Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Adnátok tanácsot 3. baba...

Adnátok tanácsot 3. baba vállalása terén?

Figyelt kérdés

van már 2 picim 5-3 évesek.

a barátok mind azt mondják ha van egy kis eszünk vagy 1 vagy 3 gyerek.

a rokonok pedig hogy nehogy legyen 3.

nos mi szeretnénk is, de félünk is. igy nem tudjuk mit tegyünk.

Félünk, hogy mi lesz később, nem biztos hogy ilyen marad az anyagi helyzetünk. Hogy fogok munkát találni?

stb

akik 3-at vállaltak hogy bírják /győzik?

jó lenne valaki megsúgná fentről hogy mi a helyes. ...

egyébként 3-gyereknél hány szobäs lakásban életek?

mi panel :/



2014. jún. 13. 14:49
 1/4 anonim ***** válasza:

Hát nekem egy gyerekem van és én már a második bevállalásával is gondba vagyok hogy bírnám :) ezért is érdekelt a kérdésed, mert te a harmadikkal vagy bizonytalan :)

Amúgy akik azt mondják, hogy 1 vagy 3, azoknak 3 gyerekük van?

Az hogy hogy fogsz munkát találni 3 gyerekkel, szerintem ugyanolyan nehéz, mintha kettő vagy, vagy talán még egy gyerekkel is nehéz..... ez nem szempont szerintem.

A szobáknál egy idő után kelleni fog a több mert a fiú lány nem jó egy szobába később. Tehát 2 szoba tuti kell 3 gyerekre is ugyanúgy mint kettőnél.

De ha nagyon vágytok rá és még időben vagy akkor hajrá!

Úgy tudom azért elég jól támogatják a 3 gyerekeseket, jobban, mintha kettő van.

2014. jún. 13. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Mi mindig is 3 gyereket szerettünk volna. A 3. baba 1 hónap és itt is van. Van egy 3,5 éves fiú, egy 14 hónapos kislány és most a 3. is kislány lesz. Hozzá kell tennem a férjem nagyon jól keres, az én munkahelyem viszont tavaly megszűnt így a 3. baba után már csak gyest, de a 2. után még most a gyedet kapom még majdnem 1 évig. A családi adókedvezmény is sokat segít, habár nem ezért vállaltuk be a 3. babát. Én is sokat agyalok azon, hogy majd hova megyek dolgozni, de az még odébb van. Maradok itthon a 3 gyerekkel aztán majd meglátjuk, de szerintem kiváltom a vállalkozóit. Nem félek, hogy mi lesz. Van megtakarításunk is elég és a férjemnek biztos állása. Mi egy nagy kertes házban lakunk, a tetőtérben 3 szoba, fürdőszoba, előtér, lent 2 szoba, nappali+konyha+étkező egyben , fürdőszoba, wc, előtér. Ezt csak te érzed, hogy mit szeretnél és hogy fogjátok bírni anyagilag. Ha nem vagy biztos a dolgodba akkor szerintem ne vágjatok bele, de soha ne hallgass másra hanem mindig csak a szívedre. Én azt nem tudom, hogy a 3 gyerekkel hogy fogom bírni a házat is rendbe rakni, főzni, mosni, stb.
2014. jún. 13. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Mi is gondolkozunk a harmadik gyerkőcön.Nekünk a ház már megvan 4 szoba nappalis az nem lenne gond,férjem jól keres,de egyenlőre én visszamegyek egy évre dolgozni aztán addig eldől hogy mi lesz.Nálunk kettő kislány van 6 és 3 évesek.Mindenképpen ti döntsétek el nektek hogy lenne a legjobb.
2014. jún. 13. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nálunk 3kisfiu van. :) 6, 4, 2évesek.

Ha akartok még egy babát, akkor ne a barátok, rokonok indokait hallgassátok- ezt egyedül nektek kell tudni eldönteni, hogy bírjátok-e vagy sem. Mind anyagilag, fizikailag, idegileg, mentálisan, mindenhogy a három picit.

Én nagyon szeretem, hogy hárman vannak, imádnivaló mind. Nálunk is férjemnek biztos állása van, jól keres, és én jövöre megyek vissza dolgozni, ha a kicsi három éves lesz. Nekem is jó fizum volt- ugyhogy remélem ez marad is így. Ez a gyes egy kicsit szívás, de előre takarékoskodtunk mi is erre az ínséges gyeses évre, ugyhogy nem panaszkodom. Kertes házban lakunk, nappali +4szoba, ugyhogy elférünk kényelmesen.

EGy gondolat még: már sokszor hallottam, hogy valakinek egy vagy két gyereke van, ott nincs nagy különbség, de az között igen, hogy 2 vagy 3. A három után a 4 szintén egyszerű - állítólag. Én is észrevettem, hogy a 3 sokszor azért nehéz, mert nálunk is mind kicsi. Sokszor azon megy a vita, hogy ki ül anya ölébe? Szóval ha éppen mindnek anya kell, vagy apa- akkor is csak kettőnek jut belőlünk! :)) de azért persze meg tudjuk oldani.

2014. jún. 13. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!