Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti hogy viszonyultok hozzá,...

Ti hogy viszonyultok hozzá, amikor idegenek hozzányúlnak a kisgyereketekhez, babátokhoz?

Figyelt kérdés
Amióta megszületett a kislányunk, már többször előfordult, hogy idegenek hozzányúltak, megsimogatták, vagy megcsipkedték, hogy milyen aranyos, stb, még a babakocsiba is benyúltak. Egy pillanat alatt történik az egész és sose vagyok rá felkészülve, mert én ilyet sose tennék, nem nyúlnék más gyerekéhez. Iszonyú bunkóságnak tartom, nem tudom, hogyan védhetném ki. Főleg mostmár ahogy nő, már őt is zavarja. De nem állhatok 5 méterre olyan valakitől, akivel beszélek. Igaz, ezeket az embereket ez sem zavarja, mert akkor közelebb jönnek. Ti szóvá teszitek, vagy mit csináltok?
2014. jún. 25. 02:47
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
56%
Engem is zavar, ha csak úgy hozzá nyúlnak, ha megkérdezik persze megengedem, de aki megkérdezi, az úgyis csak megfogja egy picit a lábát. Az én kislányom, úgy vettem észre, egyébként pont utálja, ha a lábához, talpához nyúlnak, főkeg ha csikizik, pedig csomóan ezt csinálják, olyankor mondom, hogy nem szereti ezt a baba, de legtöbbször mintha meg sem hallanák.
2014. jún. 25. 03:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
56%

Nem szabad hozzányúlni és kész.

Feléd nyitott kocsiban told vagy hordd Magadon, és akkor nem tudnak hozzányúlni. Meg le szokták takarni pici babánál a kocsi nyílását vékony lepellel, vagy fátyollal.


De mégis milyen indokkal jönnek oda idegenek beszélni???:-o

Ezt el sem tudom képzelni.

2014. jún. 25. 04:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
56%

A mozdulatával egy időben fél métert tolok a kocsin, egyúttal szólok, hogy legyen kedves és ne nyúljon hozzá.


Én pl világéletemben kutyabuuzi voltam, jól is olvasok a testbeszédükből, mégsem simogattam meg soha úgy kutyát, hogy a gazdájától nem kérek engedélyt. Pedig a kutyánál az a veszély sem áll fenn, hogy az utcán koszos kézzel vmi betegséget adok át.


Legyél határozott és udvarias, az esetleges "nem az történt, amit én akartam, ezért megsértődök" reakciókat meg nem feltétlen tudod kikerülni. Tojd le, gondolom, ha közeli ismerős lenne, fel sem merülne ez a szituáció.

2014. jún. 25. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
46%

Ha nem egy piszkos, részeg alak, akkor nem szólnék semmit. Attól nem lesz baja egy babának sem, ha megsimogatják. Nem tarthatok egy gyereket üvegbúra alatt.

Igaz, még nem fordult elő, hogy számomra teljesen ismeretlenek hozz nyúltak volna a gyerekemhez. Mer az valóban bunkóság.

2014. jún. 25. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
37%

pont multheten tortent velem ilyen.annyira hirtelen volt h en sem fogtam fel.cba ban valogatok a tejfolk kozott(persze a vegen natur joghurtot vettem a turostesztara mergemben)szoval valogatok,a 4hos babam jot alszik a babakocsiba egy meterre tolem kb.egyszer csak odajon egy no es elkezdi buzeralni a labat.na persze abban a pillanatban visitva ebredt a fiam,a no persze nagy bocsanatkeresek kozott elhuzott.....de meg tudtam volna fojtani...miert kell piszkalni egy gyereket?plane ha alszik?!

ezzel kapcsolatban van megegy sztorim.a csaladban mindenkinek gyurus gondor haja van.es hat mis totyogos korban halal cuki tud lenni.az ocsem hajat is mi dig piszkaltak az utcan...mar 20eves de ha nyulok a haja fele akkor ugy meg szokott ilyedni.es ez tuti az miatt van m mindig simogattak....a hugaimnal mar nem engedtek a szuleim.

2014. jún. 25. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
72%

Baromi gáz. Mármint ez az antiszociális hozzáállás. Mi baja lesz, ha megsimizi a lábát? Vagy a karját, ahol ruha van. Feltéve, ha ez az illető nem egy retkes, vagy beteg, vagy piától bűzlő illető!!!


Ha meg csikizi, vagy mondjuk a kezét, arcát simogatja, szólok, hogy ne ott. Nem volt eddig sértődés. De ha sértődés is van, nem számít, nem ez a legfontosabb.


A magamra kötés sem véd ki semmit, sőt azt vettem észre, ha kendőzünk, még többen éreznek késztetést a simogatásra, tapizásra.

2014. jún. 25. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
37%

Babakocsiban nem engedném senkinek, hogy hozzányúljon, szerencsére még nem próbálta soha senki. De szerintem amint látod, hogy hajol a kocsi felé, azonnal tolj a kocsin egyet, ha van egy kis eszük rájönnek, hogy túllépték a megengedett határt.

Ha kint van a kezemben, akkor nem szólok semmit, ha pl. a lábacskáját megsimogatják, az nem tetszik, amikor a kezét megfogják, 4 hónapos, mindig a kezét rágcsálja. Szerencsére még csak párszor fordult elő.

De szerintem normális embernek eszébe se jut hozzányúlni egy idegen babához, de sajnos sok az idióta.

2014. jún. 25. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
56%
En azt utalom, h ha a kezehez nyulnak, foleg azok akiknek meg gyereke is van. Nem igaz, h nem tudjak, h a gyerek aztan meg teszi a kezet a szajaba!!
2014. jún. 25. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 Julie S ***** válasza:
Biztos tul laza vagyok, de engem nem zavar. Oke, ha pias, koszos, stb illeto nyulkalna hozza, akkor szolnek, de atlagos, normalis embereknek soha nem tiltanam meg, hogy megsimizzek a labat, vagy a fejet. Mert hogy tolem szinte mindig engedelyt kernek ra. Nekunk nincs babakocsink, haton hordozva meg a kezet nem tudjak fogdosni, mert nem nyujtja oda nekik. :) De az se zavarna, mert amit a foldon maszas kozben (nemcsak itthon engedjuk szabadon) benyal a kezerol, azon nehez tultenni. Ja es sokszor o kezdemenyez, o hivja fel magara az emberek figyelmet, nemcsak ugy letamadjak.
2014. jún. 25. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Nekem meg az nem jutna eszembe, hogy hozzáérjek egy idegen gyerekhez, előtte a szájában volt a keze, nyálas meg minden. Mi nem fordul meg emberek fejében?
2014. jún. 30. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!