Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 éves fiam nem szereti, ha...

2 éves fiam nem szereti, ha idegenek hozzányúlnak vagy simogatják, teljesen lemerevedik és kétségbe esik. Én meg nem tudom hogy kezeljem ezt?

Figyelt kérdés

Leggyakrabban az szokott előfordulni, hogy idegen kisgyerek odamegy hozzá és átöleli, megsimogatja (ahogy a kicsik szokták), fiam meg meg se mer moccanni, kétségbeesetten néz rám. Ilyenkor mosolygok rá, mondom neki, hogy semmi baj, a baba csak megsimiz téged egy kicsit stb. , holott legszivesebben rászólnék a másik kisgyerekre, hogy hagyd már békén, nem látod, hogy ezt nem szereti? Van, hogy a másik anyuka látja ezt a fiamon és akkor eltereli az övét onnan, de ha nem, akkor van, hogy finoman rászólok arra a gyerekre hogy ne simogassa, de ez általában nem ér semmit, de erőteljesebben nem szólhatok rá.

Szóval ez csak az idegenekkel van így, a családon belül nagyon bújós, igényli a közelséget. Járunk zenebölcsibe és baba tornára is, nagyon szereti, jön-megy, játszik a többi gyerek mellett, csak ne érjenek hozzá.

Muszáj ezt egy gyereknek elviselnie, hogy tapogassák, ölelgessék, ha az neki nem esik jól? Rászólhatok kedvesen a simogatós gyerekekre? Vagy továbbra is csak mosolyogjak rá, hogy semmi baj, ezt el kell tűrnöd?


2011. dec. 23. 13:07
 1/6 anonim ***** válasza:

Mivel valószínűleg ordít rólad, hogy szíved szerint rászólnál, így a gyerek alapból nem is fogja elviselni addig, amíg te így reagálsz.

Viszont nem árt neki, ha más gyerekek hozzáérnek, sőt, igazából a kicsivel tennél jót, ha értésére adnád, hogy ez teljesen természetes, hiszen a közösségben ez magától értetődik, neki lesz rossz, ha minden érintéstől kiborul.


Amúgy se te harcold meg a harcait, mondd meg a gyereknek, hogy ez teljesen természetes, és jó dolog, de ha nem akarja, ha nem tetszik neki, menjen odébb.


Nem kell belőle eleve magányos farkast nevelni. Szerintem.

2011. dec. 23. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Véleményem szerint oka lehet annak,hogy a kisfiad ezt nem szereti,érdemes lenne kikérned orvos,pszichológus véleményét,hogy mi válthatja ezt ki belőle,mert mindig nem fogod tudni megóvni ettől.Lehet,hogy hamarosan kinövi,de érdemes lenni megkeresni az okát,hogy Ő alapból ilyen természet,vagy kiváltó oka van a dolognak...
2011. dec. 23. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Az én legnagyobb gyerekem nem csak a testi de a verbális kapcsolatot sem szerette ennyi idősen idegenekkel. Nagyon zavarba ejtő volt, hiszen köszönni sem akart. Pedig tudott beszélni, nagyon is szépen. Én többek tanácsát megfogadtam, elfogadtam őt ilyennek. Ennek ellenére minden alkalommal szóltam, hogy köszönni kellett volna, de tovább nem erőltettem. Szépen lassan oldódik. Az óvodában egyre bátrabb. Sőt, néha egészen kifordul önmagából és idegenekkel csacsog.

Én az erőszakosan jópofiskodó idegeneknek elmondtam, hogy a gyerek ilyen, nem szereti az idegeneket. Viszlát!

A te esetedben igen, rá szólnék, hogy ne nyúljanak hozzá, miért is lenne kötelességetek eltűrni? És már ne is haragudj, de én alapból nem szeretem, ha egymást tapizzák, ölelgetik a gyerekek. Miért is kéne? Más ha játék közben megfogják egymás kezét, vagy ilyesmi, de ők mégis csak idegenek egymásnak nem? Mi felnőttek sem ölelkezünk idegenekkel. Simán levenném a kisgyereket a sajátomról és megkérném, hogy EZT NE CSINÁLJA, MERT EZT TI NEM SZERETITEK! Az a szülő, akinek meg ezzel problémája van, az meg is érdemli.

2011. dec. 23. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 krisztivan ***** válasza:
100%
Én is "érdeklődve"néznék ha egy számomra idegen ember az utcán a nyakamba borulna.Nem szeretem ha valaki belép a személyes körömbe.(ha idegen,ha tolakodó).Kisfiam is ilyen.A gyerekeket elviseli de meg sem mozdul,megvárja hogy "elmúljon"a kirohanás.Nem hiszem hogy ezt nekem erőltetni kéne,de... szeresd meg azt a kislányt,még a nevét sem tudom.:-)Ő ilyen és kész.Én ha olyan a szitu akkor mindig azt mondom,hogy óvatosan!Ezt vagy érti a másik gyerek vagy az enyém érti és nem löki el magától.(bár szerintem még az sem lenne meglepő)
2011. dec. 23. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Én is úgy gondolom, hogy nem köteles ezt elviselni, ha nem tetszik neki, menjen odébb. Csak ezt kéne valahogy megértetni vele, hogy ilyenkor mondja hogy nem, és menjen odébb, ne csak álljon ott és tőlem várja a megmentést. Mondjuk volt már olyan, hogy próbált odébb menni, de a másik nem vette a lapot és ment utána, és hátulról ölelgette... na akkor már rászóltam. Egyébként mindig is ilyen volt, tehát nem gondolom, hogy ezt valami váltotta ki nála, ő ilyen természet. Ha elveszik a játékát, azt is simán hagyja, aztán néz rám szomorú szemekkel.
2011. dec. 23. 14:12
 6/6 anonim ***** válasza:
Mi lett veletek azóta? :) nálunk is hasonló a helyzet
máj. 7. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!