehet kenni.


szóval sztem van valami problémája, amit nem mond el, mert vagy félt Téged, vagy egyszerűen nem tartja fontosnak, és amiatt ilyen. segíts neki!

2010. jan. 14. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!